۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 7863
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :

مؤسسه تدبیر اندیشان توسعه پایدار شهر دماوند به ثبت رسید

دماوند – ابتکار ورامین: این مؤسسه که با نگاه علمی و ممتاز مجموعه مدیریت کلان شهرداری از اواخر سال ۱۳۹۳ پایه گذاری و در اردیبهشت ماه سال جاری به ثبت رسید،با هدف ارتقاء سطح آموزشی،پژوهشی و خدمات علمی در شهر توسط شهرداری پایه گذاری گردید. به گزارش خبرنگار ما به نقل از شهرداری دماوند – […]

دماوند – ابتکار ورامین: این مؤسسه که با نگاه علمی و ممتاز مجموعه مدیریت کلان شهرداری از اواخر سال ۱۳۹۳ پایه گذاری و در اردیبهشت ماه سال جاری به ثبت رسید،با هدف ارتقاء سطح آموزشی،پژوهشی و خدمات علمی در شهر توسط شهرداری پایه گذاری گردید.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از شهرداری دماوند – غلامرضا ذبیحی رئیس شورای اسلامی شهر دماوند در همین رابطه اظهار داشت: از سالها پیش و حتی در دوره های قبلی شورا،فقدان چنین مرکز علمی،پژوهشی در شهر احساس می شد ولی در نهایت در این دوره از شورا که شاهد حضور جوانان نخبه و خوش فکر در مجموعه هستیم،توانستیم با کمک عزیزانی از جامعه دانشگاهی و فرهیخته شهر و شهردار،این مؤسسه را به ثبت برسانیم و فعالیت های آن را آغاز نماییم.

ذبیحی افزود: هدف از تشکیل این مؤسسه،کمک به هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی و با نگاه احیاء داشته های فرهنگی و هنری و همچنین کمک به شورای سرمایه گذاری در شناسایی فرصت های سرمایه گذاری شهر،حمایت از Ngo ها و تشکل های مدنی،کمک به اقتصاد مردم شهر و خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم عزیز شهرستان دماوند با استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود اعم از مادی و معنوی است.

وی اضافه کرد: تدوین سند توسعه شهر دماوند که جزء اسناد فرادستی محسوب می شود و پایه و اساس توسعه شهر خواهد بود نیز با همکاری این مؤسسه در حال پیگیری و انجام است.

مهندس صفری شهردار دماوند نیز در سخنانی هدف از تشکیل این مؤسسه را علاوه بر کمک رسانی به فرصتهای سرمایه گذاری،Ngo ها و سراهای محله و خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم،توجه ویژه به مقوله گردشگری با توجه به زیرساخت های موجود در شهر دماوند دانست و اظهار داشت: ارتقاء سطح فرهنگ و اقتصاد تک تک اهالی شهر از جمله اهداف ما در این مؤسسه است.

وی افزود: مجموعه شهرداری و شورای محترم شهر حتی قبل از شکل گیری مؤسسه و از سال ۱۳۹۳ با حمایت از تیم های علمی و مجموعه های علاقمند به کارهای فرهنگی در شهر در این مسیر گام برداشته است.

شهردار دماوند گفت:حمایت از تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برای حضور در مسابقات جهانی برزیل،اختصاص فضا و تشکیل کلاسهای رباتیک ویژه نونهالان و نوجوانان،ساخت اولین المان بزرگ رباتیکی در کشور توسط جوانان دانشگاهی دماوند که در آینده نزدیک در ورودی شهر نصب خواهد شد،برگزاری و میزبانی یک دوره مسابقات کشوری رباتیک در شهرستان دماوند،پیگیری تدوین اولین سند توسعه شهری که با حمایت مشفقانه شورای محترم شهر در حال انجام است تنها بخشی از فعالیت های انجام شده در این حوزه می باشد.

همچنین حسین بختیاری عضو ناظر شورای شهر در این موسسه اظهار داشت: این مؤسسه به عنوان بازوی فکری و علمی شورای سرمایه گذاری و با هدف جذب ایده های نوین بویژه در زمینه گردشگری،آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات همشهریان عزیز وجامعه علمی و فرهیخته دماوند می باشد.

گفتنی است مؤسسه تدبیر اندیشان توسعه پایدار دماوند به ریاست شهردار و با حضور ۴ عضو اصلی در محل ساختمان شماره دو شهرداری شروع به فعالیت کرده و در عمر کوتاه خود تاکنون ۱۰ جلسه برگزار نموده است و به زودی اطلاعات بیشتر در این زمینه به صورت لینک در سایت شهرداری دماوند قرار داده خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*