۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 2642
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۲
  • 244 بازدید
  • ارسال توسط :

طرح سواد آموزی فرد به فرد در ورامین آغاز شد

ورامین – خبرنگار رامین نیوز: رییس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان ورامین از آغاز اجرای طرح سواد آموزی فرد به فرد در این شهرستان خبر داد. محمدعدالت  درگفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : اجرای طرح سواد آموزی فرد به فرد یکی از موفق ترین طرح هاست که ضمن به کارگیری نیروهای تحصیل کرده زمینه را […]

ورامین – خبرنگار رامین نیوز: رییس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان ورامین از آغاز اجرای طرح سواد آموزی فرد به فرد در این شهرستان خبر داد.

محمدعدالت  درگفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : اجرای طرح سواد آموزی فرد به فرد یکی از موفق ترین طرح هاست که ضمن به کارگیری نیروهای تحصیل کرده زمینه را برای سواد آموزی افراد بی سوادی که امکان حضور در کلاس های نهضت را ندارند، فراهم می آورد.

وی گفت: در این طرح متقاضیان همکاری با نهضت سواد آموزی ضمن شناسایی افراد بی سواد، آنان را به اداره نهضت معرفی و پس از تعیین میزان بی سوادی آموزش های لازم را به آنان ارایه می کنند.

عدالت منش افزود: پس از پایان دوره از فرد سواد آموز آزمون گرفته و در صورت پذیرفته شدن، به آموزشیار مبلغ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال پرداخت می شود.

وی اظهارکرد: طبق سال های گذشته طرح آموزش فرد به فرد در دوره های سواد آموزی، انتقال و تحکیم انجام می شود که در مرحله سواد آموزی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال و در دوره انتقال که مدرک آن معادل دوره ششم ابتدایی است هفت میلیون۲۰۰ هزار ریال به آموزش دهندگان پرداخت می شود.

وی گفت : آموزش دهندگان حداقل می باید دارای مدرک دیپلم باشند و فرد می تواند به هر تعداد نفرات بی سواد را شناسایی نموده و در زمان و مکانی که خود تعیین می کند نسبت به سوادآموزی افراد بی سواد اقدام نماید.

وی تصریح کرد: آموزش دهندگان می توانند در طول دوره آموزش چهار دوره امتحان زیر نظر اداره سواد آموزی از سواد آموزان دریافت کرده تا آنان را برای امتحان نهایی که زیر نظر این اداره برگزار می شود، آماده نماید.

رییس اداره نهضت سواد آموزی ورامین گفت : دوره آموزش سوادآموزی پنج ماه، دوره آموزشی انتقال هشت ماه و جامعه هدف این طرح افراد ۱۰ تا ۵۰ سال است.

وی بیان کرد:هم اکنون در شهرستان ورامین بی سواد مطلق وجود ندارد و درصد بسیار اندکی از جامعه را تشکیل می دهند.

وی گفت : سال گذشته بااجرای این طرح یک هزار و ۲۵۳ نفر در دوره سواد آموزی ، ۸۹ نفر در دوره انتقال و ۴۴۶ نفر در دوره تحکیم شرکت کردند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*