۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 27972
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
  • 303 بازدید
  • ارسال توسط :
قیام ۱۵ خرداد معجزه قرن است
قیام ۱۵ خرداد معجزه قرن است

قیام ۱۵ خرداد معجزه قرن است

خمین – آبرومند: استاندار مرکزی گفت: قیام ۱۵ خرداد ملت ایران پدیده ای نادر در تاریخ جهان و معجزه قرن است.

خمین – آبرومند: استاندار مرکزی گفت: قیام ۱۵ خرداد ملت ایران پدیده ای نادر در تاریخ جهان و معجزه قرن است.

به گزارش خبرنگار ما به ایرنا – سید «علی آقازاده» عصر سه شنبه در آیین گرامیداشت سی امین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در جمع عزاداران و عاشقان امام راحل و اعضای شورای اداری استان مرکزی در خمین، افزود: قیام ۱۵ خرداد تاثیر و تحولی عمیق در ایران داشت که سرنوشت این کشور را در سال های پس از آن تغییر داد.

 

وی ادامه داد: این قیام بغض ترکیده و فریاد امتی بود که در ۸۰ سال خفقان و ظلم قاجار و پهلوی ستم های فراوانی را تحمل کرده بود.

 

استاندار مرکزی اظهار داشت: ملت ایران در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ پاسخ محکمی به کودتای ۲۸ مرداد، کاپیلاسیون و ظلمی که شاه در انقلاب سفید نسبت به مردم داشت، دادند.

 

وی یکی از اثرات مهم این قیام را نشان دادن چهره مزدور دولت آمریکا دانست و افزود: بعد از این واقعه روحانیت به تدریج وارد عرصه سیاست شد.

 

استاندار مرکزی اظهار داشت: قیام ۱۵ خرداد در ظاهر فقط یک قیام مذهبی نشان می داد اما، در درون ویژگی های سیاسی و اداره حکومت داشت که به تدریج در جامعه ترویج پیدا کرد.

 

آقازاده بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ نتیجه مهم قیام ۱۵ خرداد بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با رهبری هدایتگرانه و مدبرانه امام خمینی (ره) و حضور مردم به

پیروزی رسید.

 

استاندار مرکزی گفت: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و ۵۵ سال از قیام ۱۵ خرداد گذشته و امروز اسلام در ایران و جهان شکوفاتر شده و ریشه های ناب اسلام در اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان مستحکم تر شده است.

 

آقازاده تصریح کرد: برای ملت ایران افتخار بزرگی است که در جهان پر از کفر و ظلم بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر امام خمینی (ره) و اسلام حرکت می کند.

 

وی افزود: استکبار جهانی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جزیره با ثبات خود می دانست اما، امروز این سرزمین در یوق اهداف استعماری نیست که این مهم از دستاوردهای قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی است.

 

استاندار مرکزی با اشاره به حضور مردم در صحنه های مهم سیاسی نظیر راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن، گفت: پیام بزرگ این حضور به دشمنان نظام اسلامی این است که آزار و اذیت ملت ایران را تمام کنند.

 

آقازاده تصریح کرد: هدف دشمنان نظام اسلامی از تحریم ها، فشار علیه ملت ایران است اما این ملت پرافتخار با حضور در صحنه های حساس نقشه ها ی شوم دشمن را بی اثر می کند.

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: اجرای این بیانیه در دستور کار مسئولان استان قرار دارد و امید می رود که دهه پنجم انقلاب رشد اقتصادی و سازندگی باشد.

 

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: با تلاش مسئولان استان و خمین و بهره برداری از واحدهای تولیدی و اقتصادی در سه سال آینده سه هزارنفر به نیروی اشتغال این شهرستان افزوده می شود.

 

آقازاده ادامه داد: آمار بیکاری در خمین بیش از نرخ استانی است و راه اندازی صنایع نخ، خودرو سازی و بزرگترین واحد تولیدی استان در این شهرستان نرخ بیکاری را کاهش می دهد.

 

وی ادامه داد: با وحدت و انسجام می‌توان از شرایط سخت اقتصادی کشور عبور کرد.

 

خمین واقع در جنوب استان مرکزی زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*