۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 8907
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۶
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :

فرصت حضور در مساجد در ماه رمضان را از دست ندهید

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه ورامین گفت: فرصت حضور در مساجد در ماه رمضان را از دست ندهید. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – آیت‌الله سیدمرتضی محمودی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به تاکیدات دین مبین […]

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه ورامین گفت: فرصت حضور در مساجد در ماه رمضان را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – آیت‌الله سیدمرتضی محمودی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام به تقوا اظهار داشت: خداوند و رسول خدا(ص) و انبیا و ائمه هدی علیهم‌السلام اعمال ما را می‌بینند، بنابراین دقت کنیم.

وی گفت: خدا از آن چیزی که در محفظه ذهن من و شما است و پرده فراموشی آن را مستور کرده و یاد خود ما نیست هم آگاه است، برای خدا فراموشی نیست، فکر کنیم.

آیات قرآن برای بیداری ما کافی است

امام جمعه ورامین با اشاره به شهادت اعضا و جوارح در روز قیامت افزود: کوچکترین عمل ما و شما نوشته خواهد شد، به راه گناه رفتی، مجلس غیبت و ساز و آواز رفتی، همه را می‌نویسند، این نص قرآن است، صراحت قرآن است، بر شما حفظ‌ کنندگان و کاتبانی گماشته شده‌اند که اعمال ما را می‌نویسند و ما آن‌ها را نمی‌بینیم.

وی عنوان کرد: اگر به آیات قرآن واقعاً معتقد باشیم غیبت نمی‌کنیم، تهمت نمی‌زنیم، جنایت نمی‌کنیم، آیات قرآن برای بیداری ما کافی است.

انسان یک دشمن قسم خورده دارد که شب و روز دنبال ما است و آن شیطان است

آیت‌الله محمودی در خطبه دوم نماز جمعه ورامین نیز پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با تشکر از نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای تبیین کارهای انجام شده برای مردم با اشاره به میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) بیان داشت: ورود به زندگی امام مجتبی(ع) ساعاتی وقت می‌خواهد اما با توجه به کمبود وقت و روزه‌داری عزیزان یکی دو تا جمله نصیحت حضرت را مختصر عرض می‌کنم.

وی گفت: امام مجابی فرمودند «اعْلَمُوا أَنَّ اللهَ لَمْ یَخْلُقْکُمْ عَبَثاً؛ بدانید که همانا خدایتان شما را بیهوده نیافریده است»، این بشر با همین قامت کوچک از روح با عظمتی برخوردار است که خداوند به فرشتگانش فرمود که بر انسان سجده کنید.

امام جمعه ورامین افزود: انسان یک دشمن قسم خورده دارد که شب و روز دنبال ما است و آن شیطان است، ما شیاطین انسی و جنی داریم، مردم را فریب می‌دهند و از راه راست منحرف می‌کنند.

تشویق به حضور در مساجد

خطیب نماز جمعه ورامین با تشویق مردم برای حضور در مساجد در ماه مبارک رمضان اظهار داشت:‌ هر قدم به سوی مسجد چندین ثواب دارد، هر نفس در مسجد ثواب دارد، حداقل روزی یک ساعت در مساجد حضور پیدا کنید، مساجد در قیامت شکایت خواهند کرد.

آیت‌الله محمودی تصریح کرد: فرصت حضور در مساجد را از دست ندهید، قدر الان را بدانیم که سر این سفره نشستیم، از دست ندهید این فرصت‌ها را، امروز فصل بذر افشانی است، اگر بذری نکارید موقع درو محصولی برای برداشت نخواهید داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*