۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 44431
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
طرح آمران سلامت در وضعیت قرمز دماوند
طرح آمران سلامت در وضعیت قرمز دماوند

طرح آمران سلامت در وضعیت قرمز دماوند

دماوند – آبرومند: طرح سراسری آمران سلامت با حضور نیروهای هلال احمر در شهرستان دماوند در حال برگزاری است. به گزارش خبرنگار ما – رئیس هلال احمر شهرستان پردیس گفت: بیش از ۳۵ نفر از نیروهای هلال احمر شهرستان دماوند در مرامز پرجمعیت شهرستان با دایر کردن چادر اقدام به توزیع ماسک رایگان به شهروندانی […]

دماوند – آبرومند: طرح سراسری آمران سلامت با حضور نیروهای هلال احمر در شهرستان دماوند در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ما – رئیس هلال احمر شهرستان پردیس گفت: بیش از ۳۵ نفر از نیروهای هلال احمر شهرستان دماوند در مرامز پرجمعیت شهرستان با دایر کردن چادر اقدام به توزیع ماسک رایگان به شهروندانی میکنند که ماسک ندارند ضمن آنکه توصیه های ارشادی برای رعایت اصول بهداشتی شهروندان نیز انجام میدهند.

 

سعید طاهری افزود: نیروهای ما همچنین با حضور در مراکز عمومی از جمله ادارات ، بانکها و داروخانه ها نکات بهداشتی و رعایت فاصله های اجتماعی را نیز تذکر میدهند .

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه ۲۵ درصد از بیماران کرونایی بیمارستان سوم شعبان از شهرستان پردیس است، گفت: افزایش میزان مراجعین مشکوک بیکاری کرونا به مراکز درمانی دماوند از مهاجرین و مسافران هستند.

 

دکتر خیرخواه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان دماوند تاکنون، ۷۵۶ نفر جهت انجام درمان در بیمارستان سوم شعبان دماوند بستری و ۲۰۸۵ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و درمان خود را در منزل گذرانده‌اند.

 

وی با تاکید براینکه تاکنون ۲۲۸۱ نفر در شهرستان دماوند بهبود یافته‌اند، گفت: در حال حاضر، ۲۸ نفر بیمار در بخش کووید بیمارستان سوم شعبان دماوند بستری و ۳۷۳ نفر تحت درمان هستند.

 

خیرخواه افزود: تاکنون ۱۸۸ نفر بر اثر ویروس کرونا فوت کرده‌اند که ۱۰۸ نفر مثبت قطعی هستند و ۳۰ نفر نیز در خارج از شهرستان و در مراکز درمانی تهران جان خود را از دست دادند.

 

خیرخواه در ادامه با اشاره قرار گرفتن دماوند در بین ۴۳ شهرستان بحرانی کرونا، بیان داشت: هم اکنون شهرستان دماوند به عنوان یکی از شهرستان های بحرانی کرونا در استان تهران و ۴۳ شهرستان کشور معرفی شده است و این به معنای شرایط خیلی حاد در منطقه نیست زیرا بخش بهداشت و درمان شهرستان تلاش های بسیاری برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری داشته است.

 

وی ادامه داد: آنچه موجب شده تا دماوند در بین ۴۳ شهرستان بحرانی کرونا قرار گیرد، افزایش تعداد مراجعین سرپایی و بستری به مناطق درمانی است و این به معنای این است که آمار مراجعین شهرستان نسبت به جمعیت منطقه که طبق سرشماری ۱۲۵هزار نفر می باشد، بالا می باشد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمانی شهرستان دماوند یکی از دلایل مهم افزایش میزان مراجعین به مراکز درمانی را مهاجرین و مسافران دانست و گفت: دماوند منطقه ای مهاجر پذیر است و مسافران بسیاری از این منطقه تردد و یا به صورت موقت سکونت می کنند که در صورت داشتن علائم بیماری و مراجعه به مراکز درمانی شهرستان، جزو آمار محاسبه می شوند.

 

این مقام مسئول از دیگر موارد را حضور بیماران کرونایی از شهرستان های همجوار دانست و افزود: آماری که اعلام می شود بر مبنای آمار سکونت است و این به معنای این نیست که چون از شهرهای همجوار بیمار مراجعه می کند، وضعیت منطقه بحرانی شده است اما طبق آمار ۲۵درصد از بیماران کرونایی ما از شهرستان پردیس می باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*