۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 2719
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۷
  • 167 بازدید
  • ارسال توسط :

محمودی فر: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دماوند مقابل چشم مسئولان

دماوند – خبرنگار رامین نیوز: فرماندار شهرستان دماوند گفت: چندی پیش طی یک بازدید از منطقه ای در شهرستان دماوند با انجام ساخت و سازی غیرمجاز مواجه شدیم که آن شخص بسیار عیان دیوار کشی انجام داده و نسبت به حفر چاه نیز اقدام کرده بود؛ بسیار باعث تأسف است که این مسائل مقابل چشم […]

دماوند – خبرنگار رامین نیوز: فرماندار شهرستان دماوند گفت: چندی پیش طی یک بازدید از منطقه ای در شهرستان دماوند با انجام ساخت و سازی غیرمجاز مواجه شدیم که آن شخص بسیار عیان دیوار کشی انجام داده و نسبت به حفر چاه نیز اقدام کرده بود؛ بسیار باعث تأسف است که این مسائل مقابل چشم مسئولان رخ می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر محمودی فر ظهر دوشنبه در نشستی که به منظور بررسی مشکلات بخش رودهن با حضور حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی، محمودی فر فرماندار شهرستان دماوند، طاهرخانی بخشدار رودهن و دیگر مسئولان شهری، بخشی و شهرستانی در محل بخشداری برگزار شد، اظهار داشت: دهیاران، پرچم داران مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز هستند.

این مسئول بیان داشت: در حال حاضر ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از مصائبی است که شهرستان دماوند و رودهن با آن دست به گریبان هستند؛ انتظار امروز مجموعه شهرستان از شهرداری رودهن، اعضای شورای اسلامی این شهر و دهیاری ها جلوگیری از تخلفات است که به تأسف شاهد برخی اقدامات خلاف قانون در برخی موارد و نواحی هستیم.

وی ادامه داد: امروز دهیاران شهرستان دماوند به عنوان پرچم داران مبارزه علیه ساخت و سازهای غیرمجاز باید با اهتمامی ویژه در زمینه جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و بیت المال ورود پیدا کنند.

رابطه ساخت و سازهای غیرمجاز و کاهش آبهای زیرزمینی

این مسئول با اشاره به کمبود منابع آبی در منطقه و رابطه آن با ساخت و سازهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان تهران و شهرستان دماوند به لحاظ منابع آب سفره های زیرزمینی در شرایط نامناسبی قرار دارد.

محمودی فر تصریح کرد: هرچند دولت تدبیر و امید در حال اجرای طرح هایی برای کاهش مشکلات ناشی از کاستی مذکور است اما در عین حال نباید اصولی مهم نظیر مدیریت منابع آب، مصرف بهینه و صرفه جویی را از قلم انداخت.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در شرایط کنونی یکی از مصادیق تلاش برای مصرف بهینه آب و محوری ترین مبحث در این خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز است چراکه هر سازه ساخته شده بر اساس معیارهای غیر قانونی به حفر چاهی غیرمجاز نیز منجر می شود.

ساخت و ساز غیرمجاز مقابل چشم مسئولان!

وی اضافه کرد: چندی پیش طی یک بازدید از منطقه ای در شهرستان دماوند با انجام ساخت و سازی غیرمجاز مواجه شدیم که آن شخص بسیار عیان دیوار کشی انجام داده و نسبت به حفر چاه نیز اقدام کرده بود؛ بسیار باعث تأسف است که این مسائل مقابل چشم مسئولان رخ می دهد.

این مسئول افزود: مسئولان در نقاط مختلف شهرستان دماوند باید علاوه بر ساخت و سازهای غیرمجاز با حفاری چاه های غیرمجازی که منابع آب زیرزمینی را به مخاطره انداخته نیز مقابله کنند.

محمودی فر بیان داشت: شهرستان دماوند طی دو سال گذشته از هیچگونه اعتبار جدی در سرفصل آب بهره مند نبود اما امسال بودجه خوبی در کمیته برنامه ریزی استان پیش بینی و مصوب شد.

برخی ناملایمتی ها در مدیریت شهرستان دماوند سبب وضع کنونی رودهن شده

محمودی فر با اشاره به شرایط کنونی رودهن یادآورد شد: شهر رودهن با توجه به مزیت نزدیکی به پایتخت باید از ظرفیت های موجود خود در مسیر رشد و توسعه هرچه بیشتر بر اساس طرح جامع شهری بهره مند شود، اما با وجود مزیت مذکور و سایر ویژگی ها هنوز به شکلی مطلوب از همه داشته های آن استفاده نشده است.

وی ادامه داد: وجود برخی ناملایمتی ها در حوزه مدیریت شهرستان سبب وضعیت کنونی شده و حال شاهد عدم رشد در حوزه های گردشگری، کشاورزی و تولید هستیم و رودهن در بیانی دیگر به لحاظ وجود زیرساخت ها فقیر است.

