۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » پرديس » تهران » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 47724
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
طرح پیک کتاب در پردیس اجرا می‌شود
طرح پیک کتاب در پردیس اجرا می‌شود

طرح پیک کتاب در پردیس اجرا می‌شود

پردیس – آبرومند: رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان پردیس با اشاره به طرح پیک کتاب گفت: در این طرح کتاب‌ها از سوی کارکنان کتابخانه ضدعفونی شده و در درب منازل برای مدت یک ماه اعضای کتابخانه امانت داده می‌شود. به گزارش خبرنگار ما – «محسن سلطان محمدی» گفت: با توجه به تعطیلی کتابخانه‌ها به دلیل بیماری […]

پردیس – آبرومند: رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان پردیس با اشاره به طرح پیک کتاب گفت: در این طرح کتاب‌ها از سوی کارکنان کتابخانه ضدعفونی شده و در درب منازل برای مدت یک ماه اعضای کتابخانه امانت داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – «محسن سلطان محمدی» گفت: با توجه به تعطیلی کتابخانه‌ها به دلیل بیماری کرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی، ضرورت دارد که کتابخانه‌ها خدمات خود را به شکل دیگری  به اعضا ارائه بدهند.

 

وی با بیان اینکه در شهرهای ورامین و شهر قدس این طرح دوره آزمایشی خود را گذرانده است، اظهار داشت: مقرر شده این طرح در تمامی شهرهای استان تهران با توجه به استقبال شهروندان برگزار شود و در شهرستان پردیس نیز در حال اجرا است.

 

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس با اشاره به جزئیات طرح اظهار داشت: هر عضو متقاضی سه عنوان کتاب را برای مدت یک ماه به امانت گرفته و پس از مطالعه با برای تحویل کتاب به کتابخانه با همکاران ما تماس می‌گیرد.

 

سلطان محمدی با اشاره به رعایت دستورات بهداشتی، اظهار داشت: هر کتاب پس از سفارش یک هفته در قفسه قرنطینه نگهداری شده و سپس ضد عفونی و برای اعضا ارسال می شود.

 

وی به اعضای کتابخانه توصیه کرد: کتاب امانی خود را به شخص دیگری واگذار نکنند تا کتاب امانی پس از عودت به کتابخانه قرنطینه و ضد عفونی شده و مجدد در چرخه امانت قرار گیرد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: اعضای کتابخانه با رعایت دستور العمل های بهداشتی و توجه به توصیه های همکاران در روش جدید امانت کتاب نقش موثری در توسعه کتابخوانی در روزهای همه گیری بیماری کرونا دارند.

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان پردیس گفت: کتابخانه شهدای گمنام به عنوان کتابخانه هدف تعیین شده وهشت کتابخانه امامت بومهن، شیخ بهایی، مولانادر سیاهسنگ، کتابخانه روستای کرشت، جاجرود، کتابخانه های  آرا و فرزانگان در فازهای ۸ و۱۱ مسکن مهر پردیس به عنوان  کتابخانه های معین برای تامین منابع کتابی تعیین شدند.

 

سلطان محمدی با اشاره به اهمیت همکاری ادارات شهرستان با این طرح،اظهار داشت: مرتضی همتی شهردار پردیس برای همکاری کتابخانه دانش که متعلق به شهرداری پردیس است، برای کمک به این طرح اعلام آمادگی کرده است.

 

وی ضمن تقدیر از بهنام شکاری دهیار روستای کرشت، اظهار داشت: دهیار روستا اعلام آمادگی کرده تا درطرح پیک کتاب مشارکت داشته باشد،کتابهای ضد عفونی شده را ازکتابخانه شهدای گمنام تحویل گرفته و در بین روستائیان متقاضی توزیع کند.

 

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس گفت: در مرحله آزمایشی اجرای طرح در شهرستان خودروی اداره  به عنوان پیک  در نظر گرفته شده و با استفاده از منابع مالی کتابخانه پاکت کاغذی، نایلون تامین شده وتهیه کیف کتاب نیز در دست اقدام است.

 

سلطان محمدی با اشاره به محدودیت منابع کتابخانه، اظهار داشت: این طرح هزینه براست و پس از طی شدن دوره آزمایشی و در صورت استقبال شهروندان برای تامین منابع مالی نیاز به حمایت مسئولان استانی و شهرستانی داریم.

 

وی با تاکید بر به روز رسانی عضویت اعضا برای دریافت کتاب، اظهار داشت: حق عضویت سالانه کتابخانه ۶ هزار تومان است و اعضای متقاضی کتاب حتما باید عضویت خود را از طریق سیستم به روز رسانی کنند.

 

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*