۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » مقاله
  • شناسه : 32372
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  • 180 بازدید
  • ارسال توسط :
شهید خود یک رسانه است
شهید خود یک رسانه است

شهید خود یک رسانه است

شهیدان پیام آور حق و حقیقت اند. آنانکه با دلی آکنده از محبت پروردگار هستی عاشقانه قدم در راه حق برداشته اند و پیام آور انسانیت، معنویت و آزادگی گشتند. به راستی شهید خود یک رسانه است، چرا که با نثار جان خود پیامی صریح، موثر و ارزشمند را به همگان اعلام می دارد، پیامی […]

شهیدان پیام آور حق و حقیقت اند. آنانکه با دلی آکنده از محبت پروردگار هستی عاشقانه قدم در راه حق برداشته اند و پیام آور انسانیت، معنویت و آزادگی گشتند.

به راستی شهید خود یک رسانه است، چرا که با نثار جان خود پیامی صریح، موثر و ارزشمند را به همگان اعلام می دارد، پیامی از جنس ایستادگی حق علیه باطل، پیامی از جنس دفاع از مظلوم، پیامی از جنس اعتقاد راسخ و عمیق به والاترین ارزش های انسانی و الهی.

بر ما است که همواره گرامی داریم یاد و خاطره خبرسازان شهید را آن شیرمردانی که خبری ماندگار بر دفتر هستی به یادگار گذاشتند.

خبرنگار شهید محمود صارمی پرچمدار عرصه ای است که ارزش و قداست و حرمت قلم در آن به نمایش در می آید، قلمی که ایزدمنان به آن قسم یاد کرده و در قرآن می فرماید: “ن و القلم و ما یسطرون” سوگند به قلم و آنچه می نویسد.

بر همه فعالان عرصه خبر و رسانه است که به پاس این قسم و حرمت قلم ننویسند آنچه ناحق است و شجاعانه واقعیت را به تحریر در آورند.

عرصه خبر و رسانه عرصه ای مهم و فرصتی مغتنم برای بیان راهکارها برای کاهش کاستی هاست و مسیری روشن برای رسیدن به جامعه ای آری از هرگونه نارسایی است.

آنچه در این مقوله عنوانش ضروری به نظر می رسد تاکید بر رعایت اخلاق در حوزه خبرنگاری و انتشار مطالب خبری است.

حرمت شکنی، خلاف واقع گفتن، تهمت ناروا، ایجاد تنش و مسائلی از این دست آفتی است بزرگ در مسیر شفاف اطلاع رسانی که گاها نیز به چشم می خورد.

فعالان این عرصه باید بکوشند خبرنگاری آزاده، حق جو و حقیقت گو بوده و چشمی بینا، گوشی شنوا و زبانی گویا برای جامعه خود باشند.

خبرنگار واقعی بایستی نقد دلسوزانه و منصفانه را سرلوحه کار خویش سازد و در راستای حل مشکلات و بهبود شرایط دست اندرکاران امور را یاری سازد.

باشد که همگان در مسیر رضای حق قدم بردارند…

(نویسنده: پژمان منصوری)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*