۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » فارس
  • شناسه : 32530
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
  • 288 بازدید
  • ارسال توسط :
ظرفیت محرم و صفر برای روشنگری به‌کار گرفته شود
ظرفیت محرم و صفر برای روشنگری به‌کار گرفته شود

ظرفیت محرم و صفر برای روشنگری به‌کار گرفته شود

شیراز- آبرومند: رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بر ضرورت تبلیغات موثر در ماه‌های محرم و صفر و بهره‌گیری از فضای عاشورای حسینی به‌منظور تبلیغات گسترده برای روشنگری مردم تاکید کرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت‌الاسلام علی سعیدی شامگاه چهارشنبه ۶ شهریورماه در مراسم بزرگداشت روز جهانی […]

شیراز- آبرومند: رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بر ضرورت تبلیغات موثر در ماه‌های محرم و صفر و بهره‌گیری از فضای عاشورای حسینی به‌منظور تبلیغات گسترده برای روشنگری مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت‌الاسلام علی سعیدی شامگاه چهارشنبه ۶ شهریورماه در مراسم بزرگداشت روز جهانی مساجد و هفته دولت در شیراز همچنین از پایگاه‌های عبادی مساجد باعنوان رسانه‌ای بزرگ سخن گفت که ۱۵ قرن است در اختیار اسلام و کشورهای اسلامی قرار دارد.

 

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در تحلیل نقش آمریکا در منطقه و نقش جمهوری اسلامی در مقابله با استکبار جهانی عنوان کرد: در واپسین سالهای هزاره دوم میلادی جامعه اطلاعاتی آمریکا به تحلیلی رسید که براساس آن اگر نتوانند در هزاره سوم سلطه خود را دنیا تثبیت کنند، از سال ۲۰۲۵ به سمت فروپاشی می‌روند؛ به همین دلیل برای بقای این سلطه، راهبردی ۸ ماده‌ای ارائه کردند که تمام جهان را در برمی‌گیرد و ایران را به‌صورت خاص مد نظر قرار می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه عملکرد سه رئیس جمهوری اخیر آمریکا براساس این راهبردها تعیین شده است، افزود: تحلیل جرج بوش از وضعیت این بود که آمریکا باید به صورت فیزیکی در منطقه غرب آسیا حضور داشته باشد تا از منافع خود حراست کند؛ بنابراین با قوه قهریه آمد و عراق و افغانستان را تصرف کرد و یکی از اهدافش نیز ایران بود.

 

سعیدی عملکرد جرج بوش را ناموفق توصیف کرد و از تلفات جانی و مالی آمریکا در عراق و افغانستان سخن گفت و ادامه داد: پس از او اوباما چهار هدف را دنبال می کرد؛ اول از همه ایران قدرت هسته ای نباشد و برای همه اینها مستنداتی وجود دارد.

 

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سیاست‌های دولت فعلی آمریکا بیان داشت: دونالد ترامپ معتقد است که باید چهار رکن قدرت ایران را محدود کند تا زمینه فروپاشی نظام فراهم شود.

 

سعیدی انسجام ملی را رکن دانست و بیان کرد: وحدتی که در ایران تحت فرمان ولی فقیه وجود دارد و مدام در حال ترقی است در کشورهای دیگر مشاهده نمی‌شود.

وی عامل دیگر را اقتدار منطقه‌ای برشمرد و ادامه داد: حضور ایران در غرب آسیا عامل اقتدار جمهوری اسلامی است؛ افزون بر این، نفوذ معنوی در یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و عراق از عوامل اقتدار ایران است که آمریکا قصد دارد آن را از ایران بگیرد؛ سومین عامل اقتدار ایران نیز انرژی و منابع نفتی و گازی است و دیگری قدرت دفاعی است که هم قدرت پدافندی و هم آفندی را دربر می‌گیرد.

 

سعیدی با اشاره به اینکه ترامپ در پی کاهش هزینه‌های آمریکاست، ابراز داشت:  امروز آمریکا در غرب آسیا با مشکل یمن مواجه است؛ درحالیکه جنگ یمن در حال پایان یافتن است، این کشور برنامه‌ای برای بعد از جنگ ندارد؛‌ همچنین در مخیله آمریکا خطور نمی‌کرد که نیروهای انصار الله روزی بتوانند به موشک‌هایی دست یابند که تا عمق ۱۳۰۰ متری منطقه آل سعود هم نفوذ یابد و این یکی از معجزات عصر ماست.

 

به عقیده رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا آمریکا منبع و نقطه اصلی ایجاد کننده این حرکت را ایران می‌داند و راهبردش در برابر جمهوری اسلامی جنگ یا تسلیم شدن ایران است؛ اما در این زمینه مقام معظم رهبری مقاومت فعال در همه عرصه‌ها را در پیش گرفته‌اند.

 

وی افزایش ناگهانی قیمت ارز و سکه را در سال گذشته ناشی از استراتژی فروپاشیِ از درونِ آمریکا دانست و گفت: با کنترل نسبی اوضاع اقتصادی و اجتماعی امروز از وضعیت نارنجی عبور کرده‌ایم، قیمت دلار تثبیت شده و در حال فروکش کردن است؛ همچنین اوضاع اقتصادی و سیاسی به‌صورت نسبی کنترل شده است و باید آرام آرام انتظار داشته باشیم که به تعادل برسیم تا از فشار بر مردم کاسته شود.

