۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » پيشوا
  • شناسه : 3850
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۷
  • 189 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندارپیشوا:کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی باعث قدرت کشاورزان می شود

پیشوا- ابتکار آنلاین: ملکوتی خواه  در جریان بازدید از واحدهای تولیدی کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: یکی از مهمترین مسائل در ارتقاء بهره وری کشاورزی شهرستان، گذر از شیوه های سنتی آبیاری و استفاده از شیوه های نوین آبیاری بارانی و قطره ای است که این امر باعث افزایش بهره وری آب کشاورزی نیز خواهد شد . […]

پیشوا- ابتکار آنلاین: ملکوتی خواه  در جریان بازدید از واحدهای تولیدی کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: یکی از مهمترین مسائل در ارتقاء بهره وری کشاورزی شهرستان، گذر از شیوه های سنتی آبیاری و استفاده از شیوه های نوین آبیاری بارانی و قطره ای است که این امر باعث افزایش بهره وری آب کشاورزی نیز خواهد شد .

وی افزود: استفاده از شیوه های نوین آبیاری، در کاهش هزینه های تولید محصولات کشاورزی نقش به سزایی دارد به گونه ای که به غیر از سال اول بهره برداری از تأسیسات آبیاری تحت فشار، از سال های بعد به میزان قابل توجهی از هزینه های آبیاری کاسته می شود.
وی اظهار داشت: منابع آبی شهرستان پیشوا محدود می باشد و برای استفاده بهینه از آب موجود می باید به شیوه های نوین کشاورزی و آبیاری روی آورد و درعمل نیز ثابت شده که صنعتی بودن کشاورزی علاوه بر تولید محصول بهتر و با کیفیت تر، به جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مصرف آب منجر خواهد شد.
ملکوتی خواه بیان داشت: مشکل کمبود آب کشاورزی در سال زراعی جاری گریبانگیر کشاورزان شهرستان پیشوا شده است و باعث گردیده تا برداشت محصولات زراعی شهرستان با افت محسوسی مواجه شود و اگر امسال برای این امر چاره ای اندیشیده نشود، در سال های آینده با بحرانی جدی روبرو خواهیم شد.
فرماندار پیشوا افزود: در حال حاضر از مجموعه ۱۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان پیشوا در حدود ۲ هزار هکتار توسط سیستم های نوین آبیاری می شوند که تلاش می گردد با بهره گیری از اعتبارات بسیار مناسبی که دولت در زمینه اجرای سیستم های آبیاری نوین در اختیار کشاورزان قرار می دهد ، تمامی اراضی شهرستان به صورت مکانیزه آبیاری شود .

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*