۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » کرمان
  • شناسه : 64193
  • ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  • 16 بازدید
  • ارسال توسط :
مجوزهای بهداشتی مشاغل خانگی براساس سلیقه صادر می‌شود
مجوزهای بهداشتی مشاغل خانگی براساس سلیقه صادر می‌شود

مجوزهای بهداشتی مشاغل خانگی براساس سلیقه صادر می‌شود

جیرفت – آبرومند: مدیرکل توسعه فعالیت کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای مجوزهای بهداشتی با وزارت بهداشت به صورت مرتب رایزنی داریم اما مشاهده می‌کنیم باز هم در استان ها براساس سلیقه عمل می شود. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – مهری مداحی روز پنجشنبه در حاشیه نمایشگاه […]

جیرفت – آبرومند: مدیرکل توسعه فعالیت کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای مجوزهای بهداشتی با وزارت بهداشت به صورت مرتب رایزنی داریم اما مشاهده می‌کنیم باز هم در استان ها براساس سلیقه عمل می شود.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – مهری مداحی روز پنجشنبه در حاشیه نمایشگاه بزرگ دستاوردهای کارآفرینی زنان روستایی و عشایر در جمع خبرنگاران در جیرفت اظهارکرد: با اینکه مجوزها سامانه‌ای شده و بعد از یک هفته باید مجوزها صادر شود اما باز هم مشکلات وجود دارد و مجوزها به تعویق می‌افتد.

وی همچنین با بیان اینکه تعیین اعتبارات تبصره ۱۶ ( بخش تسهیلات اشتغال) در استان ها انجام می‌شود بنابراین در شورای اشتغال تسهیلات باید جذب شود اضافه کرد: شورای اشتغال طی مذاکره با بانک‌ها شرایطی قرار دهد که دست کم کسانی که تسهیلات کمتر از ۵۰ میلیون تومان دریافت می کنند و عمدتا زنان دارای مشاغل خانگی هستند از ضمانت های اجتماعی یا زنجیره‌ای استفاده کنند.

مداحی یادآور شد: زنان دارای اشتغال خانگی متعهد هستند و گزارش ها نشان می دهد در صندوق های کارآفرینی فقط ۲ درصد معوقه دارند که اصلا موارد عدم بازپرداخت دیده نشده است.

وی تاکید کرد: در ماده ۳۰ دستورالعمل مشاغل خانگی، شهرداری ها موظفند برای فروش محصولات این مشاغل بازارهای هفتگی ایجاد کنند که در کرمان قدم هایی برداشته شده است و امیدواریم شهرداری جیرفت به این وظیفه عمل کند.

مدیرکل توسعه فعالیت کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: به تامین محصول سالم تعهد داریم و باید تلاش کنیم با حل این مشکلات، بانوان بتوانند در تولید این محصولات غذایی سالم نقش داشته باشند.

انتقاد فرماندار به غیبت میراث فرهنگی

فرماندار شهرستان جیرفت هم گفت: از میراث فرهنگی گله مندیم که در این نمایشگاه حتی حضور پیدا نکرده است.

احمد بلندنظر با بیان اینکه باید مدیرکل و رییس شهرستان این دستگاه در برگزاری این نمایشگاه مشارکت و حضور پیدا می کردند افزود: با توجه به اینکه متولی بخشی از کار فعالان این نمایشگاه خود میراث فرهنگی است مسئولان این حوزه با حضور در نمایشگاه حداقل مشکلات و معضلات این بانوان را می‌دیدند و می‌توانستند آن را پیگیری و در انجام کار آنها شتاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما مدیران حمایت از این زنان کارآفرین است یادآور شد: از شهردار جیرفت قول گرفتیم حتی اگر به صورت روز بازار بوده مکانی را برای فروش محصولات این بانوان مشخص کند.

بلندنظر اظهار کرد: در ۱۵ اسفند در جیرفت نمایشگاه بزرگی برای نمایش دستاوردهای بانوان روستایی و عشایری برپا می‌شود که غرفه‌ها به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.

فرماندار شهرستان جیرفت قول داد خواسته‌های زنان شاغل در این حوزه را به صورت مکتوب و همچنین در شورای اشتغال به استاندار کرمان منتقل کند.

به گزارش ایرنا این نمایشگاه در محوطه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت تا ۱۵ بهمن ماه دایر است و انواع محصولات تولیدی زنان شاغل را در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*