 

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم‌سالاری دینی مدل خوبی است، افزود: با این حال ما امروز به یک مجلس انقلابی نیاز داریم که در کنار رهبری بتواند مسائل اساسی نظام را حل کند و اگر مردم انتقادی دارند باید به خودشان برگردانند و ببینند به چه کسانی رای داده‌اند.

 

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ابراز داشت: شورای نگهبان صلاحیت‌ها را تایید می‌کند نه شایستگی‌ها را. این شورا باید در چارچوب چند بند قانون حرکت کند و زمانی برای تایید ندارد؛ همچنین باید به نامزدها پاسخگو باشد، اما مردم این محدودیت‌ها ندارند.

 

وی گفت: شورا را مردم شکل دادند و امروز مسائلی که در شورا رخ می‌دهد، خجالت‌آور است؛ از همین رو

تکلیف سنگینی بر دوش مردم است و مهمترین وظیفه آن‌ها این است که نیروهای متدینی را انتخاب کنند و مجلسی انقلابی ولایت‌مدار داشته باشیم.

آیت الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز:  فقه، گمشده دروس عمومی دانشگاه‌ها است

 

ایجاد شبکه مساجد باعث سقوط پهلوی شد

 

در این مراسم، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز خاطرنشان کرد: هرچه در این ۴۰ سال تهدیدات مختلف را بررسی و تجربه کردیم بیشتر معلوم شد که نظام حاکم بر روابط بین‌الملل نظام زور و قدرت است و اینکه لبخند می‌زنیم و دیپلماسی به خرج می‌دهیم در آخر به جایی راه نمی‌برد.

 

آیت‌الله لطف‌الله دژکام با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید هر روز قدرتمندتر شود، ابراز داشت: قدرت در نظام بین‌الملل تعیین تکلیف می کند. حرکتی شروع شده است و قدرت نرم و سخت جمهوری اسلامی به حدی رسیده که نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند؛ هرچند  گروهی دلشان می‌خواهد ما را نادیده بگیرند.

 

آیت‌الله دژکام افزود: روزی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مدعی رفتار انسانی بودند و حالا معلوم شده چنین نیست. انصاف و عدالت همراه با امیرالمومنین (ع) دفن شد و تا بخواهد دوباره در دنیا و روابط بین‌الملل پیدا شود، کسی حرف حق را گوش نمی‌کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر وظایف خود را  از کتاب خدا و سنت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) یاد بگیریم و پای آنها بایستیم، نباید نگران چیزی باشیم، افزود: این وظایف چیزی است که در مسجد و توسط امام مسجد تبیین می‌شود.

 

وی به موضوع مساجدمحوری نیز اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است که مساجد ما به همان نقش اصلی که در دین اسلام برایشان تعیین شده اهمیت بدهند و به وظیفه خود برگردند.

 

آیت‌الله دژکام با انتقاد از اینکه در بسیاری از اماکن مذهبی و امامزاده‌ها بسته است، بیان کرد: در فارس ۷ هزار محیط مذهبی داریم اگر هر کدام از این‌ها صد نفر را دور خود جمع کنند و سامان دهند ۷۰۰ هزار نفر جمعیت می‌شود و هیچکس از سیاسیون نیست که از شما نترسد؛ از همین رو در این زمینه داریم کوتاهی می‌کنیم.

 

امام جمعه شیراز عنوان کرد: اگر وظیفه ‌گرایانه به سراغ مسجد و کار در مسجد برویم، مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مان حل میشود و قرب به خدا نیز می‌یابیم و معنویتمان هم تامین می‌شود.

 

وی با اشاره به ایجاد شبکه مساجد در سال ۱۳۵۷ این موضوع را باعث سقوط پهلوی دانست و گفت: ولایت ما در کشور ولایت فقیه است و فقاهت باید تبیین شود و مردم باید با مسائل فقهی انس بگیرند که این موضوع در مسجد بیشتر حاصل می‌شود.

 

آیت‌الله دژکام گمشده دروس عمومی دانشگاه ها را فقه عنوان کرد و گفت: از همین رو است که دانشجو با وظایف دینی اش انس نمی گیرد.

 

وی همچنین از حجت‌الاسلام سعیدی درخواست کرد در مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی افزون بر کلاس‌های عقیدتی، به برگزاری احکام فقهی نیز توجه شود چرا که فقه در سامان دادن و شبکه کردن مجموعه‌ها موثر است.

 

امام جمعه شیراز با اشاره به نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اگر دنبال وظیفه و تکلیف و فهمیدن احکام خدا و اجرای آن برویم، جامعه و مردم برای انتخاب کردنشان هم می‌دانند در چه چارچوبی باید باشند؛ درحالیکه الان نگران هستیم با تطمیع، فردی بیاید و رای جمع کند.

حضور امام جماعت مسجد اهل سنت شیراز در آیین گرامیداشت هفته جهانی مساجد

 

۳۱ مردادماه به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی روز آتش زدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی  روز جهانی مساجد نامگذاری شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*