۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1354
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۹
  • 132 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار پاکدشت تقریبا یک پنجم گلخانه های کشور را در شهرستان داریم

پاکدشت – رامین نیوز: فرماندار پاکدشت اظهار داشت: در بخش کشاورزی شهرستان که با داشتن بیش از ۹۵۰ هکتار زمین و کاشت گل ها و محصولات گلخانه ای که تقریبا یک پنجم گلخانه های کشور را در شهرستان داریم. به گزارش خبرنگار رامین نیوز نیوز – اولین نشست خبری فرماندار پاکدشت در سال ۹۳ با […]

پاکدشت – رامین نیوز: فرماندار پاکدشت اظهار داشت: در بخش کشاورزی شهرستان که با داشتن بیش از ۹۵۰ هکتار زمین و کاشت گل ها و محصولات گلخانه ای که تقریبا یک پنجم گلخانه های کشور را در شهرستان داریم.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز نیوز – اولین نشست خبری فرماندار پاکدشت در سال ۹۳ با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن اجتماعات فرمانداری پاکدشت برگزار شد.

قاسمی فرزاد گفت: خدمت شما اصحاب رسانه و قلم خیر مقدم عرض می کنم و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد با سعادت یگانه دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(س ) دارم که این روز را به خواهران محترم تبریک و تهنیت عرض
می کنم انشالله که همسران و بانوان و دختران ما تصریح کنند به رفتار و منش و زندگی این بانوی بزرگوار.

وی افزود: ارتباط با رسانه و خبرنگاران یک سنت حسنه است که در دولت ها بوده ولی در دولت تدبیر امید این سنت حسنه بیشتر مورد تأکید است .

نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت ادامه داد: قبل از اینکه بخواهم پاسخ سئوالات شما عزیزان را بدهم لازم است یک مروری به عملکرد و پروژه های در دست اقدام در ارتباط با پایان سال گذشته و ورود به سال جدید و برنامه هایی که در دست اقدام و اجرا هست و سیاست های کلی دولت تدبیر امید که در شهرستان قرار است، اجرا شود خدمت شما عزیزان عرضه بدارم سپس بنده در خدمت شما برای پاسخگویی سوالات هستم.

فرماندار پاکدشت اظهار داشت: سال گذشته در شرایطی بودیم که مقام معظم رهبری سال را به نام حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند، حماسه سیاسی از آن جهت بود که بایستی انتخابات در ۲۴ خرداد برگزار می شد و انتقال قدرت از مجرای قانونی اجرا می شد همه ما شاهد بودیم که ترفند ها و برنامه ریزی ها و اقداماتی که دشمنان در سایه نظام داشتند، مسیر را می خواست به سمتی هدایت کنند که مردم در عرصه و صحنه انتخابات و تعیین سرنوشت خودشان با سستی و سردی حضور پیدا کنند و حضور آنها در واقع یک حضور معناداری باشد از این جهت که آنها نمی خواستند اصلاً مردم حضور پیدا کنند! و همین را به عنوان یک نشان و دلیلی که مردم خسته شده اند و دیگر آن حمایت را از جمهوری اسلامی ندارند ولی بر خلاف همه تصورات، خلاف تمام دیدگاه ها که داشتند ما شاهد بودیم مردم به شکل یکپارچه و قدرتمند در صحنه، انتخابات حضور پیدا کردند و پیش بینی که مقام معظم رهبری داشتند محقق شد حماسه سیاسی رقم خورد، الارقم تصورات دشمنان .

نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت گفت : مردم ما مردم فهیم، بصیر و آگاه هستند و به موقع تشخیص می دهند در چه موقع و چه عرصه ای می بایستی حضور داشته باشند و هر زمان که احساس بکنند که دستاوردها و انقلابشان می خواهد مورد آسیب قرار بگیرد خودشان به صحنه می آیند و دفاع و حمایت های لازم را انجام می دهند.

DSC_5027

وی اضافه کرد: یکی از صحنه های مهم، همین انتخابات بود که حضورشان معنا دار بود دولت تدبیر امید را انتخاب کردند. و به همه جهانیان ثابت کردند که در جمهوری اسلامی انتخابات یک فرآیند کاملاً مردمی و به تعبیر آنها دموکراسی و به تعبیر ما کاملاً مردم سالاری است.

این مقام دولتی افزود: دولت تدبیر امید در شرایطی روی کار آمد که روابط خارجی کاملا بهم ریخته و فشارها بیش از اندازه روی کشور به ویژه در بخش اقتصاد تحریم های ظالمانه را در بخش فروش نفت و مناقدات اقتصادی و مسائل پولی و بانکی ما اعمال کرده بودند و بایستی از این شرایط خارج می شدیم اقداماتی بسیار دقیق و کارشناسی خوبی را دولت تدبیر امید در عرصه اقتصاد انجام داد میزان تورم را علاوه بر مهار کردن در پایان سال گذشته کاهش هم دادند با حمایت های مقام معظم رهبری و حمایت های مردمی توانستیم در عرصه بین الملل مذاکرات و دیپلماتیک خوبی داشته باشیم و توافقاتی که انجام شد منجر به کاهش فشارهای و تحریم ها شد و حداقل ما شاهد بودیم که دیگر آن فشارهای گذشته روی ساختار و سیستم اقتصادی کمتر شده و آن فشارهای روز افزون در واقع برداشته شد، انشاالله با تدبیری که دولت اتخاذ کردند و با حمایت های که مقام معظم رهبری دارند و مردم هم که حتما این پشتیبانی و حمایت را خواهند داشت ما چشم انداز و افق بسیار روشنی را در مذاکرات با ۱+۵ و دیگر کشورهای دنیا داریم.

