۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » قرچك
  • شناسه : 2991
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۵۳
  • 149 بازدید
  • ارسال توسط :

کسب روبان افتخار برای علیرضا بختیاری هنرمند عکاس خبری روزنامه ابتکار شرق

اشاره: چندی پیش مطلع شدیم یکی از هنرمندان خوش ذوق قرچکی در جشنواره بزرگ عکس انگلستان موفق به ارائه آثار برگزیده شده است از این رو در یک گفتگوی صمیمانه با وی جزئیات آن را جویا شدیم که مشروح آن را در ذیل می خوانید. این هنرمند قرچکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ابتکارآنلاین اظهار […]

اشاره: چندی پیش مطلع شدیم یکی از هنرمندان خوش ذوق قرچکی در جشنواره بزرگ عکس انگلستان موفق به ارائه آثار برگزیده شده است از این رو در یک گفتگوی صمیمانه با وی جزئیات آن را جویا شدیم که مشروح آن را در ذیل می خوانید.

این هنرمند قرچکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ابتکارآنلاین اظهار داشت: حدود هشت سال است که عضو هیئت رئیسه و رئیس کانون عکس ورامین هستم که در طول این مدت در زمینه عکس پرتره و نورپرداز دیجیتال مشغول به تدریس هم بوده ام، بنده عضو رسمی فیاپ انجمن امریکا، عضو انجمن عکاسان ملی ایران در بیش از ۵۰ کشور در دنیا عکس هایم هم انتخاب برگزیده شده است، روبان افتخار از آمریکا و انگلیس دارم، عضو رسمی انجمن تبلیغاتی مطبوعاتی ایران، دارای لوح تقدیر از یونیسف، عضو اصلی انجمن صنفی مطبوعات ایران و انجمن صنفی عکاسان صنعتی را در کارنامه دارم.

SONY DSC

وی ادامه داد: در سال ۷۲ شروع به عکاسی کردم و کار را بدون آموزش شروع کردم و اینکه هنر خوشنویسی را نیز پیگیری می کردم و موفق شدم مدرک ممتاز خوشنویسی کتابت را زیر نظر اساتید صمد تاجیک، مرحوم حاج حسن شیرکوند اخذ نمایم. در سال ۷۸ مجدد وارد دنیای عکاسی حرفه ای شدم و در سال ۸۲ زیر نظر استاد فرخ الدینی فعالیت کردم.

در سال ۸۴ نمایشگاه عکس برگزار کردم با عکس از عکاسان قدیمی شیراز و ورامین، در سال ۸۶ به ورامین برگشتم و در کانون عکس مشغول به فعالیت شدم و بعد از سه سال به عنوان رئیس انتخاب شدم.

بختیاری افزود: دبیر دو جشنواره عکس پرتره بود در ایران برای اولین بار در جشنواره عکس نی نوا هم دبیر و هم داور مسابقات بودم، اولین جشنواره عکس مطبوعات در ورامین هم دبیر و هم داور بودم، اولین جشنواره عکس اماکن متبرکه در شهرستان ورامین برگزار کردم.

SONY DSC

وی بیان داشت: به تازگی هم یکی از عکس های بنده که در روستای کوهرنگ گرفته بودم در جشنواره عکس بردیستول انگلستان در بخش مستند اجتماعی زیر نظر انجمن سلطنتی انگلیس به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

بختیاری اضافه کرد: در این جشنواره معتبر حدود ۱۴۷ هزار عکس از ۱۷۴ کشور آمده بود که از این میان در بخش مستند اجتماعی، فشن و پرتره سه عکس بنده انتخاب گردید و در بخش مستند اجتماعی روبان افتخار گرفتم.

البته کسانی می توانند در این جشنواره شرکت کنند که یا از قبل مسابقه مقام آوری داشته باشند یا عضو رسمی فیاپ باشند. لازم بذکر است در گذشته در انگلستان سه بار مقام آوردم و همچنین در آمریکا، فرانسه، امارات، هلند و غیره مقام آوری در کارنامه دارم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*