۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » زنجان » عناوین اصلی
  • شناسه : 62818
  • ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
  • 16 بازدید
  • ارسال توسط :
ظرفیت ذخیره سازی گندم در سیلوهای زنجان به ۵۰۰ هزار تن رسید
ظرفیت ذخیره سازی گندم در سیلوهای زنجان به ۵۰۰ هزار تن رسید

ظرفیت ذخیره سازی گندم در سیلوهای زنجان به ۵۰۰ هزار تن رسید

زنجان – آبرومند: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ظرفیت ذخیره سازی گندم در سیلوهای ملکی و خصوصی این استان به ۵۰۰ هزار تن رسیده است که طبق اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ذخیره سازی این محصول راهبردی با نرخ جدید در سال جاری انجام خواهد شد. به گزارش خبرنگار […]

زنجان – آبرومند: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ظرفیت ذخیره سازی گندم در سیلوهای ملکی و خصوصی این استان به ۵۰۰ هزار تن رسیده است که طبق اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ذخیره سازی این محصول راهبردی با نرخ جدید در سال جاری انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – ولی الله زمانی افزود: کارمزد ماهیانه ذخیره سازی گندم در مراکز بخش خصوصی از اول فروردین امسال بر اساس رتبه بندی درجه یک و ۲ جهت اجرا ابلاغ شد.

 

وی اظهار داشت: کارمزد ذخیره سازی گندم اعم از کارخانه و غیرکارخانه با رتبه درجه یک برای سیلوهای بتنی به ازای هر کیلوگرم ۱۴۱ریال و برای سیلوهای فلزی به ازای هر کیلوگرم ۱۳۸ ریال و با رتبه درجه ۲ برای سلیوهای بتنی به ازای هر کیلوگرم ۱۲۶ریال و برای سیلوهای فلزی به ازای هر کیلوگرم ۱۲۳ ریال در نظر گرفته شده است.

 

زمانی خاطرنشان کرد: نرخ سیلوهای بتنی و فلزی در کارخانجات و غیرکارخانجات بر حسب نوع سازه یکسان در نظر گرفته شده است و هرگونه تغییر کارمزد ذخیره سازی در انبار نسبت به سال ۱۴۰۰ منوط به افزایش و اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

 

وی تصریح کرد: استان زنجان یکی از مهم‌ترین ذخایر کالاهای اساسی در استان به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت‌ موثر در تامین امنیت پایدار غذایی را در اختیار دارد.

 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: ظرفیت موجود ذخیره‌سازی در قالب ۱۶ مرکز استاندارد و نیمه مکانیزه ذخیره گندم در قالب سیلوهای فلزی و بتنی و انبارهای مکانیزه با امکان نگهداری بلندمدت و کوتاه‌مدت است.

 

وی اظهار کرد: با توجه به مصرف گندم استان زنجان به میزان سالانه حدود ۱۵۰ هزار تن، ظرفیت خالی ذخیره‌سازی می‌تواند با واردات موقت گندم و ایفای نقش پایانه‌ای برای تبادل منطقه‌ای این محصول راهبردی، ضمن ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت، فرصت‌های جدید شغلی و اشتغال‌زایی را نیز برای استان به همراه داشته باشد.

 

زمانی خاطرنشان کرد: جهت تامین امنیت غذایی پایدار و تسریع در امر تولید آرد استان زنجان، نیمی از گندم ذخیره سازی شده در سیلوهای کارخانجات آردسازی استان زنجان نگهداری می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*