۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » هرمزگان
  • شناسه : 47672
  • ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
عملیات احداث ۱۲ طرح در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان آغازشد
عملیات احداث ۱۲ طرح در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان آغازشد

عملیات احداث ۱۲ طرح در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان آغازشد

بندرعباس- آبرومند: عملیات احداث ۱۲ طرح بزرگ عمرانی و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان آغازشد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان روز جمعه در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها […]

بندرعباس- آبرومند: عملیات احداث ۱۲ طرح بزرگ عمرانی و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان آغازشد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان روز جمعه در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها شامل ۹ طرح سرمایه گذاری با پیش بینی اعتبار ۲ ارزی ۲ هزار و ۷۷۲ میلیون یورو و بیش از پنج هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال و سه طرح عمرانی با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۷۱ میلیون یورو و چهار هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال است.

 

خلیل قاسمی افزود: طرح‌های سرمایه گذاری در این منطقه ویژه شامل احداث تاسیسات نمک زدایی آب دریا، احداث واحد پتروشیمی (GTX)، کارخانه لوله‌های بدون درز، احداث بچینگ، بانک ماشین آلات، کارخانه آسفالت، احداث بچینگ، بانک ماشین آلات و احداث پایانه صادرات سیمان با پیش بینی سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۷۲ میلیون یورو و بیش از ۵ هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال آغاز عملیات آن‌ها اجرایی شد.

 

وی بیان داشت: سه طرح عمرانی نیز شامل ساخت بندر، ایستگاه تقلیل فشار گاز، باند دوم جاده بندر- پسکرانه نیز با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۷۱ میلیون یورو و ۴ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال عملیات ساخت آن آغازشد.

 

منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به دلیل قرارگیری در ۴۰ کیلومتری عسلویه و ۱۷ کیلومتری فرودگاه عسلویه، نزدیکی به مخزن گازی پارس جنوبی، یکی از  مناطق ویژه منحصر بفرد در سطح کشور است که در محل اتصال سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس قرار گرفته است.

این منطقه در غربی‌ترین نقطه استان هرمزگان، شرقی‌ترین نقطه بوشهر و جنوبی‌ترین منطقه استان فارس قرار دارد و به دلیل قرارگرفتن در مسیر کریدور انتقال گاز سراسری خط هفتم، خط انتقال میعانات گازی به ستاره خلیج‌فارس و سایر میدان‌های گازی ونفتی، این منطقه در موقعیت طلایی برای سرمایه گذاری قرار گرفته و برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار مترمکعبی طراحی شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*