۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » البرز » عناوین اصلی » کرج
  • شناسه : 33151
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
  • 20 بازدید
  • ارسال توسط :
فراخوان اتاق بازرگانی البرز برای سرمایه‌گذاری در عراق
فراخوان اتاق بازرگانی البرز برای سرمایه‌گذاری در عراق

فراخوان اتاق بازرگانی البرز برای سرمایه‌گذاری در عراق

کرج – آبرومند:  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره‌ به‌ ابراز تمایل بخش خصوصی عراق برای انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری ایران‌ در شهرک‌های صنعتی آن کشور، فعالان اقتصادی البرز را به حضور فعال در این زمینه فراخواند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – رحیم بنامولائی روز یکشنبه در […]

کرج – آبرومند:  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره‌ به‌ ابراز تمایل بخش خصوصی عراق برای انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری ایران‌ در شهرک‌های صنعتی آن کشور، فعالان اقتصادی البرز را به حضور فعال در این زمینه فراخواند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – رحیم بنامولائی روز یکشنبه در نشست مشترک با  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: آن دسته از فعالان اقتصادی استان البرز که با مشکل مالی مواجه هستند یا تولید واحدهایشان به مرز اشباع رسیده است ، می توانند برای احیاء واحد صنعتی خود و ورود به بازار عراق در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

 

وی تاکید کرد: عراقی ها به سرمایهگذاری ایرانی توصیه می کنند در شهر «حله»  که مشکل کمبود برق و آب ندارد به سرمایهگذاری بپردازند.

 

بنامولائی اضافه کرد: این گونه سرمایهگذاریها  وابستگی اقتصادی ایجاد میکند که این مزیت مسیر را برای ارائه خدمات مهندسی کشورمان به عراق در قالب  دانش فنی و تعمیرات هموار میکند.

 

وی اظهار امیدواری کرد در کشور سوریه و دیگر کشورهای مورد نظر جمهوری اسلامی نیز  بستر برای انتقال کالا و تکنولوژی ایران همراه با تعمیرات لجستیک فراهم شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به پیشنهاد اتاق مشترک ایران و عراق به همکاری های صنعتی در آن کشور گفت: استان البرز در راستای این همکاری از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است.

 

بنامولائی به‌ تیم اقتصادی دولت توصیه کرد، در جریان مذاکرات همکاری های اقتصادی با دولت عراق مساله مهم تضمین برگشت سرمایه مطرح‌ شود و در این راستا در مذاکره میان بانک های مرکزی ایران و عراق  بحث مهم‌ پشتوانه و ضمانت برگشت سرمایه مورد تاکید قرار گیرد.

 

البرز سهم قابل توجهی از بازار عراق را کسب کند

 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق نیز در این نشست طی سخنانی‌ حمایت از فعالان اقتصادی، پیگیری مشکلات‌ و توانمند سازی علمی و کاربردی را سه وظیفه مهم اتاقهای بازرگانی عنوان کرد.

 

حمید حسینی گفت: اتاق بازرگانی البرز از معدود اتاقهایی است که هر سه مسئولیت را  به نحو احسن و شایسته انجام می دهد.

 

وی  با اشاره  به واحد آموزش و پژوهش و نیز  نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان البرز گفت: در این استان قدمهای خوبی در رفع مشکلات فعالان اقتصادی، بازار سازی و توسعه صادرات برداشته شده است.

 

حسینی اضافه کرد: فضای اقتصادی که در اتاق البرز ایجاد شده و نمایشگاه منحصر به فرد از توانمندیهای تولیدی و صنعتی فرصت مناسبی  را برای معرفی ظرفیت های صنعتی استان به هیاتهای  تجاری ایجاد کرده است.

 

استان البرز در بحث دارو و موادغذایی میتواند سهم بیشتری از بازار عراق را به خود اختصاص دهد.

 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق همچنین با اشاره به ظرفیت استان البرز در تولید لوازم یدکی، خودرو ، پلاستیک و دام و طیور  گفت: البرز در این زمینهها نیز میتواند سهم قابل توجهی از بازارهای عراق را کسب نماید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*