۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 3706
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۴
  • 77 بازدید
  • ارسال توسط :

شعارهای تو خالی کشور را از تحریمها نجات نمی دهد

شهریار – ابتکارآنلاین: وزیر دادگستری، تصمیمات عجولانه، ظاهربینی و انجام اقدامات سریع النتیجه را از جمله عوامل موثر در نرخ رشد منفی اقتصادی دانست و گفت: حتی برخی از فشارهای خارجی نیز نتیجه این رفتار ماست، اگر می خواهیم جلوی تحریم ها قاطعانه بایستیم باید کارشناسی فکر کرده و مدبرانه عمل بکنیم زیرا تنها دشمن […]

شهریار – ابتکارآنلاین: وزیر دادگستری، تصمیمات عجولانه، ظاهربینی و انجام اقدامات سریع النتیجه را از جمله عوامل موثر در نرخ رشد منفی اقتصادی دانست و گفت: حتی برخی از فشارهای خارجی نیز نتیجه این رفتار ماست، اگر می خواهیم جلوی تحریم ها قاطعانه بایستیم باید کارشناسی فکر کرده و مدبرانه عمل بکنیم زیرا تنها دشمن با شعار عقب نشینی نمی کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان شهریار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، به تبیین جایگاه خدمتگذاری پرداخت و اظهار داشت: خدمتگذاری در حکومت اسلامی توفیقی ارزشمند است و ملت ایران نیز به خادمین خود اعتماد دارند و حضور حداکثری آنان در انتخابات نشان دهنده احساس رضایت عمومی در جامعه است گرچه انتقادات، اعتراضات و مشکلاتی نیز وجود دارد.

این مسئول عنوان کرد: همبستگی ملی نشانه توجه مردم به خدمت و آگاهی آنان از تلاش دولت و نظام است و دشمنان نیز از این مسئله به خوبی آگاهند، اینکه مملکت از ضریب امنیتی مطلوبی برخوردار است و دشمنان برغم کینه توزی ها نمی توانند به تمامیت ارضی کشور طمع بورزند به دلیل همین اتحاد و همبستگی مردم و مسئولان است.

DSC0090

وی، فرهنگ ایثار را ضامن دسترسی به اهداف دولت دانست و افزود: فرهنگ ایثار در تفکر دینی ما جایگاه ویژه ای دارد و همین نیز دشمنان را از طمع ورزی به منافع کشور مایوس می کند، اگر فرهنگ خدمت با ایثار عجین شود دستاوردهای بسیار متعالی و تحول آفرین به همراه خواهد داشت که خوشبختانه به دلیل هوشمندی و تعالی اخلاقی، فرهنگی و تمدنی جامعه ما اسطوره های ملی ما نمادهایی برخاسته از این دو مقوله هستند.

این مسئول، با اشاره با مذاکرات هسته ایران اضافه کرد: در دنیایی که بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و اسرائیل به تسلیحات اتمی دسترسی دارند مشکل مستکبران دستاوردهای هسته ای ایران نیست بلکه نظام جمهوری اسلامی چالش اصلی آنها است و موضوع هسته ای تنها یک بهانه محسوب می شود.

حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: بیش از ۹ ماه ایران با تمام قدرت های بزرگ دنیا در حال مذاکره است و این حجم از سرمایه گذاری جهانی نشان دهنده وزن جمهوری اسلامی است، آنها می خواهند جمهوری اسلامی را در قالبی به نفع خودشان تعریف کرده و اساس آن را محدود کنند اما عزت و اقتدار ایران اسلامی بیش از این مسائل است.

_DSC0301

در هفته دولت از نیمه خالی لیوان نباید غافل ماند

وی با اشاره به تحولات منطقه و ناآرامی در کشورهای همسایه افزود: نقش آفرینی فرهنگی ایران در این مسائل کاملا روشن است و دشمنان می دانند که ارسال سلاح و سخت افزار جنگی به دلیل تدابیر شدید امنیتی به این کشورها ممکن نیست اما فهمیده ام که که فرهنگ ایثار و شهادت از ایران به این مناطق صادر شده و در واقع محصول ایران یعنی ایستادگی، مقاومت، اتکا به نیروی داخلی که نظام اسلامی مستحکم را به دنبال خواهد داشت.

