۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » فيروزكوه
  • شناسه : 3943
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۱
  • 58 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار فیروزکوه: تمام ظرفیت‏‌ها برای پیشرفت دانش‌‏آموزان فراهم شده است

فیروزکوه- ابتکارآنلاین: ابوالقاسم مهری  در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که به صورت نمادین در دبستان پسرانه پیامبر اعظم (ص) و دبستان دخترانه نجمه با حضور معاون آموزش و پرورش استان تهران، زمانی‏نژاد بخشدار مرکزی فیروزکوه، علی‏اکبر میهنی مدیر آموزشگاه، معلمان و مربیان، اولیا و دانش‏آموزان برگزار شد، حضور گرم نونهالان و آینده‏‌سازان را به خانه […]

فیروزکوه- ابتکارآنلاین: ابوالقاسم مهری  در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که به صورت نمادین در دبستان پسرانه پیامبر اعظم (ص) و دبستان دخترانه نجمه با حضور معاون آموزش و پرورش استان تهران، زمانی‏نژاد بخشدار مرکزی فیروزکوه، علی‏اکبر میهنی مدیر آموزشگاه، معلمان و مربیان، اولیا و دانش‏آموزان برگزار شد، حضور گرم نونهالان و آینده‏‌سازان را به خانه تعلیم و تربیت و جایگاه رفیع علم و تربیت گرامی داشت.

وی اظهار کرد: امیدواریم از این مدرسه اسطوره‌‏هایی به جامعه تحویل داده شود تا موجب سربلندی و سرافرازی جامعه و شهرستان فیروزکوه شوند.

فرماندار فیروزکوه تصریح کرد: نوگلانی که امروز وارد عرصه علم می‏شوند و با یاد پروردگار متعال سال تحصیلی را آغاز می‏کنند، در واقع روشنی‏بخش حیات و نجات‏بخش بشریت هستند، یعنی آموختن علم و به مدرسه رفتن؛ شوکت، عزت، آرامش و درست زیستن را به همراه دارد.

مهری گفت: امروز این دانش‏آموزان وارد سنگر علم، شادی، نشاط، امید و رسیدن به قله‏های کمال و معرفت شده‏اند تا آماده شوند آنچه باید بیاموزند را گوش دهند.

وی تصریح کرد: ورود به مهرماه، ورود به امیدها و شایستگی‏هاست و این ایام با سالروز گرامیداشت هفته دفاع مقدس مصادف شده است.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: هفته‏ای که در آن قرار گرفته‏ایم به عنوان هفته مهر و بازگشایی مدارس و هفته استقامت، صبر و پیشرفت برای ما قلمداد می‏شود.

مهری خاطرنشان کرد: این صندلی‏ها در این سنگر می‏تواند انسان‏های اسطوره‏ای را پرورش دهد؛ همچنان که نسل پیشین ما توانستند در آن رده به درجات عالی برسند.

وی افزود: مربیان، معلمان و اولیا با هم‏فکری، هماهنگی و همکاری یکدیگر می‏توانند نونهالان امروز را به مدارج علمی، فکری و ارزشی بالاتر برسانند.

فرماندار فیروزکوه تاکید کرد: امروز دانش‏آموزان باید بدانند که تمام ظرفیت‏ها برای تحصیل و پیشرفت آنها مهیا شده است.

مهری تصریح کرد: دولت با تمام وجود به امر آموزش و پرورش توجه وافری دارد و در سال‏های اخیر توانسته است به بحث فضاهای آموزشی، تحقیقات، تامین نیروی انسانی، معلمان و مربیان توجه اساسی داشته باشد.

وی توجه به این مباحث را توجه به زیرساخت‏های تامین نیروی انسانی دانست و افزود: تعلیم و تربیت مهم‏ترین اصل پیشرفت انسان‏هاست.

فرماندار فیروزکوه اظهار کرد: تمام امکانات و ظرفیت‏ها برای پیشرفت دانش‏آموزان فراهم شده است و اکنون آنها در دوران آرامش، ثبات و صلح در حال تحصیل هستند؛ البته این حاصل خون شهدا و مجاهدت‏های امام(ره) است.

مهری تصریح کرد: امروز باید قدر کشور جمهوری اسلامی ایران را بدانیم؛ زیرا برخی از دانش‏آموزان در کشورهای افغانستان، سوریه، عراق و دیگر بلاد این نعمت آرامش را ندارند.

وی گفت: مدیران آموزش و پرورش و همه فرهنگیان به دانش‏آموزان احترام می‏گذارند که این اقدام، احترام به خدا و کرامت‏هاست تا کشور را به بهترین نحو بسازیم.

فرماندار فیروزکوه خاطرنشان کرد: اولیا باید در امر تعلیم، تربیت و قانونمند بودن دانش‏آموزان با مربیان در ارتباط باشند و در این راستا همکاری کنند.

وی تاکید کرد: اولیا و معلمان باید خود را خسته کنند تا این نونهالان در آرامش به مقام والا و مدارج عالی برسند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*