۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 6204
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۰
  • 238 بازدید
  • ارسال توسط :

لزوم نظارت جدی مهندسان بر ساخت و سازها در دماوند

دماوند – ابتکار ورامین: فرماندار دماوند بر لزوم نظارت جدی مهندسان بر ساخت و سازها در این شهرستان تأکید کرد و گفت: برای دفتر نظام مهندسی ساختمان دماوند از نیروهای بومی استفاده شده است. به گزارش خبرنگار ما – ناصر محمودی‌فرد در مراسم بزرگداشت روز مهندس با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهندسان نظارت […]

دماوند – ابتکار ورامین: فرماندار دماوند بر لزوم نظارت جدی مهندسان بر ساخت و سازها در این شهرستان تأکید کرد و گفت: برای دفتر نظام مهندسی ساختمان دماوند از نیروهای بومی استفاده شده است.

به گزارش خبرنگار ما – ناصر محمودی‌فرد در مراسم بزرگداشت روز مهندس با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهندسان نظارت بر ساخت و سازهاست، اظهار داشت: همه ما موظف هستیم تا قانون را سرلوحه کار خود قرار دهیم و قطعاً سرنوشت مردم برای ما با اهمیت است؛ ما برای رسیدن به منافع اقتصادی تلاش می‌کنیم، اما باید بدانیم که راه رسیدن به آن را به چه چیزی گره می‌زنیم.

وی با بیان اینکه سعی کردیم تا قانون را محور کارهای خود قرار دهیم، تصریح کرد: اگر قرار باشد که ساخت و سازی در دماوند انجام شود، نظارت بر روی آن اهمیت دو چندانی دارد و در این زمینه نقش مهندسان بسیار مهم است.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: مهندسان باید نظارت‌های خود را براساس استانداردهای سازگار پیش‌بینی و برگه‌های استحکام بناها را با دقت بیشتری صادر کنند؛ در این زمینه لازم است تا در کنار نکات فنی، نکات اخلاقی نیز مدنظر قرار گیرد و وجدان به عنوان یکی از ابزارهای کاری در نظر گرفته شود.

محمودی‌فرد با بیان اینکه برای راه‌اندازی دفتر نظام مهندسی نیروهای بومی مد نظر بودند، گفت: استفاده از ظرفیت مهندسان شهرستان دماوند یکی از اولویت‌های راه‌اندازی این دفتر بود، چراکه باعث می‌شود تا افراد بومی برای منافع شهرستان خود گام‌های مطلوب‌تری را بردارند و هم این که از ظرفیت‌های داخلی استفاده کردیم.

وی با بیان این موضوع که امیدواریم این دفتر نظام مهندسی به استانداردسازی ساختمان‌ها در دماوند کمک کند، بیان کرد: شهرستان دماوند با توجه به وجود گسل زلزله با بحران جدی مواجه است و باید سعی کنیم تا ساختمان‌ها را در برابر این حوادث مقاوم‌سازی کنیم.

(منبع خبر: فرمانداری دماوند)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*