۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » پرديس » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 28127
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  • 129 بازدید
  • ارسال توسط :
فاضلاب فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس به سد ماملو می ریزد
فاضلاب فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس به سد ماملو می ریزد

فاضلاب فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس به سد ماملو می ریزد

پردیس – آبرومند: رییس اداره محیط زیست شهرستان پردیس گفت: فاضلاب فاز ۱۱ به شکل خام در رودخانه جاجرود تخلیه می‌شود و سپتیک‌های موجود در مسیر عبور فاضلاب غیرفعال هستند. به گزارش خبرنگار ما – عزیز میکائیلی روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد، ضمن اشاره به ناکارآمدی تصفیه […]

پردیس – آبرومند: رییس اداره محیط زیست شهرستان پردیس گفت: فاضلاب فاز ۱۱ به شکل خام در رودخانه جاجرود تخلیه می‌شود و سپتیک‌های موجود در مسیر عبور فاضلاب غیرفعال هستند.

به گزارش خبرنگار ما – عزیز میکائیلی روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد، ضمن اشاره به ناکارآمدی تصفیه خانه پردیس در جمع خبرنگاران افزود: حجم کمی از فاضلاب فازهای سه و چهار و بخشی از فاز یک به مدول یک تصفیه خانه پردیس هدایت می‌شود و باقی فاضلاب خام از طریق مسیرهای روباز و کانال‌های خاکی به روستای باغکمش و در ادامه به رودخانه‌های سیاهرود و جاجرود و در نهایت به سد ماملو هدایت می‌شود.

 

وی گفت: در بسیاری از حوزه‌ها عدم سلامت آب شرب، تهدیدی برای استان تهران و شهرستان پردیس محسوب می‌شود و در محدوده فاضلاب فازهای ۱۱ و ۸ مسکن مهر اقدامات محدودی انجام‌شده است که در آینده با احداث سیستم‌های تصفیه فاضلاب توسط آبفای شرق شاهد کاهش آسیب‌ها خواهیم بود.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پردیس افزود: ساخت مدول‌های یک و دو در پردیس که تا به امروز برای ما ایده آل نبوده و با وجود تلاش‌هایی که برای کاهش ورود فاضلاب خام به سد ماملو انجام‌شده، تأثیر چندانی بر حجم ورود فاضلاب به سد نداشته و با توجه به شرایط یاد شده، مدیریت خروجی فاضلاب فازهای یک تا چهار تا ساخت مدول دوم تصفیه خانه پردیس چندین سال طول خواهد کشید.

 

میکائیلی با اشاره به عدم تخصیص زمین برای آرامستان از سوی شرکت عمران خاطر نشان کرد: زمین‌هایی با کاربری نامعلوم در مناطق خارج از محدوده محیط زیست در اختیار شرکت عمران است و هنوز آرامستان این شهرستان جانمایی نشده است.

 

وی در خصوص معدوم‌سازی لجن‌های تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس، گفت: لجن‌های تصفیه‌خانه‌ها طبق قانون، تابع ضوابطی است که باید به مراکز امحا منتقل شوند اما تا امروز شرکت آبفای شرق هیچ خود اظهاری در این خصوص انجام نداده و مدیریت پسماندی در جهت امحا لج‌ها انجام نداده است.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پردیس گفت: مکاتباتی برای رفع مشکل در این حوزه با آبفای شرق استان انجام‌شده اما پاسخی دریافت نکردیم و این مورد نیز در مراجع صاحب اختیار پیگیری خواهد شد.

 

میکائیلی با اشاره به مشکل زباله‌های بیمارستانی خاطر نشان کرد: بی خطر سازی زباله‌های شهرستان هنوز متولی مشخصی ندارد و دود این بی تدبیری به چشم شهروندان می‌رود.

 

وی گفت: ضایعات صنف درودگر در گوشه و کنار مناطق صنعتی رها و توسط افراد آتش زده می‌شود که نتیجه آن آلودگی گستره زیست محیطی در شهرستان پردیس است.

 

رئیس اداره محیط زیست افزود: در جلسات مختلف اداری به ضایعات سوزی اشاره شده است اما از سوی اداره صنعت معدن و اتحادیه درودگران اقدامی انجام نشده است.

 

میکائیلی ضمن تقدیر از علیرضا آقاجری دادستان شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان موضوع را در مراجع قضائی استان پی گیری خواهیم کرد ما در بحث سلامت مردم با هیچ دستگاهی مماشات نخواهیم کرد چرا که باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

 

وی با اشاره به شعار امسال محیط زیست اظهار داشت: کاهش آلاینده‌ها و پسماند و آسمان آبی و زمین سبز شعار امسال محیط زیست است و توسعه پایدار و توازن محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری توصیه شده است.

 

میکائیلی افزود: برنامه‌های هفته محیط زیست از روز شنبه ۱۸ تا ۲۶ خردادماه هم زمان با سراسر کشور در شهرستان پردیس آغاز و در حال برگزاری است.

 

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*