۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 2782
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵
  • 101 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار قرچک: محافظت از فرزندان در برابر مصرف مواد مخدر از وظایف اصلی خانواده است

قرچک- خبرنگار رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به مواد مخدر و مصرف آن از وظایف اصلی خانواده عنوان کرد. علی صادقی در آستان هفته مبارزه با مواد مخدر سخنران پیش از خطبه‌های نماز […]

قرچک- خبرنگار رامین نیوز: فرماندار شهرستان قرچک در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به مواد مخدر و مصرف آن از وظایف اصلی خانواده عنوان کرد.

علی صادقی در آستان هفته مبارزه با مواد مخدر سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قرچک بود و با بیان اینکه امروز مواد مخدر یکی از بلایای خانمانسوز در ایران اسلام و کشور های جهان است، اظهار داشت: متاسفانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به بهانه مبارزه با ترورسیم و مواد مخدر به کشور افغانستان که مرکز تولید و مواد مخدر است، لشگری کشی کرده و از تسرف این کشور فقط به بحث تولید و توزیع مواد مخدر و آلوده کردن مردم جهان است.

فرماندار و رییس ستاد مبارزه با مواد مخدرشهرستان قرچک گفت: امروز استکبار جهانی با بهره گیری از مواد مخدر جوانان و آینده سازان ایران اسلامی را هدف قرار داده است.

وی گفت: امروزه بعد از تصادفات، سرطان و حمله قلبی در بین مردم چهارمین عامل مر گ و میرها مربوط به مصرف مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می‌شود، افزود: استانهای فراه و هرات به عنوان بزرگترین مراکز تولید خشخاش در کشور افغانستان به خود اختصاص داده است.

صادقی با بیان اینکه ۶۰ درصد افرادی که معتاد هستند از طریق دوستان ناباب به آن مبتلا شده اند، اظهار داشت: محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به این بلای خانمانسوز از وظایف اصلی خانواده ها است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک ضعف اراده، بی توجهی به مسئولیت های فردی، ضعف عاطفه، عصبی بودن، به هم خوردن تعادل روانی، شخصیت نامتعادل و متزلزل، معاشرت با دوستان ناباب، وجود افراد معتاد در خانواده و اقوام، یاس و نا امیدی و ضعف بنیاد خانواده را مهمترین عامل روی آوردن جوانان و نوجوانان به مواد مخدر و مصرف آن اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه خانواده ها اصلاعات کافی در خصوص این بلای خانمانسوز و نحوه جلوگیری از اعیاد فرزندان و افراد خانواده داشته باشند، اظهار داشت: تأمین سلامت روحی و جسمی افراد خانواده بخصوص جوانان و نوجوانان با فراهم نمودن محیطی سالم و عاری از هر گونه آلودگی و تخلف از وظایف والدین بوده و دارای اهمیت ویژه است.

صادقی با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان گرایش به مواد مخدر را راه حلی برای مشکلات خود میدانند، اظهار داشت: اینها همه نقشه استکبار جهانی است و جوانان، نوجوانان ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده و می خواهد این افراد را به مصرف مواد مخدر گرایش دهد و مسوولین و خانواده موظف هستند برای پیشگیری از این حمله دشمنان هوشیار باشند.

رییس ستاد مبارزه با مواد مخدرشهرستان قرچک گفت: گروهی از روان شناسان و روان پزشکان مشهور جهان معتقدند، عوامل اجتماعی وابسته به فقر بشر در وابستگی انسان به مواد مخدر و مصرف آن موثر هستند و میزان بروز اعتیاد در گروه های پایین اجتماع بالاتر است.

فرماندار قرچک اصول کلان در پیشگیری از مصرف مواد مخدر را برگزاری برنامه ها و همایش های پیشگیری از اعتیاد، مراقبت خانواده ها از نوجوان و جوانان، آگاهسازی افراد در مورد خطرات و مضرات مواد، ارتقاء فرهنگی و مذهبی و مشاوره و مداخله حین بحران عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کمپ های مجاز ترک اعتیاد نقش مهمی در پاک نمودن معتادین به مواد مخدر ایفا می کنند، افزود: ۲ مرکز ترک اعتیاد معتادان و مصرف کنندگان مواد مخدر با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی در شهرستان قرچک فعالیت می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک به برگزاری همایش مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان در هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: همایش مبارزه با مواد مخدر برای آگاه سازی خانواده با پیامدهای این معضل در شهرستان قرچک ۴ تیرماه در کانون ملائک برگزار میشود.

وی بیان داشت: با برگزاری همایش و برنامه‌های متنوع فرهنگی برای مقابله با این پدیده اجتماعی تلاش ‌کنیم تا مواد مخدر برای همیشه از صحنه روزگار محو شود.

صادقی در پایان گفت: در ۳ ماه اول سال جاری افزایش کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی نسبت به سال گذشته بهتر بوده است و امیدواریم که این بلای خانمانسوز را برای همیشه از بین برود

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*