۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 36884
  • ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
  • 49 بازدید
  • ارسال توسط :
محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری
محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری

محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری

ری – آبرومند: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای متصدیان سه واحد دامداری متخلف در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار ما – زهره عبادتی اظهار داشت: متصدیان این دامداری‌ها به دلیل نداشتن سامانه تصفیه فاضلاب و همچنین نداشتن مدیریت صحیح […]

ری – آبرومند: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای متصدیان سه واحد دامداری متخلف در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – زهره عبادتی اظهار داشت: متصدیان این دامداری‌ها به دلیل نداشتن سامانه تصفیه فاضلاب و همچنین نداشتن مدیریت صحیح دفع پسماند پس از دریافت چند مرحله اخطاریه زیست محیطی با شکایت اداره محیط زیست به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

 

وی با اشاره به اینکه محکومیت حبس این افراد مشروط به انجام الزامات محیط زیستی از جمله احداث سامانه تصفیه فاضلاب و مدیریت صحیح و اصولی پسماند در دامداری‌ها است، افزود: محکومان این پرونده باید نسبت به احداث تصفیه خانه و سیستم استاندارد دفع پسماند طی یک سال آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

 

وی اضافه کرد: اگر متصدیان این دامداری‌ها طی یک سال آینده نسبت به برطرف نکردن مشکلات زیست محیطی اقدامات لازم را انجام ندهند ضمن محکومیت به حبس، دامداری‌هایشان نیز به دستور مراجع قضایی پلمپ خواهد شد.

 

عبادتی با بیان اینکه انباشت غیر اصولی پسماند دامداری‌ها باعث تولید گاز متان می شود، تصریح کرد: این گاز گلخانه‌ای بسیار خطرناک است و اگر به خوبی مدیریت نشود باعث گرمایش زمین می شود.

 

وی یادآور شد: دامداری‌ها باید از گاز متان در تامین سوخت واحد تولیدیشان استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه سوخت از خطر این گاز به محیط زیست نیز جلوگیری نمایند.

 

رییس اداره محیط زیست ری احداث تصفیه خانه را اولویت های زیست محیطی دامداری های جنوب پایتخت عنوان کرد و گفت: تصفیه خانه موجب کاهش مصرف آب و استفاده از آن در بخش کشاورزی و شستشوی دامداری‌های و در بلند مدت موجب کاهش هزینه تولید می شود.

 

بوی نامطبوعی که در مسیر عوارضی تهران – قم تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بویژه ماه های گرم سال به مشام می رسد، طی چند سال اخیر همواره خبرساز بوده و حل نشده باقی مانده است.

 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اسفندماه سال گذشته در جریان بازدید از محل تصفیه خانه دامداری ها و واحدهای صنعتی مستقر در جنوب پایتخت عنوان کرد که رییس جمهوری به شهرداری تهران دستور داده تا بوی نامطبوع منطقه برطرف شود.

 

بر اساس بررسی های لازم، ۱۰۰ نقطه از منابع آلوده کننده شامل فاضلاب، کارخانجات، کشتارگاه، دامداری و مراکز جمع آوری پسماند شناسایی شده اند و تمهیدات لازم برای اصلاح و انتقال این مراکز اندیشیده شده که دامداری شهرستان ری نیز بر مبنای این ساماندهی پایش می شوند.

 

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*