۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 6283
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۶
  • 221 بازدید
  • ارسال توسط :

عضویت ۵۰ درصد از ورزشکاران ورامین در جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات

ورامین – ابتکار ورامین: حمیدرضا شاهسون در مراسم اختتامیه لیگ کیک بوکسینگ “جام ندای سلامت” شهرستان ورامین که با حضور جمعی از مسئولان، ورزشکاران و مردم برگزار شد، اظهار داشت: این لیگ توسط هیئت ورزشهای رزمی شهرستان ورامین و با حمایت جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات برگزار شد که خوشبختانه در سطحی مطلوب و […]

ورامین – ابتکار ورامین: حمیدرضا شاهسون در مراسم اختتامیه لیگ کیک بوکسینگ “جام ندای سلامت” شهرستان ورامین که با حضور جمعی از مسئولان، ورزشکاران و مردم برگزار شد، اظهار داشت: این لیگ توسط هیئت ورزشهای رزمی شهرستان ورامین و با حمایت جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات برگزار شد که خوشبختانه در سطحی مطلوب و با حضور پررنگ ورزشکاران این رشته از شهرستانهای مختلف همراه بود.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: ورود به عرصه ورزش آنهم با اتکا به هیئات ورزشی یکی از پایه های اصلی فعالیت جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات است چرا که ورزش از مهمترین ابزارهای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

شاهسون با اشاره به اینکه اهمیت افراد به ورزش هم موجب پر کردن اوقات فراغت به بهترین نحو و هم موجب دوری از آسیبهای اجتماعی همچون مصرف دخانیات می شود، یادآور شد: هر قدر فرد به ورزش اهمیت دهد به سلامتی خود اهمیت داده و اهمیت به سلامتی نیز خود به خود موجب دوری افراد از تمام چیزهایی است که به نحوی صحت فرد را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه تا کنون هیئتهای ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، هیئت ورزشهای رزمی و هیئت ژیمیناستیک در همکاری با این جمعیت موفق بوده اند، خاطرنشان کرد: جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات برای برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی ورزشی فقط یک اسپانسر نیست بلکه در کنار هیئات قرار گرفته و در برگزاری مسابقات مشارکت جدی دارد.

معاون امور استانهای جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور ادامه داد: اولین لیگ استانی کیک بوکسینگ جام ندای سلامت شهرستان ورامین نیز با طرح ریزی هیئت ورزشهای رزمی شهرستان و تصویب در کارگروه ورزش جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات اجرا شد.

نگاه جدی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات بر سلامت عمومی جامعه

وی بر دید ویژه جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در بحث سلامت عمومی جامعه تأکید کرد و گفت: این جمعیت جدایی از بحث پیشگیری و کنترل مصرف دخانیات، بر موضوع سلامت عمومی جامعه نگاهی دقیق و همتی مضاعف دارد و برگزاری این جام ها، لیگ ها و جشنواره ها با عنوان “ندای سلامت” نیز بر همین موضوع تأکید داشته و در راستای حرکت شهرستان ورامین به سمت جامعه ای سالم می باشد.

متأسفانه در جامعه به بحث درمان بیش از پیشگیری اهمیت داده می شود

شاهسون با اشاره به اینکه باید ندای سلامت در جامعه طنین انداز شود، افزود: در جامعه ما بیشتر به بحث درمان بها داده می شود و همیشه صحبت از درمان مردم، بودجه درمان و … است درصورتیکه پیشگیری است که می تواند جامعه ما را از معضلات متعدد رهایی بخشد؛ به طور نمونه اگر در بحث استعمال دخانیات به طور صحیح فرهنگسازی صورت گیرد ضمن اینکه هزینه درمان کاهش دو برابری می یابد، هزینه های میلیاردی هم به هدر نرفته و در جیب مردم باقی خواهد ماند.

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین عنوان کرد: خوشبختانه ما امروز شاهد عضویت ۵۰ درصد از ورزشکاران شهرستان ورامین در این جمعیت هستیم و تا کنون نیز رؤسای هیئات ورزشی، نایب رؤسا و اعضای هیئت ها به عضویت این جمعیت درآمده اند و امیدواریم هر روز بر این تعداد افزوده شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین افزود: همانطور که اشاره شد برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی و لیگ های ندای سلامت در رشته های مختلف، امکانات دهی به هیئات ورزشی، حمایت از قهرمانان و عضویت آنها به عنوان سفیران سلامت در جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات یکی از اهداف اصلی جمعیت بوده و از این پس هم ادامه خواهد یافت.

شاهسون در پایان از حمایت ها و تعامل سازنده مجید بذرافشان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین قدردانی کرد.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*