۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 65555
  • ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
  • 34 بازدید
  • ارسال توسط :
مجموعه گنجینه فرش شهرداری تبریز منتشر شد
مجموعه گنجینه فرش شهرداری تبریز منتشر شد

مجموعه گنجینه فرش شهرداری تبریز منتشر شد

آذربایجان شرقی – آبرومند: مجموعه ” گنجینه فرش شهرداری تبریز” با پژوهش و تألیف جعفر مهرخانی و ترجمه انگلیسی مهراب محرابی‌نیا به صورت دوزبانه فارسی-انگلیسی، توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز انتشار یافت. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – مجموعه “گنجینه فرش شهرداری تبریز” کتابی مصور در رابطه با […]

آذربایجان شرقی – آبرومند: مجموعه ” گنجینه فرش شهرداری تبریز” با پژوهش و تألیف جعفر مهرخانی و ترجمه انگلیسی مهراب محرابی‌نیا به صورت دوزبانه فارسی-انگلیسی، توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز انتشار یافت.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – مجموعه “گنجینه فرش شهرداری تبریز” کتابی مصور در رابطه با معرفی قالی‌های موجود در تالار فرش عمارت ساعت شهرداری تبریز و اسناد و قرارداد سفارش بافت قالی‌های موجود در موزه شهر و شهرداری تبریز است که طرح و نقش هر یک از قالی‌ها و اساتید طراح آن‌ها نیز معرفی شده است.
تالار فرش عمارت ساعت، ۹ تخته فرش نفیس و قدیمی دارد که بنابر اسناد موجود در سازمان اسناد کشور، این فرش‌ها در شعبه کرمان شرکت سهامی فرش ایران بافته شده است. طراحان این فرش‌ها علیمحمد کاشانی، علیرضا مایل و محمدعلی شاهرخی بودند که در سال ۱۳۲۰ کار بافت آن‌ها تمام و به شهرداری تبریز تبریز تحویل داده شده است. هم‌چنین تاریخ بافت این فرش‌ها نیز در گوشه‌ای از این آثار تاریخی درج شده است.
این اثر نفیس با حمایت یعقوب هوشیار، شهردار کلانشهر تبریز به صورت رنگی انتشار یافته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، این مجموعه نفیس در ۴۴ صفحه رنگی به صورت مصور و دوزبانه چاپ و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*