۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » کرج
  • شناسه : 40835
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
  • 139 بازدید
  • ارسال توسط :
شهردار فردیس برکنار شد
شهردار فردیس برکنار شد

شهردار فردیس برکنار شد

کرج – آبرومند: اعضای شورای اسلامی شهر فردیس روز دوشنبه در نشست رسمی خود با اکثریت آرا محمدخسروزاده شهردار این شهر را برکنار کردند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – شورای اسلامی شهر فردیس دارای ۹ عضو است که اعضای آن ۲ماه پیش رای به برکناری شهردار دادند اما چون استیضاح شهردار […]

کرج – آبرومند: اعضای شورای اسلامی شهر فردیس روز دوشنبه در نشست رسمی خود با اکثریت آرا محمدخسروزاده شهردار این شهر را برکنار کردند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – شورای اسلامی شهر فردیس دارای ۹ عضو است که اعضای آن ۲ماه پیش رای به برکناری شهردار دادند اما چون استیضاح شهردار روال قانونی را طی نکرده بود مورد موافقت مراجع بالاتر قرار نگرفت ، پرونده به شورای حل اختلاف فرستاده شد.

 

خسروزاده  حدود پنج ماه پیش به عنوان شهردار فردیس انتخاب و مشغول به کار شد.

 

اعضای شورای اسلامی شهر فردیس امروز با حضور ابوالفضل اینانلو فرماندار فردیس رای به برکناری شهردار دادند.

 

رییس شورای اسلامی شهر فردیس در این خصوص به خبرنگار ایرنا  گفت : پس از  تذکرهای مکرر، اعضای شورا با طرح ۳۰ سوال از شهردار این شهر خواستار پاسخگویی شدند.

 

سید حسن افتخاریان افزود: طرح سوال از شهردار فردیس از جمله در خصوص عدم برگزاری مناقصات فرهنگسراها و مراکز فرهنگی، به کارگیری نیرو در شهرداری بدون مجوز شورا،عدم پیگیری انتزاع کامل فردیس از کرج، عدم نظارت کافی به فضای سبز و نظافت عمومی شهر بوده است

 

وی توضیح داد: طبق قانون می بایست شهردار فردیس ظرف مدت ۱۰ روز  در صحن شورا حاضر شده و به سووالات اعضای این شورا پاسخ دهد.

 

افتخاریان گفت: با اینکه اعضای  شورای شهر در تاریخ ۹۹/۳/۲۷ سووالات خود را مطرح کردند اما پس از گذشت ۱۳ روز ، شهردار امروز به سووالات پاسخ داد که دیرهنگام است.

 

رییس شورای اسلامی شهر فردیس افزود: این درحالی است که در تاریخ ۹۹/۰۴/۷ دعوتنامه ای برای  حضور شهردار در صحن شورا ارسال شد اما نیامد.

 

وی تاکید کرد: با توجه به عدم حضور شهردار در صحن علنی شورا ، هفت عضو شورای شهر فردیس به برکناری وی رای مثبت دادند.

 

افتخاریان با اشاره به ماده ۸۳ قانون در مورد وظایف شوراهای کشور گفت:  از آنجا که طبق قانون باید مراحل استیضاح شهردار به اطلاع مسوولان ذیربط برسد، شورای شهر فردیس از ۱۰ روز پیش نامه ای به فرمانداری فردیس ارسال و اعلام کرده است که شورا در صدد طرح سووال و استیضاح شهردار است.

 

همچنین کیهان نریمانی مدیر منطقه یک شهرداری فردیس  با ۹ رای موافق اعضای شورای شهر به عنوان سرپرست شهرداری این شهر  انتخاب شد.

 

شهر فردیس با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سال ۹۲ از کلانشهر کرج منفک شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*