۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » کرمانشاه
  • شناسه : 59620
  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲
  • 32 بازدید
  • ارسال توسط :
علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است
علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است

علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است

کرمانشاه – آبرومند: متخصص بیماری‌های عفونی گفت : علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است که شامل گلودرد، گرفتگی صدا، آبریزش بینی، سرفه و سردرد می‌شود. به گزارش خبرنگار آبرومند – علیرضا جانبخش متخصص بیماری‌های عفونی گفت : با توجه به شیوع دو زیرسویه B.A.۴ و B.A.۵ این دو زیر سویه‌های جدید امیکرون هستند که در […]

کرمانشاه – آبرومند: متخصص بیماری‌های عفونی گفت : علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است که شامل گلودرد، گرفتگی صدا، آبریزش بینی، سرفه و سردرد می‌شود.

به گزارش خبرنگار آبرومند – علیرضا جانبخش متخصص بیماری‌های عفونی گفت : با توجه به شیوع دو زیرسویه B.A.۴ و B.A.۵ این دو زیر سویه‌های جدید امیکرون هستند که در بسیاری کشور‌های جهان از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده اند.

 

وی ادامه داد: تاکنون شواهد نشان می‌دهد که زیرسویه‌های جدید در بیشتر موارد بصورت خفیف بروز پیدا کرده و طول مدت بیماری آن‌ها هم بین پنج تا هفت روز است.

 

جانبخش با اشاره به اینکه گرفتگی صدا و گلودرد بیش از همه شایع است و در بیشتر مبتلایان دیده می‌شود افزود: علائمی مانند اسهال، درد شکم، درد مفاصل و بی اشتهایی هم در مبتلایان دیده می‌شود.

 

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: سالمندان، بیماران دیابتی، مبتلایان سرطان، بیماران کلیوی و پیوندی و تمام مبتلایان بیماری‌های زمینه و نقص سیستم ایمنی از جمله گروه‌های در معرض خطر این بیماری هستند.

 

به گفته جانبخش با اشاره به اینکه این دو زیرسویه قدرت سرایت بالایی دارند، توصیه کرد: تمام افراد از ماسک استفاده کرده و حتما فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

 

وی توصیه کرد شهروندان برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا مراجعه کنند .

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*