۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلايدر كوچك هدر » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 2979
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۴۸
  • 135 بازدید
  • ارسال توسط :

شوراهای حل اختلاف همچنان بلا تکلیفند

شیراز – ابتکار آنلاین : متاسفانه هنوز تکلیف شوراها معلوم نیست که آیا سازمانی مستقل هستند یا به عنوان زیر مجموعه قوه قضائیه فعالیت می کنند و این شرایط مطلوب نیست!!! به گزارش خبرنگار ابتکار آنلاین – رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه در همایش “منادیان صلح” در شیراز افزود: اگر شوراهای حل اختلاف […]

شیراز – ابتکار آنلاین : متاسفانه هنوز تکلیف شوراها معلوم نیست که آیا سازمانی مستقل هستند یا به عنوان زیر مجموعه قوه قضائیه فعالیت می کنند و این شرایط مطلوب نیست!!!

به گزارش خبرنگار ابتکار آنلاین – رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه در همایش “منادیان صلح” در شیراز افزود: اگر شوراهای حل اختلاف مانند سازمان قضایی نیروهای مسلح یک سازمان مستقل است، باید شرایط دریافت بودجه مستقل برای آن فراهم شود واگر زیر مجموعه دستگاه قضایی است و مثل دادسرا بخشی از دادگستری است باید هزینه های آن تامین و پرداخت شود.

حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی با اشاره به این مطلب که پرداخت نشدن هزینه های شوراهای حل اختلاف، زمینه ظلم به شوراها را فراهم کرده است، وی افزود: چرا باید مبلغی که به عنوان پاداش حق الزحمه کارکنان شوراها تامین شده است به عنوان اجاره بهای ملک شوراها پرداخت شود و کسی حق ندارد یک ریال از مبالغ پاداش و حق الزحمه کارکنان شوراها را در جایی دیگر هزینه کند.

این حق کارکنان شوراها است وباید در جای خود هزینه شود. رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه گفت: شوراها برای تامین صلح وسازش حرکت کرده اند و صدها پرونده نزاع و قتل را به صلح وسازش کشانده اند؛ پرونده هایی که ده ها سال در دادگستری ها مانده ولا ینحل بود در شوراها به صلح رسیده است ولی متاسفانه گاه زحمات شوراها ماهیت قضایی ندارد در حالی که کار عظیم صلح و سازش در شوراها پیگیری شده است.

روزنامه اطلاعات به نقل از حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی نوشت: یاداوری این مطلب که پرداخت هایی که با عنوان پاداش به اعضای شوراهای حل اختلاف انجام می شود واقعا اندک و باعث خجالت است حتی به اندازه حداقل حقوق یک کارگر نیست افزود: همه تلاش این است که پرداخت های مناسبی به این عزیزان صورت بگیرد و حداقل حقوق کارگری برای انان تامین شود و امید است با همراهی دولت و همکاری قوه قضائیه به این هدف برسیم.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*