وی گفت: قطع به یقین، کشورهای دنیا به این نتیجه رسیدند اگر منافع و صلاح خودشان را بخواهند باید ارتباطشان را با کشور ما، با نظام ما، حفظ کنند چرا که ایران جمهوری اسلامی یک کشور قدرتمند در منطقه است . در ابعاد زیادی از جهت جغرافیایی، جمعیت، وسعت و استراتژ‍یک، منابع، معادن از جهت حکومتی و دولتی قدرتمند و دارای گفتمان در عرضه بین الملل به عنوان یک کشور مطرح کند .

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: شاید خیلی از کشورهایی که جزء کشورهای برتر هستند یکی دو تا از این فاکتورها را دارا باشند.

وی ادامه داد: سال ۹۲ را پشت سر گذاشتیم و وارد سال ۹۳ شدیم در پایان سال مقام معظم رهبری سیاست ها و محورهای اقتصاد مقاومتی را به سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ فرمودند اینها در سال ۹۳ باید برنامه کار و برنامه همه دست اندرکاران عالی کشور در سلسله مراتب مدیران عالی و میانی و عملیاتی باید قرار بگیرد.

DSC_5066

فرماندار پاکدشت افزود: در بدو ورود در شهرستان احساس می شد که باید یک هماهنگی و انسجامی را در بحث شهرستان در ساختارهای سازمانی و دستگاهای اجرایی جلساتی را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: در این شهرستان، خود شما مستحضر هستید که شهرستان یک استرات‍ژیک در استان و بعضاً در کشور است. به چه دلیل؟ به دلیل اینکه ما در استان یک قطب صنعتی هستیم، با وجود شهرک های صنعتی و بیش از هزار واحد صنعتی گل و گیاه در شهرستان محصولات بسیار عالی، با کیفیت بسیار بالا که آنها به خارج از کشور صادر می شوند. این یک بعد اقتصادی در شهرستان است

وی گفت: بعد دیگر در بخش کشاورزی شهرستان که با داشتن بیش از ۹۵۰ هکتار زمین و کاشت گل ها و محصولات گلخانه ای که تقریبا یک پنجم گلخانه های کشور را در شهرستان داریم و این هم از لحاظ زیر ساختی جزء مزایای نسبی و برتر و پتانسیل های شهرستان ما به حساب می آید.

فرماندار پاکدشت بیان کرد: از ابعاد دیگر استراتژیک نقطه اقتصاد شهر و کشور هستیم در مسیر بزرگراه حیاتی و استراتژیک امام رضا (ع ) هستیم و زیر ساخت های شهرستان باعث می شود که یک شهر کاملا استرژیکی و ممتاز جلوه کند که البته به این نام ونشانی شناخته نشده است.

وی افزود: باید اقداماتی انجام می شد شناخت کافی از سطح شهرستان پیدا می کردم، خیلی ناآشنا هم نبودم ولی لازم بود به شکل خیلی دقیق اطلاعاتی کسب کنم و مطالعاتی صورت بگیرد و جلساتی تشکیل شود. از جمله جلساتی داشتم با کشاورزان و صاحبان گلخانه ها و توانستم این شناخت را به صورت دقیق و کامل داشته باشیم نگرانی و دغدغه های آنها را و مسائل و مشکلاتشان را بدانم، این یک بعد اقتصادی بود.

DSC_4981

فرماندار پاکدشت گفت: در بحث فرهنگی و اجتماعی بایستی یک مقداری ارتباط اجتماعی را بین نخبگان و بین اقشار مختلف جامعه تعریف کنیم تا این ارتباط نزدیکتر بشود و به خواسته اصحاب رسانه و قلم توجه بیشتری می شد مسئولین شهرستان با استان و مسئولین مالی که خوشبختانه در ابعاد سیاسی و اجتماعی و فرهنگی این اقدام ها انجام شد و خود شماها با نگاه بسیار دقیق و ناسخ اینها را رصد کردید و حتما منعکس می نمایید.

وی تصریح کرد: در ارتباط با مسائل عمرانی با توجه به نیازمندهای شهرستان پروژه هایی نیمه تمام و نیمه کاره باید دنبال می شد. آنها را پیگری کردیم و پروژه نیمه تمام نیمه کاره مثل پروژه بیمارستان ۱۳۰ تخته خوابی شهدای پاکدشت و بعضی ورزشگاهایی که داریم یا حجره های مربوط راه وآب رسانی و مربوط به در واقع بخش های مختلف خدماتی آنها را باید پیگیری می کردیم که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد  و مشکلات مسکن هم باید رفع شود.

فرماندار پاکدشت افزود: در آستانه سال جدید باید چهره متفاوت از پاکدشت را معرفی کنیم که هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ اجتماعی تأثیر گذار باشد بر آوازه پاکدشت.

وی در پایان اظهار داشت: شهرداری ها و شوراهای اسلامی اقداماتی خوبی داشتند در ایام سال جدید، خدماتی به مسافران به عنوان مثال خدمات بین راهی، هلال احمر، بخشداری ها، پلیس راه، خدماتی که به مسافران دادند و همه دستگاه ها در کنار ما حضور داشتند و خدمات همانند روزهای عادی ارائه شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*