۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اسلایدر » عناوین اصلی » ورامين » ورزشی
  • شناسه : 9085
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
  • 75 بازدید
  • ارسال توسط :

«فریبا مرادزاده» اولین بانوی کوهنورد ورامینی در جبهه شمالی قله دماوند

ورامین – ابتکار ورامین: فریبا مرادزاده به عنوان اولین بانوی کوهنورد ورامینی به به قله دماوند از جبهه شمالی صعود کرد. به گزارش خبرنگار ما – این بانوی کوهنورد ورامینی که یک سال است به صورت حرفه ای کوهنوردی می کند، کودکی اش را نیز بر دامنه کوههای زاگرس گذرانده و دوره های کوه پیمایی، […]

ورامین – ابتکار ورامین: فریبا مرادزاده به عنوان اولین بانوی کوهنورد ورامینی به به قله دماوند از جبهه شمالی صعود کرد.

به گزارش خبرنگار ما – این بانوی کوهنورد ورامینی که یک سال است به صورت حرفه ای کوهنوردی می کند، کودکی اش را نیز بر دامنه کوههای زاگرس گذرانده و دوره های کوه پیمایی، سنگ نوردی، صخره نوردی و دوره برف و یخ را نیز گذرانده است.

 

فریبا مرادزاده که سه دوره مقام شهرستانی اول و دوم تیراندازی را در دو سال اخیر داشته، مدرک کارشناسی روانشناسی داشته و در اداره بهزیستی شهرستان ورامین، دبیرشورای فرهنگی و مدرس «مهارتهای زندگی و خانواده» است.

 

وی که مسئول فنی بانوان و نایب رییس هیئت کوهنوردی دو شهرستان ورامین و پیشواست، داستان صعود خود را در جمع خبرنگاران این گونه بیان داشت: به مناسبت شب قدر و روز قدس، با سرپرستی دکترعلیرضا بروجردی، مسئولیت فنی علی افشاری و مسئولیت مالی رحمان کنگرلو صعود به قله دماوند از جبهه شمالی برنامه ریزی شد.

 

فریبا مراد زاده افزود: ساعت ۱۴:۳۰ روز ۱۷ تیرماه ۱۳۹۴ ازمیدان راه آهن ورامین حرکت نموده و پس از چند توقف وعبور از شهرستان دماوند و لارستان و سپس روستای میان ده و ناندل قبل از افطار به محل اسکان (خانه کوهنورد ناندل) رسیدم.

 

وی گفت: ساعت پنج صبح حرکت کرده و پس از چند توقف کوتاه ساعت ۱۲به جان پناه «چهار هزار» رسیدیم و جهت هم هوا شدن همانجا مستقرشده و پس ازساعاتی استراحت، ساعت ۱۵:۴۰ به سمت جان پناه «پنج هزار» رفتیم که ساعت ۱۸:۳۰به جان پناه رسیده و پس ازاستراحت و برنامه ریزی برای فردا، صرف شام و بستن کوله حمله، ساعت ۱۱ بر ارتفاعات مشق قدر دانستن نشستیم و به یاد مولای متقیان علی(ع) ستارگان ناظر را چراغ راه نه، بلکه چراغ دل وبصیرت خویش ساختیم.

 

اولین بانوی کوهنورد ورامینی صعودکننده به جبهه شمالی قله دماوند ادامه داد: سپس ساعت ۵:۴۵ پس از طی مسیر وشیبهای تند ودست به سنگ شدنهای مکرر، ضمن رعایت اصول تنفسی و گام برداری طی مسیر، با سرقدمی منظم و درست رحمان کنگرلو، ساعت ۱۰:۳۰ سرود «ای ایران» این گروه کوهنوردی ازعمق جان در ارتفاعات استوار دماوند به یادگارماند.

 

وی با بیان اینکه وزش باد در طول مسیر بین پنج تا ۱۰ کیلومتر درساعت بود و درمنطقه با آب جهت استفاده مواجه نشدیم، افزود: کوهنوردان شش نفر به نامهای علی افشاری، علیرضا بروجردی، رحمان کنگرلو، محمدجواد اسدی، سعید علیاری و فریبا مرادزاده بودند که پس از تأیید سرپرست و مسئول فنی و داشتن آمادگی لازم انتخاب شدند و با توکل بر خدا همگی به سلامت صعود کردند.

 

مرادزاده تأکید کرد: جواد اسدی پس از چند تجربه صعود از جبهه جنوبی و غربی قله دماوند برای اولین بار از جبهه شمالی صعود کرد، سعید علیاری تجربه اولین صعود دماوند آن هم ازجبهه شمالی را داشت، علیرضا بروجردی نیز پس از چند تجربه صعود از جبهه جنوبی و غربی برای اولین بار از جبهه شمالی صعود کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسن ترین فرد و پیشکسوت گروه نیز رحمان کنگرلو بود که پس از چندین تجربه وصعود از جبهه جنوبی و غربی و شمالی در تمام فصول، صعود مجدد به قله دماوند از جبهه شمالی را دوباره تکرار کرد.

ور

در پایان این گفتگو نیز فریبا مرادزاده دلنوشته کوتاهی در وصف این کوهنوردی بیان داشت که می خوانید:

 

«دماوند ربنای زمین است، شب قدر در ارتفاعات دماوند حال وهوایی دیگرداشت؛ احساس نزدیکی به خدا و احیا با دماوند که قدرمان را قدری خاص کرده بود.

 

ستارگان زل زده به راه، هر دلی را در آن شب یاد علی(ع) و چاه دلتنگی اش می انداختند و اشک «الهی العفو» را جاری می ساختند.

 

دماوند که با ما به قدر، قامت بسته بود، تکلیفی بر خط زندگیمان بود: استقامت و تکیه بر سختی و نهراسیدن تا به اوج رسیدن…

 

پاداش استقامت شب سرد و تاریک دماوند، تعظیم خورشید است…»

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*