۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 39422
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
  • 59 بازدید
  • ارسال توسط :
مبارزه قاطعانه با طالبان خواست ملت ماست
مبارزه قاطعانه با طالبان خواست ملت ماست

مبارزه قاطعانه با طالبان خواست ملت ماست

مبارزه قاطعانه دولت و نیروهای دفاعی افغانستان با طالبان خواسته مردم این کشور است.

قم – آبرومند: دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان با تروریستی خواندن گروه طالبان، گفت: مبارزه قاطعانه دولت و نیروهای دفاعی افغانستان با طالبان خواسته مردم این کشور است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – “محمدحسن جعفری” اظهار داشت: حزب متبوع خود خواهان متوقف شدن رهایی زندانیان گروه تروریستی طالبان از سوی دولت افغانستان است.

 

جعفری با بیان اینکه آمریکا سناریوی توجیهی برای حمله طالبان نسازد، بیان داشت: حمله تروریستی به شفاخانه صد تختخوابی دشت برچی کابل و حمله انتحاری در مراسم تشیع جنازه در ولایت ننگرهار کار گروه طالبان است.

 

سه مهاجم مسلح بامداد ۲۳ اردیبهشت ماه جاری به بیمارستان دشت برچی کابل حمله کردند و پس از چهار و نیم ساعت درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

 

در نتیجه این حمله ۱۳ نفر کشته و ۱۵ تَن دیگر زخمی شدند که زنان، نوزادان و کودکان نیز در میان آنان بودند.

 

همچنین در نتیجه یک حمله انتحاری در همان روز به یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار ۲۴ تَن کشته و ۶۸ تَن دیگر زخمی شدند.

 

وی افزود: حزب رفاه ملی مداخله و طرفداری خلیل زاد نماینده آمریکا از گروه تروریستی طالبان را بی جا، دور از واقعیت و غیر منطقی می‌داند.

 

جعفری ادامه داد: دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور قاطعانه با گروه تروریستی طالبان مبارزه کنند، چرا که این خواسته مردم افغانستان می‌باشد.

 

وی با اذعان به اینکه آمریکا با آوردن طالبان به پروسه صلح و بها دادن به این گروه خواستار دوام یافتن منازعه افغانستان است، گفت: آمریکا می‌خواهد افغانستان یک حکومت ضعیف و ناتوان داشته باشد که همواره محتاج و نیازمند و متکی باقی بماند، و هم خواسته و تقاضای پاکستان برآورده شود.

 

دبیر مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان همچنین ضمن توصیه به دولتمردان آمریکا، بیان کرد: بهتر است دولت آمریکا به جای مداخله در امور افغانستان و کشورهای منطقه، به درمان و مداوای مردم خویش در مقابله با ویروس کرونا بپردازد و این طریق از مرگ و میر ده ها هزار آمریکایی که در معرض ابتلا به کرونا هستند نیز جلوگیری کند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*