۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 36510
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
  • 99 بازدید
  • ارسال توسط :
قلب جهان اسلام از اختلافات میان امت اسلامی جریحه‌دار است
قلب جهان اسلام از اختلافات میان امت اسلامی جریحه‌دار است

قلب جهان اسلام از اختلافات میان امت اسلامی جریحه‌دار است

امروز قلب جهان اسلام از کشتار مسلمین جریحه‌دار است.

تهران- آبرومند: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از جنایات آل سعود در یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور گفت: امروز قلب جهان اسلام از کشتار مسلمین جریحه‌دار است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت‌الله محسن اراکی، در پنجمین کنفرانس همکاری‌های روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که در شهر اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان برگزار شد، با تأکید بر این‌که منطقه دارای شرایط خاص است، عنوان داشت: منطقه و عالم اسلام را دشمنان مختلفی تهدید می‌کند.

 

وی افزود: امروزه شاهد ایجاد فرقه‌ها و گروه‌های مختلفی در جهان اسلام هستیم که تنها کار خود را مشروع دانسته و دیگران را تکفیر می‌کنند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: در منطقه و جهان اسلام شاهد جنگ‌های مختلفی هستیم. برای نمونه فلسطین و مسجد الاقصی شاهد هجوم‌های مختلفی است. صهیونیست‌ها به زنان، پیران و کودکان فلسطینی رحم نمی‌کنند. تنها راه، مقابله با رژیم صهیونیستی و حمایت از مظلومین فلسطین است.

 

آیت‌الله اراکی، همچنین با انتقاد از جنایات آل سعود در یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور گفت: امروز قلب جهان اسلام از کشتار مسلمین جریحه‌دار است و تنها راه کار حل مشکلات جهان اسلام همکاری و همبستگی میان امت و دولت‌های اسلامی است.

 

جهان اسلام نیازمند تعاونی و همکاری مشترک است. آمریکا نه تنها دشمن جهان اسلام بلکه دشمن بشریت است و اکنون با خطرات مختلفی همانند تروریست، شرارت، تکفیر و… که سر منشأ آن‌ها آمریکاست مواجه هستیم. آمریکا دشمن مشترک جهان اسلام، روسیه و… محسوب می‌شود، به همین دلیل کشورها باید برای مقابله با این دشمن با یک‌دیگر اتحاد داشته باشند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با تحسین از همکاری میان ایران و روسیه در مقابله با داعش تصریح کرد: در این شرایط منطقه که آمریکا به وجود آورده، همکاری میان این دو کشور بسیار مهم است. عزم و اراده ایران اسلامی صلح و حل مشکلات است، در حالی که عزم و اراده آمریکا ایجاد دشمنی، تفرقه و… است.

 

آیت‌الله اراکی، پیمان و تعاونی میان روسیه و جهان اسلام را استراتژیک دانست و یادآور شد: متأسفانه برخی از کشورهای مرتجع، آمریکا را به عنوان سرور خود پذیرفته و با از دست دادن استقلال خود هر آن چه او می‌خواهد را انجام می‌دهند.

 

ایجاد جنگ اقتصادی و تحریم ملت‌ها را از دیگر اقدامات آمریکا عنوان کرد و تأکید کرد: امروزه با جنگ اقتصادی و تحریم مواجه هستیم به همین دلیل باید به دنبال استقلال اقتصادی باشیم. باید شاهد همکاری سیاسی، اقتصادی و… میان کشورها برای مقابله با آمریکا باشیم. ایران و روسیه دارای سابقه همکاری خوبی در مقابله با داعش بودند، ایران از همکاری با این کشور استقبال می‌کند.

 

آیت‌الله اراکی در ادامه، مهم‌ترین هدف مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را ایجاد وحدت و تألیف قلوب میان مسلمین دانست و اظهار کرد: خداوند متعال نیز ما را به تألیف قلوب توصیه کرده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*