۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 1000
  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۸
  • 99 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار قرچک از کتابخانه های سطح شهرستان بازدید کرد

قرچک – رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک به منظور اطلاع از نحوه فعالیت کتابخانه های این منطقه، از آنها بازدید کرد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک به همراه حمیدرضا جهرانی مسئول بازرسی فرمانداری و حسین ابویسانی مدیر روابط عمومی فرمانداری از کتابخانه های سطح شهرستان بازدید بعمل آورد و از […]

قرچک – رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک به منظور اطلاع از نحوه فعالیت کتابخانه های این منطقه، از آنها بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک به همراه حمیدرضا جهرانی مسئول بازرسی فرمانداری و حسین ابویسانی مدیر روابط عمومی فرمانداری از کتابخانه های سطح شهرستان بازدید بعمل آورد و از نزدیک با نحوه فعالیت آنها و مشکلات این مراکز فرهنگی آشنا شد.

فرماندار شهرستان قرچک در این بازدید با بیان اینکه با نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی،
جامعه ای با معضلات اجتماعی کمتر خواهیم داشت، بیان کرد: باید بستر مطلوب ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه فراهم شود.

صادقی همچنین به نامگذاری شعار امسال که توأم با بحث فرهنگی است، اشاره داشت و افزود: باید منویات مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی تحقق یابد و به فرمایشات ایشان جامه عمل بپوشانیم.

وی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه فرهنگ مکتوب و ارزش والای کتاب در فرهنگ عمومی و تاریخ ملی ایرانیان باید زمینه انس و الفت مردم به ویژه جوانان با کتاب فراهم شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک ادامه داد: کتابخانه های عمومی یکی از ابزارهای مهم برای توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه محسوب می شود بنابراین کوشش خواهیم کرد تا زمینه بیشتر خدمت رسانی به کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک مهیا شود.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه های قرچک به لحاظ تعداد عضویت و فضا از درجه سه و چهار در سطح کشور برخوردارند، افزود: با این حال قرچک به لحاظ سرانه کتاب تا حد استاندارد فاصله زیادی دارد اما با توجه به شعار امسال باید تلاش شود تا فرهنگ مطالعه در سطح شهرستان نهادینه شود و سرانه کتابخوانی نیز افزایش یابد البته این موارد منوط به همکاری همه ارگانهاست.

لازم بذکر است در سطح شهرستان قرچک چهار کتابخانه به نامهای جنت، شهید مطهری، ولایت و اقبال لاهوری وجود دارد که دارای پنج هزار عضو فعال و ۶۵ هزار جلد کتاب هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*