۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی
  • شناسه : 27530
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  • 102 بازدید
  • ارسال توسط :
طرح ملی فشار خون بر روی ۲۵ هزار مادر باردار سیستان و بلوچستان درحال انجام است
طرح ملی فشار خون بر روی ۲۵ هزار مادر باردار سیستان و بلوچستان درحال انجام است

طرح ملی فشار خون بر روی ۲۵ هزار مادر باردار سیستان و بلوچستان درحال انجام است

زاهدان- آبرومند: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: طرح ملی فشارخون بر روی بیش از ۲۵ هزار مادر باردار در حوزه زیر پوشش این دانشگاه درحال انجام است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: پرفشاری خون به دلیل افزایش ابتلای فرد به […]

زاهدان- آبرومند: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: طرح ملی فشارخون بر روی بیش از ۲۵ هزار مادر باردار در حوزه زیر پوشش این دانشگاه درحال انجام است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: پرفشاری خون به دلیل افزایش ابتلای فرد به انواع سکته قلبی و مغزی عامل خطر مهمی برای این بیماری کشنده و ناتوان کننده محسوب می شود.

 

وی ادامه داد: از آنجاییکه فشار خون بالا در مادران باردار عوارض شدیدی بر روی جنین آنان به همراه دارد در طرح ملی فشار خون این قشر از اهمیت بالایی در غربالگری قرار دارند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: طرح ملی فشارخون از ۲۷ اردیبشهت همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان نیز اجرایی شده است.

 

وی گفت: در این طرح علاوه بر اطلاع رسانی و انجام فعالیت های آموزشی و اندازه گیری فشارخون اقداماتی نظیر ارائه خدمات مشاوره ای در قالب بسیج همگانی برای همه ی افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و زنان باردار درحال انجام است.

 

طباطبایی خاطر نشان کرد: افزون بر ۵۰ درصد افراد در سیستان و بلوچستان از فشارخون بالای خود اطلاع ندارد و این طرح کمک خوبی به جلوگیری از عوارض این بیماری در افراد می کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*