۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 53188
  • ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
  • 25 بازدید
  • ارسال توسط :
**شوخ طبع باشید**
**شوخ طبع باشید**

**شوخ طبع باشید**

چقدر این قاعده، مهم است دراین نبرد زندگی- که واقعا هم نبرد است باید تعادل رابرقرار کنیم گاهی کاری که انجام می دهیم وآن چه راجدی می گیریم فرسنگ ها با کاری که درست است فاصله دارد و این خنده دار است، مثلا در امور جزئی غرق شده و در امور بی اهمیت گم می […]

چقدر این قاعده، مهم است دراین نبرد زندگی- که واقعا هم نبرد است باید تعادل رابرقرار کنیم گاهی کاری که انجام می دهیم وآن چه راجدی می گیریم فرسنگ ها با کاری که درست است فاصله دارد و این خنده دار است، مثلا در امور جزئی غرق شده و در امور بی اهمیت گم می شویم طوری که هرگز متوجه شتاب برق آسای زندگی نمی شویم با بی خیال شدن نسبت به اموری که مهم نیستند می توانیم خودرا دوباره به مسیر صحیح برگردانیم و بهترین روش برای این کار شوخ طبعی است یعنی خندیدن به خودمان و به موقعیتی که در آن هستیم نه به دیگران.

گاهی در برخی از این امورغرق می شویم مثلا نگران می شویم که همسایه در مورد ما چه فکری می کند دغدغه چیزهای راداریم که مال ما نیستند یا کارهایی که انجام نداده ایم، زندگی فرصتی است برای زندگی کردن، لذت بردن ازنور خورشید و انجام کارهای بزرگ. نه این که به خاطر مثلا چند تا تخم مرغ که ازدستمان روی کف سوپرمارکت افتاده اعصابمان راخرد کنیم. خندیدن به خودتان وموقعیتی هایی که درآن هستید یک تاثیر مثبت مضاعف دارد اول اینکه تنش و فشار را تخلیه می کند و به برقراری تعادل کمک می کند، دوم این که منافع جسمانی و ذهنی واقعی دارد خنده باعث ترشح اندرفین می شود این ماده احساس و نگرش بهتری به زندگی شما می دهد، منظورم این است که همیشه لطیفه یا چیستان بامزه مطرح کنیم یعنی درهر اتفاقی که در مسیر زندگی برایمان پیش می آید رگه هایی از طنز را ببینیم. این بهترین تکنیک برای تخلیه ی فوری استرس واضطراب  وشک را از بین می برد، امتحانش -با خودتان-، مجانی است.

منبع: کتاب اصول زندگی بهتر وشادتر وموفق تر یکصد قاعده زندگی ،ترجمه ابوذرکرمی.

تهیه و تنظیم: مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی شرق استان تهران.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*