پورمحمدی هفته دولت را فرصت مناسبی برای بازگویی دستاوردهای دولت برشمرد و تاکید کرد: البته نباید از نیمه خالی لیوان نیز غافل ماند. باید نقاط ضعف را نیز که برخی نتیجه کاستی ها و برخی نیز نتیجه رفتارهای مغایر قانون و مصلحت است را ببینیم.

این مسئول اظهار داشت: انتظارات و توقعات در این حوزه نیز بسیار جدی است و نباید پشت گوش انداخته شود زیرا توجه به این کمبودها گام اول برای رشد، پیشرفت و اعتماد مردمی است. گام دوم نیز کمک گیری از همه ظرفیت ها برای جبران ضعف هاست.

پورمحمدی با اشاره به افزایش جمعیت در اثر گذر زمان و در مقابل کاهش منابع طبیعی گفت: از این مسئله نیز نباید غفلت کرد اما باید بدانیم بروز این مشکل به دلیل ضعف برنامه ریزی ها بوده، باید با این واقعیت که منابع و امکانات دولتی نمی تواند پاسخگوی تمام نیازها باشد کنار آمده و به دنبال جذب ظرفیت های گسترده مردمی باشیم.

وزیر دادگستری، مدیریت کشور را هزینه بر خواند و گفت: ما مدیران هزینه هستیم، تربیت اداری ما طوری است که تنها در صورت وجود اعتبار می توانیم کار کنیم اما دیگر نمی خواهیم چاه نفت را به پول تبدیل کرده و خرج کنیم زیرا این مبالغ دیگر کفاف جمعیت را نمی دهد، رهبری برای تغییر این دیدگاه تاکیدات بسیاری دارند، در واقع ما باید مدیر خلق منابع باشیم چراکه راه حل برون رفت از مشکلات خلق ظرفیت ها، فرصت ها و منابع جدید است.

پورمحمدی با انتقاد از وجود چندین میلیون جوان تحصیلکرده جویای کار در کشور یادآور شد: قرار بود با درآمدهای هنگفت کشور سالیانه حداقل هشت درصد نرخ رشد داشته باشیم که بتواند حداقل در سال یک میلیون شغل ایجاد کند اما در سالهای گذشته بیش از پنج درصد کاهش نرخ رشد داشته ایم البته در چهار ماه گذشته این نرخ از ۶٫۷- به بالای صفر رسید و امیدواریم تا پایان سال این رقم به ۲+ برسد.

وزیر دادگستری تصمیمات عجولانه، ظاهربینی و انجام اقدامات سریع النتیجه را از جمله عوامل موثر در نرخ رشد منفی اقتصادی دانست و گفت: حتی برخی از فشارهای خارجی نیز نتیجه این رفتار ماست، اگر می خواهیم جلوی تحریم ها قاطعانه بایستیم باید کارشناسی فکر کرده و مدبرانه عمل بکنیم زیرا دشمن با شعار تنها عقب نشینی نمی کند.

وی افزود: اگر می خواهیم نفس دشمن را بگیریم باید با قاطعیت و تدبیر عمل کنیم، در پس شعارهایمان نیز باید برنامه باشد، در غیر این صورت شعارهایمان نیز توخالی خواهد بود، اهتمام دولت بر این است که با برنامه های درازمدت به رشد اقتصادی و لغو تحریم ها کمک کند و ملت نیز می دانند که دستاوردهای بزرگ همواره با تحمل سختی ها، وحدت، ایثار و روحیه خدمت حاصل می شود.

در ادامه این مراسم، وزیر دادگستری از روند احداث ساختمان دادسرای عمومی وا نقلاب شهریار بازدید کرد همچنین ساختمان شهرداری شاهد شهر با حضور مسئولان افتتاح شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*