۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » فيروزكوه
  • شناسه : 7201
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
  • 120 بازدید
  • ارسال توسط :

مجمع خیرین مدرسه ساز به دنبال بسط فرهنگ دوستی در جوامع مختلف است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور از تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در آنکارا و استانبول ترکیه خبر داد و بیان کرد: این مجمع به زودی با شکل گیری در امارات، کانادا و ایالات متحده آمریکا، به دنبال بسط فرهنگ دوستی در جوامع مختلف است. به گزارش خبرنگار ما به نقل […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور از تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در آنکارا و استانبول ترکیه خبر داد و بیان کرد: این مجمع به زودی با شکل گیری در امارات، کانادا و ایالات متحده آمریکا، به دنبال بسط فرهنگ دوستی در جوامع مختلف است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه – رضا حافظی در مراسم ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فیروزکوه در محل مجتمع فیروزه این شهر اظهارکرد: وقتی اراده و مشیت الهی بر ایجاد تغییر و تحول در زندگی باشد، تلخی ها را مسئول تغییرات قرار می دهد.

وی گفت: ۱۹ سال پیش جوان ۲۴ ساله ای داشتم که گمان می بردم اگر از او مراقبت نکنم در راه های ناصواب گام بر خواهد داشت و بر این اساس همواره نگران آینده اش بودم.

حافظی افزود: در این راستا دختری شایسته را به عقدش در آوردم و خانه ای در خیابان جردن تهران برایشان مهیا کردم تا به زودی زندگی مشترکشان را در آن آغاز کنند.

وی بیان کرد: در ایام پایانی همان سال هنگامی که برای عید نوروز آماده می شدیم، پسرم آهنگ مسافرت به شمال کشور کرد؛ اما ساعاتی پس از حرکت از طریق پلیس متوجه شدم که حادثه ناگواری برایشان اتفاق افتاده و زوجین به دیار باقی شتافته اند.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور ادامه داد: در حالی که بستر ازدواج این دو فرزند عزیزم را در بهشت زهرا فراهم کرده بودم، به ناگاه در مراسم بزرگداشت آنان در مسجد متوجه خیل مردمانی شدم که آنان را نمی شناختم، اما از فرزندم به نیکی یاد می کردند و این موضوع موجبات تسلی خاطر من و همسرم را فراهم کرد.

وی اضافه کرد: پس از آن بود که دریافتم فرزندم “امیر” برخلاف تصورات من دستی در کار خیر داشت و تا آن روز به افراد زیادی به انحای مختلف یاری رسانده بود.

حافظی تصریح کرد: پس از آن بود که تصیم گرفتم قدم در مسیری که فرزندم به من نشان داده بود بگذارم و بر سر مزارش با او عهد کردم که در کارهای خیر مشارکت کنم.

وی بیان کرد: در نخستین گام، منزل خیابان جردن را برای تبدیل به احسن کردن در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دادم و وزیر آموزش و پرورش وقت در مراسم آن روز خطاب به من گفت “اگر دیروز فرزندت را از دست دادی، امروز هزار و ۲۰۰ فرزند به دست آوردی”.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در ادامه با اشاره به فعالیت مجمع خاطرنشان کرد: این مجمع در نخستین سال فعالیت خود پس از شناسایی خیرین ۲۸ استان موفق به جلب ۱۶۸ میلیارد ریال مشارکت های مردمی شد، اما در آخرین سال حضور حاجی بابایی در وزارت آموزش و پرورش آن را به ۱۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال رسانید.

وی گفت: طی سالهای گذشته و مواجهه با تحریم ها و فشارهای دشمنان فکر می کردیم مشارکت های مردمی کاهش یابد، اما بر همگان ثابت شد که ملت ایران اسلامی حاضرند برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت که بسترساز توسعه پایدار است، بیش از اینها هزینه کنند.

حافظی افزود: امروز و به برکت حرکت آغاز شده ۶۰۰ هزار خیرمدرسه ساز در کشور و بیش از هزار خیر در سراسر جهان حضور دارند و ۳۳ درصد مدارس موجود کشور نیز به همت خیرین ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای منویات مقام معظم رهبری، سال گذشته با سرکشی به مدارس بیش از ۴۰ میلیون نفر جمعیت شیعیان هندوستان از ۱۲ مدرسه که به نام نامی معلم شهید مطهری نامگذاری شده بود بازدید به عمل آمد و کمک های خوبی برای رفع معضلات این واحدهای آموزشی جمع آوری و هزینه شد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری که جامعه خیرین پس از انقلاب پدیده مبارکی بود که به وجود آمد، ادامه داد: امروز خیرات و برکات این مدارس و نیات خیرخواهانه تاسیس کنندگان آنها به جامعه بازگشته است و آمریکا و جهانخواران بدانند هر مدرسه و هر کلاس درس خیرین قدرت ده ها بمب هسته ای را در امر سازندگی دارد.

وی همچنین به بازدید سه ماه پیش خود از دانشکده کارآفرین اشاره کرد و گفت : در این دانشکده با دختر دانشجویی آشنا شدم که تربیت یافته یکی از مدارس خیرساز کشور است و موفق شده بود دارویی کشف کند که خطرات حملات شیمیایی نظامی بر بدن انسان ها را به صفر رسانیده و بی اثر کند .

حافظی از تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در آنکارا و استانبول ترکیه خبر داد و بیان کرد: این مجمع به زودی با شکل گیری در امارات، کانادا و ایالات متحده آمریکا، به دنبال بسط فرهنگ دوستی در جوامع مختلف است.

گفتنی است؛ در خاتمه این مراسم با اهدای لوح تقدیر از خیّرین حاضر در مراسم تجلیل و همچنین با برگزاری مراسم گلریزان کمک های مردمی در جهت تاسیس مدارس و تجهیز آنها در شهرستان جمع آوری شد.

نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه فیروزکوه، معاون مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رییس اداره اقامه نماز استان و رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران، از جمله مسؤولان حاضر در این مراسم بودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*