۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » فرهنگی
  • شناسه : 2821
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱
  • 166 بازدید
  • ارسال توسط :

در مقابل افراطیون، فریادگر نگاه عقلانی امام خمینی به شریعت باشید

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در پیامی به شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) در انگلستان، اندیشه دروغین تکفیر و رفتارهای زشت و خشونت‌گرایانه افراطیون را تهدیدی برای جهان اسلام دانست و با ابراز نگرانی از پنهان شدن این اندیشه در پشت نام مبارک نبی رحمت تأکید کرد: این اندیشه با کوبیدن بر طبل جهل و […]

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در پیامی به شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) در انگلستان، اندیشه دروغین تکفیر و رفتارهای زشت و خشونت‌گرایانه افراطیون را تهدیدی برای جهان اسلام دانست و با ابراز نگرانی از پنهان شدن این اندیشه در پشت نام مبارک نبی رحمت تأکید کرد: این اندیشه با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگرى پیام اسلام را منحرف کرده است.

به گزارش ایلنا،  به نقل از جماران یادگار امام سعادت مسلمانان را در گرو رویکرد امام خمینی در وحدت کلمه و دورى از جهالت و خرافه و نگاه عقلانى به شریعت اسلامى و در یک کلام اسلام ناب محمدى دانست و خواستار آن شد تا نشست هایی از این دست پژواک ندای الهی امام خمینی در نگاه عقلانی به شریعت اسلامی باشند.

متن کامل پیام یادگار امام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران وخواهران عزیز، شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینى (س) در انگلستان

سلام علیکم

براى من فرصت و موهبت بزرگى است که هر ساله با شما در تجلیل از امام بزرگوارمان شریک مى‌شوم و از راه دور و از ام‌القرى تمدن اسلامى آرزوى تعالى و سعادت بیشتر براى جامعه انسانى و سرافرازى افزونتر براى یکایک مسلمین مى‌نمایم.

امروزه جهان اسلام با خطر اندیشه دروغین تکفیر و رفتار زشت افراطیون مواجه است. اندیشه و رفتارى که متأسفانه خویشتن را در پشت نام مبارک نبى رحمت پنهان داشته است و با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگرى پیام اسلام را منحرف کرده است و در چنین شرایطى نشست هایى از این دست باید فریادگر بیدارى اسلام حقیقى در گوش دیگران باشد.

امروز باز هم بانگ امام بزرگوار ما از پس سال‌ها به گوش مى‌رسد که سعادت مسلمانان جز با اتکا به خدا و وحدت کلمه و دورى از جهالت و خرافه و نگاه عقلانى به شریعت اسلامى و در یک کلام جز با اسلام ناب محمدى حاصل نخواهد شد. بر ماست که پژواک آن نداى الهى باشیم و در هر نقطه ى جهان در اعتلاى اسلام حقیقى بکوشیم.

در پایان لازم است از یکایک شما تشکر کرده و بخصوص توفیق مضاعف برادرم جناب حجت‌الاسلام آقاى عباس میرزا را مسئلت نمایم.

قم

٢٩ خرداد ١٣٩٣

برادرتان سید حسن خمینى

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*