۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 8916
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲
  • 52 بازدید
  • ارسال توسط :

قاچاق کالا اقتصاد کشور را تضعیف می کند

پیشوا – ابتکار ورامین: جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان پیشوا به ریاست سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی در فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا- سیدجمال جلیلی در این جلسه بیان داشت: دغدغه همه مسئولان کشور و در راس آنها مقام معظم رهبری(مدظله […]

پیشوا – ابتکار ورامین: جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان پیشوا به ریاست سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا- سیدجمال جلیلی در این جلسه بیان داشت: دغدغه همه مسئولان کشور و در راس آنها مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مقابله با قاچاق کالا و ارز است زیرا این پدیده بر اثر تاثیر منفی بر اقتصاد کشور، صنعت و تولید را تحت الشعاع قرار داده و در نتیجه آن، اشتغال و تجارت با مشکل مواجه می شود و در نهایت کلیات اقتصاد روز به روز ضعیف تر شده و افراد سودجو نیز به منافع و منابع بیشتری دست پیدا می کنند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری با اشاره به قاچاق سوخت، افزود: خوشبختانه در پیشوا و شهرستان های مجاور با قاچاق سوخت مواجه نیستیم و شاید گاهی توزیع خارج از شبکه آن هم برای مصارف کشاورزی وجود داشته باشد که این موضوع نیز مشکلاتی را به وجود می آورد که می طلبد است در این رابطه اهتمام لازم صورت بگیرد.

جلیلی در ادامه افزود: می طلبد برای مهار و جلوگیری از چرخه غیررسمی کالا در راستای اولویت کالاهای قاچاق از سوی ستاد مرکزی و دیگر موضوعات مبتلا به شهرستان پیشوا تصمیم گیری های لازم صورت بگیرد.

حبیبی بخشدار جلیل آباد نیز در ادامه این جلسه بیان داشت: در کشور اسلامی ایران مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به شرایط اقتصاد کشور و توطئه هایی که از جانب کشورهای غربی علیه نظام جمهوری اسلامی دنبال می شود از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی نبود محلی برای نگهداری اموال قاچاق را یکی از معضلات اداری مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان دانست و گفت: لازم است با فراهم آوردن بسترهای لازم از روند غیرقانونی چرخه کالا جلوگیری نموده و به مراحل رسیدگی به این موضوع سرعت ببخشیم.

بخشدار جلیل آباد با بیان اینکه رافت اسلامی در جایگاه خود بسیار ارزشمند است، افزود: علیرغم لزوم برخورد ملایم در بعضی مواقع در مواقعی دیگر نیز ضرورت دارد برخوردهای مناسب و قاطع در شان جرمی که صورت گرفته است انجام شود تا حالت بازدارندگی داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی اداره تعزیرات حکومتی در پیشوا، گفت: اداره تعزیرات حکومتی واقع در شهرستان ورامین با توجه به تعداد نیروی انسانی محدود نمی تواند همزمان سه شهرستان را به موقع پشتیبانی کند و این موجب طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها می شود.

در ادامه این جلسه معاون اداره صنعت، معدن و تجارت، یکی از مشکلات شهرستان پیشوا را نبود سازمان اموال تملیکی عنوان کرد و گفت: با توجه به عدم وجود سازمان اموال تملیکی در پیشوا و شهرستان های همجوار نیاز به استقرار این سازمان در شرق استان تهران محسوس است.

وی با اشاره به قاچاق لباس های تاناکورا گفت: یک فروشگاه لباس های تاناکورا و دست دوم در شهرستان مشغول به فعالیت بود که با همکاری اتحادیه پوشاک نسبت به جمع آوروی آن اقدام نمودیم و در حال حاضر مشکلی در این زمینه نداریم.

عرب رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا نیز در ادامه این جلسه گفت: از آنجا که کشاورزی محور اصلی اقتصاد شهرستان پیشوا است کنترل بذر، سموم و کودهای شیمیایی آن نیازمند کنترل و مراقبت ویژه می باشد.

وی با اشاره به لزوم نسخه نویسی توسط کارشناسان، گفت: نسخه نویسی در مورد سموم و کودهای رایج باید توسط مهندسان کشاورزی در کلینیک‌های گیاه پزشکی صورت پذیرد و تجویز سموم بدون داشتن تخصص و دانش لازم موجب خسارت به بخش کشاورزی شده و سلامتی مصرف کننده را تهدید می کند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا با دادن اطمینان خاطر به شهروندان در راستای سلامت محصولات کشاورزی این شهرستان گفت: محصولات شهرستان پیشوا محصولاتی بسیار مرغوب هستند که در سراسر کشور توزیع و به خارج از کشور صادر می شوند و با توجه به آزمایشات صورت گرفته بر روی آنها دارای نیترات پایین و استانداردی بوده و از سلامت کامل برخوردار هستند.

عرب افزود: فروشگاه های عرضه سموم و سایر مواد کشاورزی به صورت گشت مشترک اداره جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت مورد بازدید مستمر قرار می گیرند.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی پایانه صادراتی شهرستان پیشوا گفت: امیدواریم این پایانه هر چه سریعتر راه اندازی شود و تمام فروشگاهای عرضه محصولات کشاورزی در داخل همین پایانه مستقر شوند تا بتوان خدمات بهتری را در راستای تولید محصول سالم وبا کیفیت صورت داد.

گفتنی است؛ در این جلسه سیدعابد سلیمانی نماینده اداره اطلاعات شهرستان و مسئول حراست فرمانداری، احمد ملایری بخشدار مرکزی، الله بخش حبیبی بخشدار جلیل آباد، مسعود تاجیک مشاور فرماندار در امور سیاسی و انتظامی، حسین بوربور کارشناس حوزه سیاسی، رضا عرب رئیس جهاد کشاورزی، سعید خراسانی معاون اداره صنعت، معدن و تجارت، یوسفی جانشین پلیس آگاهی و مسئول قاچاق کالا، بایایی نماینده سپاه پاسداران شهرستان پیشوا و محمودپور نماینده شرکت فرآورده های نفتی نیز حضور داش

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*