۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 2036
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸
  • 186 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار شهرستان ورامین شورای فرهنگ عمومی می باید توسط مردم اداره شود

ورامین – رامین نیوز: فرماندار شهرستان ورامین گفت: شورای فرهنگ عمومی می باید توسط مردم اداره شود تا اثرگذاری خود را در جامعه نشان دهد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش جواد آباد ورامین که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد گفت: شورای فرهنگ عمومی در […]

ورامین – رامین نیوز: فرماندار شهرستان ورامین گفت: شورای فرهنگ عمومی می باید توسط مردم اداره شود تا اثرگذاری خود را در جامعه نشان دهد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش جواد آباد ورامین که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد گفت: شورای فرهنگ عمومی در راستای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برنامه های جامع و مدونی دارد که این امر در صورتی که با حضور مردم همراه باشد می تواند اثر گذاری بیشتری داشته باشد .

وی افزود: مدیران در اجرای برنامه های فرهنگی نباید چشم انتظار و معطل دریافت بودجه باشند بلکه می باید با عزم ملی و استفاده از مدیریت جهادی امور فرهنگی را پیش ببرند.

این مسئول اظهار داشت: یکی از مهمترین پایگاه های فرهنگی جامعه مساجد می باشند که می توانند نقش تعیین کننده و سازنده ای در ارتقاء فرهنگ دینی جامعه ایفا کند که این نقش در مراسم معنوی اعتکاف که بیش از ۴ هزار نفر از مردم خداجوی ورامین در آن حضور داشتند خود را به خوبی نمایش داد.

وی گفت: حضور جوانان و نوجوانان پاک در مراسم معنوی اعتکاف نشان از آمادگی آنان برای حضور در برنامه های فرهنگی داشت و مسئولین نیز می باید در طول سال با برنامه ریزی مناسب زمینه جذب آنان به مساجد را فراهم کنند زیرا مسجد از ظرفیت بالایی در تبلیغ ارزش های ناب اسلامی برخوردار می باشند .

فرماندار شهرستان ورامین تصریح کرد: بهترین فعالیت ها و برنامه های فرهنگی پای منبر روحانیون و در مساجد شکل می گیرد و مسئولین فرهنگی می باید با جدیت از این ظرفیت ها بهره گیری نمایند.

خوانساری گفت: برنامه های فرهنگی مناسب و جامعی در سطح مساجد شهرستان ورامین برگزار
می شود که می باید در اجرای این برنامه ها جوانان در محوریت قرار داشته باشند تا بتواند اثر گذاری بیشتری در جامعه داشته باشد.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل ارتقاء سطح فرهنگی عمومی جامعه ، افزایش سرانه کتابخوانی در بین مردم است که جهت دست یابی به این مهم می باید نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق برگزاری نمایشگاه های کتاب به صورت دائمی و فصلی اقدام نمود.

فرماندار شهرستان ورامین بیان داشت: در اجرای برنامه های فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی نیز بازوی پرتوان مسئولین فرهنگی می باشند و باید ضمن توجه نمودن به مسائل عمرانی، به امور فرهنگی نیز توجه ویژه داشته تا بتوانند مسیر توسعه فرهنگی جامعه را هموار سازند.

نماینده دولت در شهرستان ورامین گفت: بسیج در طول استقرار خود در نظام مقدس جمهوری اسلامی اثرات بسیار مطلوبی در ابعاد مختلف جامعه داشته و امروز می تواند در سایه توان خویش در بخش فرهنگ نیز وارد شده و برنامه های فرهنگی را به طور مطلوب پیش ببرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*