سربازان گمنام امام عصر(عج)، حافظان پایداری نظام

وی با اشاره به اعیاد و مناسبت های پیش رو طی روزهای آتی ماه جاری اظهار داشت: در ایام ولادت با سر سعادت حضرت ولی عصر(عج)، روز سربازان گمنام آن حضرت و همچنین روز ۲۴ خرداد سالروز انتخاب دولت یازدهم از سوی امت اسلامی ایران است.

محمودی فر ادامه داد: سربازان گمنام حضرت ولی عصر(عج) به حق در حفظ و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشی اساسی را در صحنه بین الملل و عرصه های داخلی ایفا می کنند؛ این ایفای نقش بارز در سطح شهرستان دماوند نیز از سوی این عزیزان واضح و مشخص است و باید قدردان زحمات آنها بود.

این مسئول اضافه کرد: روز ۲۴ خرداد روزی است که دولت تدبیر و امید با مشارکت و حضور حماسی مردم روی کار آمد؛ واقعیت این است که کشور شاید در دو دوره دولت های گذشته چه در صحنه داخلی و چه در صحنه بین الملل آن انتظاری که در حوزه رشد اقتصادی و آرامش انتظار می رفت را شاهد نبود اما به حمدالله کشور در حال حاضر با حمایت های مقام معظم رهبری از دولت و نگاه مدبرانه دولت به سیاست های خارجی و داخلی شاهد امید، بالندگی، آرامش و تعاملات بین المللی است.

مقام عالی دولت در دماوند افزود: رفتاری که ایران در صحنه بین الملل با پشتیبانی رهبر فرزانه انقلاب و امت اسلامی در قالب مسائل هسته ای در پیش گرفت و با تدبیر دولت به شکلی مقتدرانه دنبال می شود، یکی از آثار و برکات خوبی است که امیدواریم بتواند آرامش، اطمینان و توسعه را برای کشور به همراه داشته باشد تا هم عزت و کرامت این کشور حفظ شود و هم مشکلات و معضلات موجود با رفع تحریم هایی که زورگویانه اعمال شد، مرتفع شود.

وی با بیان اینکه دولت سیاست تعامل با همه طیف های سیاسی را در پیش گرفته، اظهار داشت: دولت یازدهم از زمان تصدی امور اجرایی نظام مقدس اسلامی بنا را بر سیاست های اعتدالی و رفتارهای تعاملی با همه جریان های سیاسی کشور قرار داده و قصد دارد از همه ظرفیت های سیاسی کشور بهره مند باشد تا هر آنکس که دلسوز این نظام، کشور و رهبری است را گردهم آورده و از آنها در راستای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی استفاده کند.

محمودی فر ادامه داد: امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب با شعار “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” همراه شده است؛ اراده جهادی همواره از سرعت عمل و دقت در امور و همچنین نگاه به خاستگاه مردمی بودن نظام اسلامی نشأت می گیرد؛ بی تردید نباید این شعار صرفاً به سال جاری معطوف و محدود شود بلکه باید از مضامین ارزنده آن تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) بهره برد.

این مسئول اضافه کرد: وظیفه مسئولان در نظام مقدس اسلامی خدمات رسانی به این امت شریف بدون هیچگونه منتی است و امیدوارم با تکریم مردم و حمایت جامعه شاهد شکوفایی، توسعه و رفاه در حوزه اقتصاد باشیم که این مهم با نهادینه سازی فرهنگ محقق می شود.

همراهی مردم، دولت و رسانه ها در راستای رونق اقتصادی و توسعه فرهنگ

بخشدار رودهن در ادامه این نشست با اشاره به شعار سال مد نظر رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: امسال بنا بر منویات رهبر فرزانه انقلاب “اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی” نام گذاری شده، با نگاهی به این شعار در می یابیم که واژه اقتصاد همچون گذشته در فرمایشات معظم له جلوه گر است، از این رو مسئولان باید برای رونق اقتصادی و همچنین رفع تحریم های غرب تلاشی وافر داشته باشند.

رضا طاهرخانی ادامه داد: هدف غرب از اعمال تحریم ها فلج کردن اقتصاد کشور است اما نه تنها تا کنون موفقیتی در این زمینه کسب نکرده بلکه این تهدید به فرصتی برای پیشرفت در همه حوزه ها بدل شد.

وی با تأکید بر لزوم توسعه امور فرهنگی در جامعه خاطرنشان کرد: موضوع فرهنگ همواره در ردیف مهمترین دغده های مسئولان نظام مقدس اسلامی قرار داشته و دارد؛ البته نباید فراموش کرد که انجام امور این اصل حیاتی تنها از عهده دولت بر نمی آید.

طاهر خانی اضافه کرد: فرهنگ سازی باید از نسل جوان جامعه شروع شود و در این زمینه اصحاب رسانه دارای نقشی تعیین کننده و حیاتی هستند چراکه فعالان رسانه ای می توانند مسیر تفکرات جوانان را از انحرافاتی نظیر سایت های اینترنتی مخرب و شبکه های مضر ماهواره ای به فرهنگ ناب ایرانی اسلامی سوق دهند.

بخشدار رودهن افزود: علاوه  بر تلاش رسانه ها، مشارکت مردم نیز دارای ظرفیتی بالقوه است که باید طی طرح های مختلف به بالفعل بدل شود.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*