۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی
  • شناسه : 3727
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۸
  • 263 بازدید
  • ارسال توسط :

ظریف در نشست خبری مشترک با لاوروف: امیدواریم پرونده هسته ای را به نتیجه برسانیم

ابتکار آنلاین: به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ظریف که در مسکو به سر می برد، روز جمعه در نشست خبری مشترک با ˈسرگئی لاوروفˈ وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به سه بار سفر به مسکو در طول یک سال گذشته، اظهار داشت: ارتباطات دو کشور در سطوح عالی است و در یک سال گذشته بی […]

ابتکار آنلاین: به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ظریف که در مسکو به سر می برد، روز جمعه در نشست خبری مشترک با ˈسرگئی لاوروفˈ وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به سه بار سفر به مسکو در طول یک سال گذشته، اظهار داشت: ارتباطات دو کشور در سطوح عالی است و در یک سال گذشته بی سابقه بوده است که این نشانه اهمیت دولت جدید ایران به برقراری ارتباط راهبردی با کشور دوست و همسایه مان روسیه است.

وی ادامه داد: ایران و روسیه به عنوان دو کشوری که دارای منافع مشترک دوجانبه و چندجانبه هستند، دیدگاه های مشترکی از نگاه های راهبردی از جمله در زمینه مبارزه با افراطگرایی و خشونت دارند.

وی اظهار داشت: دیدگاه های ایران و روسیه در مورد افراط درست از آب درآمد و ما شاهدیم افراطی که مردم سوریه را تهدید می کرد، امروز در عراق جنایت بیشتری را مرتکب می شود و این افراط می تواند در گستره وسیعتری در امریکا و اروپا نیز جنایت به بار آورد.

وی خاطر نشان کرد: ایران و روسیه دیدگاه مشترک نسبت به پدیده افراط گری داشته اند و کماکان می توانند نقش موثر و جدی برای مقابله با این خطر عمومی ایفا کنند.

رییس دستگاه دیپماسی ایران یادآور شد: خوشحالم که دیدگاه های روسای جمهوری ایران و روسیه با توجه به توافقات نتیجه عملی به خود گرفته و امروز هم در جهت گسترش بیشتر این روابط با آقای لاوروف گفت وگو شد.

وزیر امور خارجه ایران با استقبال از موضع دولت روسیه به عنوان عضو گروه ۱+۵ که دارای روابط و همکاری صلح آمیز هسته ای با ایران نیز هست و همچنین به عنوان عضوی که به اهمیت برنامه صلح آمیز هسته ای ایران وقوف دارد، ابراز امیدواری کرد، پرونده هسته ای ایران به نتیجه نیک برسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه همکاری های اقتصادی دو کشور در چه سطحی است؟ گفت: روسای جمهوری ایران و روسیه خواهان روابط عمیق درازمدت و راهبردی با یکدیگر هستند.

ظریف با تاکید بر اینکه گفت وگوهای بسیار خوبی انجام شده اظهار امیدواری کرد: در جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی که قرار است در ایران برگزار شود بیشتر به موضوع گسترش روابط اقتصادی تهران- مسکو پرداخته شود.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا تحریم ها می تواند بر ایران فشار آورد؟ اظهار داشت: به نظر ما تحریم ها هیچگاه نمی تواند به نتیجه برسد زیرا تحریم ها راهکار غیرقانونی برای فشار و اعمال سیاست های زورگویانه است که با مقررات حقوق بین الملل مغایرت دارد و نتیجه بخش نخواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: قبل از تحریم ها ما ۲۰۰ سانتریفیوژ داشتیم اما الان ۲۰ هزار سانتریفیوژ داریم و این نشان می دهد تحریم ها هیچگاه اثرگذار نیست و تنها راهکار برای اعمال فشار به شکل غیرقانونی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های اتمی ایران به دلیل تحریم ها متوقف نشده است گفت: تحریم ممکن است فشار بیاورد ولی مردم ایران و روسیه برای حراست از هویت ملی و حقوقشان حاضرند فشارها را بپذیرند و هیچگاه در برابر فشارها به زانو درنمی آیند.

ظریف ادامه داد: به دنیا ثابت کرده ایم که به دنبال صلح جهانی و حل موضوع هسته ای هستیم و این به معنای این نیست که تحریم ها می تواند در اراده ملت ما تاثیر گذارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*