۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1697
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸
  • 143 بازدید
  • ارسال توسط :

شهرستان پاکدشت قطب کشاورزی و دامپروری در استان تهران است

پاکدشت – رامین نیوز: قاسمی فرزاد بخش کشاورزی را از اساسی‌ترین نیازهای هر کشور دانست و گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری کرده‌اند، یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باید توجه و حمایت بخش کشاورزی باشد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- […]

پاکدشت – رامین نیوز: قاسمی فرزاد بخش کشاورزی را از اساسی‌ترین نیازهای هر کشور دانست و گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری کرده‌اند، یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باید توجه و حمایت بخش کشاورزی باشد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی با حضور فرماندار پاکدشت، مدیران کل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آب استان تهران و رؤسای دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار پاکدشت با تشریح موقعیت جغرافیایی واقلیمی شهرستان پاکدشت به ظرفیت و پتانسیل های شهرستان اشاره کرد و گفت: در بخش صنعت استقرار بیش از سه هزار واحد تولیدی فعال و پویا در سه شهرک صنعتی مصوب و دو ناحیه صنعتی یکی از مناطق استراتژیک استان تهران و کشور محسوب می شود بطوریکه بسیاری از این صنایع محصولات خودرا به کشورهای دیگر صادر می کنند که می توان با حمایت از بخش تولید، سیاست های اقتصادی دولت را اجرایی کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت تصریح کرد: پاکدشت یکی از قطبهای تولید گل و گیاه در کشور است و قرار گرفتن آن در محور مهم و ترانزیتی امام رضا(ع) این شهرستان را به یکی از مناطق پرتردد و البته مهم کشور تبدیل کرده که در صورت توجه و بهره برداری صحیح از منابع آن می توان رشد و توسعه بیش از پیش این منطقه را شاهد بود .

وی با اشاره به اینکه در کل کشور پنج هزار هکتار اراضی تحت کشت گل و گیاه و گیاهان
گلخانه ای است که حدود یک پنجم آن متعلق به پاکدشت می باشد گفت: تولید بیش از ۸۵۰ میلیون گل شاخه بریده و تنوع محصولات زارعی و باغی نشان از ظرفیت و پتانسیل این شهرستان در بخش صنعت و کشاورزی است ودر حال حاضر نیازمندی گل و گیاه تهران وبسیاری از نقاط کشور از این شهرستان تأمین می شود

وی با اشاره به توانمندیهای شهرستان پاکدشت در حوزه دامپروری گفت: شهرستان پاکدشت در تولیدات دامی ومحصولات لبنی و دامهای سبک و سنگین جزء شهرستانهای برتر استان تهران است بطوری که عشایر نیز در بخش تولیدات دامی دارای ظرفیتهای خوبی می باشند و بخش عمده ای از گوشت قرمز استان را تامین می کنند.

قاسمی فرزاد از دیگر مزیتهای شهرستان را وجود اراضی مستعد و زمینهای کشاورزی مناسب از لحاظ کمی وکیفی در تولید محصولات زراعی و باغی عنوان کرد و افزود: ظرفیتهای بسیاری در این بخش وجود دارد که می توان با افزایش سطح زیر کشت اراضی کشاورزی و ارائه تسهیلات به کشاورزان و فعالان این عرصه، زمینه را برای رشد هرچه بیشتر این بخش فراهم کرد اما تحقق این مهم نیازمند توجه ویژه به مسئله تامین آب است.

تعیین تکلیف اراضی ۶۴۰ هکتاری در منطقه سرخه حصار ومشکلات آب کشاورزی این اراضی ، صدور مجوز برای اراضی کمتر از ۵۰۰۰ متر تا بتوانند از خدمات لازم برای توسعه کشاورزی استفاده نمایند، تغییر محاسبه تعرفه های انرژی از صنعتی خدماتی به تولیدی، توجه و نگهداری منابع طبیعی جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، تغییر شیوه های آبیاری و ارائه تسهیلات لازم برای سیستم آبیاری تحت فشار، تأمین نهاده های کشاورزی از قبیل کود، سم و…. از جمله مهمترین مشکلات بخش کشاورزی بود که توسط فرماندار پاکدشت مطرح شد.

در ادامه مهندس موسوی مدیرکل جهادکشاورزی، مهندس عبدی نژاد مدیرکل منابع طبیعی، مهندس ارتقایی مدیرعامل آب منطقه ای تهران نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص موضوعات و مشکلات مطروحه بیان و راهکارهای لازم در این خصوص ارائه نمودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*