۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 372
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۸
  • 210 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندارشهرستان قرچک هدف از برگزاری جشنواره احسان و نیکوکاری تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری است

قرچک – رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک در مراسم جشن نیکوکاری که درمدرسه  شرافت این شهرستان برگزار شد،  گفت: : تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره احسان و نیکوکاری است. به گزارش خبرنگار رامین نیوز-  همزمان با اولین روز از هفته احسان و نیکوکاری مراسم جشن نیکوکاری با حضور علی صادقی […]

قرچک – رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک در مراسم جشن نیکوکاری که درمدرسه  شرافت این شهرستان برگزار شد،  گفت: : تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره احسان و نیکوکاری است.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز-  همزمان با اولین روز از هفته احسان و نیکوکاری مراسم جشن نیکوکاری با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک، هوشنگ کولیوند مدیریت آموزش و پرورش ، فتح آبادی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و دیگر رؤسای ادارت درمدرسه دخترانه شرافت باقرآباد شهرستان قرچک برگزار شد.

فرماندار شهرستان قرچک در این مراسم با اشاره به سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری، وی را یکی از مردان نیک و ایثاگر نام برد و افزود: سردار رشید اسلام مهدی باکری، شهیدی که ایثارگر بود و از جان خود گذشت تا ما امروز بتوانیم در آرامش وامنیت باشیم و خالصانه به صوی معبود خود شتافت.

جشن نیکوکاری قرچک5

علی صادقی با اشاره به اینکه باکری ها، همت ها و خرازی ها بودند که با نثار جان خود پرچم ایران اسلامی را بر افراشته نمودند، اظهار داشت: ایثار و فداکاری را از شهیدان یاد بگیریم که با نثار جان خود نیکوکاری و از خود گذشتگی را به مردم آموختند.

وی با بیان اینکه عمل نیک و خیرات باقی می ماند، افزود: کمکهای جمع آوری شده در مراسم جشن نیکوکاری در اولین فرصت بین دانش آموزان نیازمند و ایتام توزیع خواهد شد.

صادقی با اشاره به فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری و تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی(ره) گفت: تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره احسان و نیکوکاری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم تا نوع دوستی و شادی و نشاط را در جامعه گسترش یابد، افزود: از تمامی مردم شهرستان قرچک خواست که با توجه به توان خود در مراسم نیکوکاری امسال مشارکت کنند و به نیازمندان با کمکهای خود یاری رسانند.

در ادامه مراسم مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک با تبریک این روز افزود: در آموزش و پرورش به دنبال آموزش به دانش آموزان در جهت ترویج ایثار و از خودگذشتگی هستیم.

هوشنگ کولیوند با بیان اینکه همین مبالغ ناچیز دانش آموزان بسیار ارزشمند و قابل تحسین است، افزود: مال و ثروت نعمت الهی است، در دستان ما و باید با این ثروت به نیازمندان کمک کنیم.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه کمک به نیازمندان سبب از بین رفتن فاصله طبقاتی در جامعه خواهد شد، گفت: فرهنگ کمک به هم نوع باید در کشور رشد پیدا کند و این یک وظیفه ذاتی برای همه مسوولین است.

گفتنی است در این مراسم دانش آموزان با اجرای سرود همگانی جلوه زیبایی به این مراسم داده بودند.

لازم به ذکر است در حاشیه مراسم جشنواره غذاهای سنتی و محلی نیز بر پا شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*