۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1521
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴
  • 177 بازدید
  • ارسال توسط :

شورا نماد عدالت اجتماعی و قانون‌گرایی است

دماوند – رامین نیوز: شهردار دماوند گفت: شوراها نماد عدالت اجتماعی، قانون‌گرایی و حرمت نهادن به ملت هستند. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- عباس صفری به مناسبت تاسیس شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و پشتوانه ای عظیم برای تداوم […]

دماوند – رامین نیوز: شهردار دماوند گفت: شوراها نماد عدالت اجتماعی، قانون‌گرایی و حرمت نهادن به ملت هستند.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- عباس صفری به مناسبت تاسیس شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و پشتوانه ای عظیم برای تداوم آن در دوره های پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

وی تصریح کرد: شورا نماد عدالت اجتماعی، قانون‌گرایی، ذی‌حق دانستن مردم و حرمت نهادن به ملت محسوب می‌شوند و آنها می‌توانند با راهکارهای مناسب زمینه خدمات هر چه بیشتر را به مردم فراهم کنند.

شهردار دماوند با بیان اینکه شورا ها با برنامه‌ریزی اصولی و همچنین ایجاد وفاق و همدلی در راستای خدمت شایسته به مردم می توانند بیش از این گام بردارند، خاطرنشان کرد: نقش شوراها در مشارکت مردم در امور اجرایی بسیار مهم است و در این راستا شورا می تواند به شهرداری در شهر و دهیاری ها در روستا همکاری مؤثری داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ماهیت شکل‌گیری شوراها در کشور ما برگرفته از دستورات قرآن کریم است، بیان کرد: بدون شک شوراهای اسلامی شهر و روستا، نهادی مردمی و یکی از ارکان اصلی دموکراسی به معنای واقعی در نظام جمهوری اسلامی است.

صفری تاکید کرد: در قانون اساسی کاربرد کلمه “شورا” بیش از هر کلید واژه دیگری آمده است و از شوراها به عنوان نماد تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان و حضور مردم در اداره امور کشور یاد شده است.

وی با بیان اینکه تعامل بین شوراها و شهردار موجب توسعه و پویایی شهر خواهد شد، افزود: شورا به مثابه پل ارتباطی شهروندان و مسئولان است لذا باید از ظرفیت شورا در امور مختلف استفاده بهینه داشت تا شهرداری ریز در راستای مطالبه شهروندان و توسعه شهر پیش رود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*