۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » گرمسار
  • شناسه : 28313
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
  • 63 بازدید
  • ارسال توسط :
عملیات مهار شن‌های روان در ایستگاه کویر گرمسار اجرا می‌شود
عملیات مهار شن‌های روان در ایستگاه کویر گرمسار اجرا می‌شود

عملیات مهار شن‌های روان در ایستگاه کویر گرمسار اجرا می‌شود

گرمسار – آبرومند: رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار با بیان اینکه عملیات مهار شن‌های روان به صورت پایلوت در ایستگاه کویر گرمسار اجرا می‌شود، گفت: این عملیات به روش مالچ‌پاشی اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار ما – اسماعیل عرب معصومی بعد از ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات اداره […]

گرمسار – آبرومند: رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار با بیان اینکه عملیات مهار شن‌های روان به صورت پایلوت در ایستگاه کویر گرمسار اجرا می‌شود، گفت: این عملیات به روش مالچ‌پاشی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – اسماعیل عرب معصومی بعد از ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات اداره منابع طبیعی گرمسار ضمن بیان اینکه عملیات مهار شن‌های روان به صورت پایلوت در منطقه کویر گرمسار اجرایی می‌شود، اظهار داشت: این عملیات به روش مالچ‌پاشی اجرا می‌شود.

 

وی با اینکه تا کنون بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در راستای اجرای این طرح هزینه شده است، افزود: این عملیات با همکاری دفتر امور بیابان‌های سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری اجرایی می‌شود و تا پایان خرداد ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

 

۲۸۴ هزار هکتار از اراضی گرمسار کویری است

 

رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار گفت: ۲۸۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی شهرستان در حوزه مناطق کویری قرار دارد که این منطقه هرساله با وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه دچار مشکلات فراوانی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ۱۵ هزار هکتار از اراضی کویری این منطقه، بحرانی درجه یک و مابقی در اراضی بحرانی درجه دو طبقه‌بندی می‌شوند، اعلام کرد: این مناطق در راستای اجرای طرح مهار شن‌های روان ساماندهی شده است.

 

وجود ۴۵۰ میکروگرم بر متر مکعب گرد و غبار در هوای گرمسار

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار با بیان اینکه شن‌های روان در منطقه ایستگاه کویر گرمسار بر اثر وزش باد و طوفان‌های شدید ابتدای سال حرکت کردند و منجر به ایجاد ریزگرد و غبار در سطح منطقه شدند، اضافه کرد: در مجموع از ابتدای سال ۹۸ تا کنون هوای شهرستان سه روز طوفانی شد و یک روز آن بحرانی بود.

 

عرب معصومی با اشاره به وجود بیش از ۴۵۰ میکروگرم بر متر مکعب گرد و غبار در هوای این شهرستان در روزهای طوفانی، یاد آور شد: بیشترین غلظت ذرات گرد و غبار یک‌هزار و ۶۰۰ میکروگرم بر مترمکعب بود که این آمار ۱۰ برابر بیشتر از حد بحرانی گزارش شده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییرات غافلگیر کننده اقلیمی و افزایش بارش باران در سه ماهه ابتدای سال ۹۸، گفت: این تغییرات اقلیمی منجر به فعال سازی مجدد اکو سیستم مرتعی منطقه و سیستم های طبیعی شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*