۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 1796
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۱
  • 286 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار ورامین توجه به صادرات غیر نفتی لازمه رشد اقتصادی کشور است

ورامین – رامین نیوز:‌ فرماندار ورامین گفت: توجه به صادرات غیر نفتی، لازمه رشد اقتصادی در کشور است و این مهم می باید از سوی تمامی مسوولین مورد توجه قرار گیرد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی – تولیدی و توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان ورامین که در […]

ورامین – رامین نیوز:‌ فرماندار ورامین گفت: توجه به صادرات غیر نفتی، لازمه رشد اقتصادی در کشور است و این مهم می باید از سوی تمامی مسوولین مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی – تولیدی و توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان ورامین که در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: نامگذاری سال جدید از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نشان از لزوم توجه به حوزه اقتصاد دارد و این امر نیازمند تقویت حوزه های مختلف به خصوص توجه به صادرات غیر نفتی است.

وی افزود: برای دست یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری می باید با تمام توان و مدیریت منسجم بخش تولید را تقویت نمود تا به واسطه توجه به صرفه جویی و کاهش هزینه ها، اقتصادی مولد و اشتغال زا به دست آورد.

فرماندار ورامین بیان داشت: شهرستان ورامین با دارا بودن زیر ساخت های لازم در بخش کشاورزی و اقتصاد، قالبیت های فراوانی در توسعه اقتصاد داشته و تولیدات این شهرستان قابلیت صادرات به دیگر کشورها را دارد .

وی افزود: وجود شهرک های صنعتی در شهرستان ورامین، بستر مناسبی جهت توسعه فعالیت صنایع تولیدی به ویژه در صنعت چرم به وجود آورده که می توان در سایه حمایت از تولید کنندگان مستقر در این شهرستان، فعالیت آنان را گسترش داد.

خوانساری اظهار داشت: در حال حاضر یکصد واحد تولیدی صنعت چرم در شهرک صنعتی چرمشهر شناسایی شده که از این تعداد ۳۳ واحد با ظرفیت ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی فعالیت داشته و و ۴۵ واحد نیز نیمه فعال می باشند.

فرماندار ورامین تصریح کرد: علاوه بر این هم اکنون ۱۱ واحد در مرحله دریافت جواز تاسیس و تولید آزمایشی بوده و ۱۱ واحد دیگر تعطیل می باشند .

وی بیان داشت: همچنین ۱۵ واحد چرمی مستقر در این شهرک صنعتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زمینه صادرات مشغول به فعالیت می باشند.

نماینده دولت در شهرستان ورامین افزود: هم اکنون ۷۰۰ نفر در شهرک صنعتی چرمشهر مشغول به کار می باشند که در صورت حمایت کامل مسئولین از واحدهای مستقر در این شهرستان می توان شاهد افزایش تولید و نیز ایجاد فرصت های شغلی جدید در این منطقه اقتصادی بود.

وی از کمبود نقدینگی، نوسانات قیمت در بازار، فرسودگی ماشین آلات خط تولید و واردات
بی رویه چرم و مصنوعات چرمی به عنوان مهمترین عوامل تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی این شهرستان یاد کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*