۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » فارس
  • شناسه : 40893
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
  • 14 بازدید
  • ارسال توسط :
شیراز با بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی گلو تر می‌کند
شیراز با بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی گلو تر می‌کند

شیراز با بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی گلو تر می‌کند

شیراز – آبرومند: گام نخست خط دوم آبرسانی به شیراز فردا پنجشنبه در آیینی با حضور رییس جمهوری و وزیر نیرو به صورت از راه دور به بهره‌برداری می‌رسد و کام خشک شیراز که در سال‌های گذشته با تنش کم‌آبی و مشکلات تامین آب روبرو بود، سیراب می‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از […]

شیراز – آبرومند: گام نخست خط دوم آبرسانی به شیراز فردا پنجشنبه در آیینی با حضور رییس جمهوری و وزیر نیرو به صورت از راه دور به بهره‌برداری می‌رسد و کام خشک شیراز که در سال‌های گذشته با تنش کم‌آبی و مشکلات تامین آب روبرو بود، سیراب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – رئیس جمهوری و وزیر نیرو در این آیین که در قالب پویش الف – ب- ایران سامان یافته  است، سه طرح عمرانی را در حوزه آب و فاضلاب در استان فارس افتتاح می کنند. این طرح ها شامل گام  نخست خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن، آبرسانی به شهر سعادت شهر و تصفیه خانه فاضلاب شماره دو  شیراز است.

 

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای استان فارس روز چهارشنبه در خصوص گام  نخست خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن  اظهار داشت :  همزمان با رشد روزافزون جمعیت و گسترش سایر تاسیسات زیربنایی و توسعه شهری در ۲۵ سال گذشته  و احتمال آلودگی و کاهش آب سفره آب‌های زیرزمینی، مطالعات توسعه برداشت آب از دریاچه سد درودزن و تصفیه و انتقال آن جهت تامین مصارف آب شهری و صنعتی شهر شیراز در دستور کار شرکت سهامی آب منطقه ای فارس قرار گرفت.

 

حمیدرضا دهقانی گفت: به همین منظور و جهت انتقال آب مورد نیاز بخشی از کلان شهر شیراز طرح انتقال مطالعه و سپس اجرای خط دوم آبرسانی به شهر شیراز از سد درودزن با استفاده از توان  شرکت‌های داخلی آغاز گردید. عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۰ آغاز شده ،  این طرح شامل خط لوله ، ایستگاه افزایش فشار ، ساخت مخازن سه گانه ، حفرتونل به طول ۵ کیلومتر می باشد که  علی رغم مشکلات موجود با جدیت دنبال شده  و اکنون گام نخست این طرح به ظرفیت ۷۵۰ لیتر بر ثانیه آماده افتتاح و بهره برداری می باشد.

 

دهقانی افزود : شرکت آب منطقه ای فارس به نمایندگی از وزارت نیرو تمام سعی و تلاش خود را خواهد نمود تا  به رغم وجود مشکلات عدیده بتواند در آینده ای نزدیک این خط را با ظرفیت کامل سه مترمکعب بر ثانیه به بهره برداری برساند.

 

وی ادامه داد : براساس برآورد روز این ابر پروژه تاکنون هزینه ای بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در برداشته و امید می رود با تامین اعتبارات مورد نیاز باقی مانده بتواند در اسرع وقت با ظرفیت کامل به بهره برداری برسد.

 

از ویژگی های خاص این خط، ظرفیت بالا و اجرای آن در ارتفاعات سخت گذر  در بخشی از مسیر بود که سبب احداث یک باب ایستگاه افزایش فشار در مقیاس بزرگ شده است  و در بخشی دیگر از مسیر تونلی به طول ۵ کیلومتر با شرایط خاص احداث گردید.

 

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آب منطقه ای فارس همچنین در خصوص طرح آبرسانی به شهر سعادت شهر اظهار داشت : گام نخست طرح آبرسانی به شهرهای سعادت شهر و ارسنجان که از سال ۹۵ آغاز و شامل آبرسانی به سعادت شهر می باشد ، سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار مترمکعب آب شرب این شهر را تامین می نماید. این طرح  هزینه ای بالغ بر ۳۹ میلیاردتومان در بر داشته است.

 

دهقانی گفت: برای افتتاح گام  دوم این طرح که آبرسانی به ارسنجان می باشد نیاز به ۵۰میلیارد تومان اعتبار داریم که   تا پایان سال جاری در صورت تامین اعتبار  این طرح نیز افتتاح خواهد شد.

 

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شماره دو شیراز نیز روز پنجشنبه آغاز می شود  با افتتاح این طرح بالغ بر ۱۰۰هزار مترمکعب پساب در طول شبانه روز  به ظرفیت این تصفیه خانه اضافه و در حدود ۱۸۰ هزار خانوار شهر شیراز از این طرح بهره مند خواهند شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*