۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 54553
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
  • 20 بازدید
  • ارسال توسط :
فرهنگ قرآنی باید در اولویت امور آموزشی و فرهنگی قرار بگیرد
فرهنگ قرآنی باید در اولویت امور آموزشی و فرهنگی قرار بگیرد

فرهنگ قرآنی باید در اولویت امور آموزشی و فرهنگی قرار بگیرد

ری- آبرومند: معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به اینکه قرآن کتاب زندگی، خانواده، اخلاق و حکمت است گفت: فرهنگ قرآنی باید در اولویت امور آموزشی و فرهنگی قرار بگیرد. به گزارش خبرنگار ما – عباس سلیمی در خصوص برگزاری شورای توسعه قرآنی در شهرستان ری اظهار داشت: به دنبال تصمیمی که […]

ری- آبرومند: معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به اینکه قرآن کتاب زندگی، خانواده، اخلاق و حکمت است گفت: فرهنگ قرآنی باید در اولویت امور آموزشی و فرهنگی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ما – عباس سلیمی در خصوص برگزاری شورای توسعه قرآنی در شهرستان ری اظهار داشت: به دنبال تصمیمی که از سوی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بنا شد شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان فعال شود که در این رابطه مسئولیت شورا به آستان عبدالعظیم هم بابت جایگاه معنوی حرم و هم بخاطر تجارب ارزشمندی که در مرکز آموزش حرم وجود دارد، واگذار شد.

 

سلیمی با اشاره به محدودیت بودجه و اعتبار سازمان‌ها و نهادها گفت: در این خصوص همکاری لازم را داشته ایم تا بتوانیم با استفاده از داشته‌ها و امکانات و استعدادهایی که داریم با نشاط به پیشبرد اهداف قرآنی و ارتقا فرهنگ و معرفت دینی و قرآنی بپردازیم.

 

وی با اشاره به دو طرحی که برای پیشبرد مسائل قرآنی در حال اجرا است افزود: یکی از این طرح‌ها با عنوان «من قرآن را دوست دارم» است که به صورت مجازی با همت کارگروه قرآن فرهنگی در حال اجرا می‌باشد و از همه دانش آموزان و جوانان می‌خواهم در این طرح شرکت کنند و طی ۱۴ جلسه ۳۰ دقیقه‌ای با روخوانی قرآن کاملاً آشنا می‌شوند و در این طرح استاد پشتیبان داریم و جوایز بسیار ارزنده تقدیم خواهد شد.

 

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) بیان داشت: طرح بعدی بحث استعدادیابی نیروهای ویژه است که در این طرح نوجوانانی داریم که اگر ۶ ماه تحت آموزش‌های ویژه قرار بگیرند به عنوان حافظ کل قرآن و قاری برتر در صحنه‌های بین المللی می‌توانند بدرخشند.

 

سلیمی با بیان اینکه بحث قرآن متأسفانه با گذشت بیش از ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم در اولویت آموزشی و فرهنگی ما قرار ندارد عنوان داشت: یکی از دلایل این موضوع این است که بعضی هنوز متوجه عظمت این کتاب خدا نشده اند و هنوز به این پی نبردند که قرآن فقط کتاب قرائت در گورستان ها نیست، شاید به این حقیقت پی نبردند که قرآن کتاب زندگی، خانواده، اخلاق و حکمت و جنگ و صلح و کتاب قانون اساسی انقلاب اسلامی ایران است.

 

وی با تاکید بر این که تمام موفقیت‌ها و کامیابی‌های ما در طول این ۴۲ سال اخیر بابت این بوده که قرآن نصب العین ما بوده و همه ی شکست‌ها و ناکامی‌ها ناشی از این بوده که ما به دور از فرهنگ قرآن عمل کرده ایم گفت: اگر به این مسائل توجه عمیق داشته باشند و قرآن را کتاب سعادت و هدایت و زندگی بدانند قطعاً بیشتر توجه خواهند کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*