۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 28129
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :
مراتع منابع طبیعی استان تهران بصورت شبانه روزی محافظت می شود
مراتع منابع طبیعی استان تهران بصورت شبانه روزی محافظت می شود

مراتع منابع طبیعی استان تهران بصورت شبانه روزی محافظت می شود

تهران- آبرومند: سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و افزایش خطر وقوع آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی تیم های یگان حفاظت منابع طبیعی بصورت شبانه روزی ار عرصه های جنگلی و مرتعی محافظت می کنند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – […]

تهران- آبرومند: سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و افزایش خطر وقوع آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی تیم های یگان حفاظت منابع طبیعی بصورت شبانه روزی ار عرصه های جنگلی و مرتعی محافظت می کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – احمد طاهری که در جلسه ستاد هماهنگی پیشگیری و اطفا حریق این اداره کل سخن می‌گفت با اشاره به اینکه تمامی نیروهای منابع طبیعی برای مواقع اضطراری و مقابله با هرگونه آتش سوزی در اراضی جنگلی و مرتعی باید آمادگی کامل را داشته باشند بیان کرد: تیم های یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران تا پایان فصل گرما از مراتع جنگلی و مرتعی استان محافظت می کنند.

 

وی افزود: به منظور جلوگیری از گسترش آتش و کاهش آسیب به درختان و پوشش‌های مرتعی لازم است به محض وقوع آتش سوزی ضمن حضور به موقع و سریع نیروهای منابع طبیعی به محل حادثه، موضوع به اطلاع آتش نشانی، ارتش و دیگر دستگاه‌های مؤثر رسانده شود.

 

طاهری به آتش سوزی‌های اخیر که در استان تهران به وقوع پیوسته اشاره کرد و در همین ارتباط اظهار داشت: در تعطیلات اخیر چندین مورد آتش سوزی محدود در عرصه‌های مرتعی و جنگلی شمیرانات اتفاق افتاد که بلافاصله نیروهای منابع طبیعی به همراه عوامل آتش نشانی، ارتش و دیگر دستگاه‌های مرتبط به محل حادثه اعزام شدند و با اقدامات لازم از گسترش آتش جلوگیری به عمل آورده و به اطفای آن پرداختند.

 

این مسئول منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه جنگل‌ها و مراتع جزو سرمایه ملی و متعلق به همه نسل هاست از عموم مردم درخواست کرد، هنگام مراجعه به طبیعت مراقب این منابع ارزشمند باشند و ضمن رعایت نکات ایمنی از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل‌ها جداٌ پرهیز کرده و از رها کردن بطری‌های شیشه‌ای خودداری کنند چرا که بر اثر یک سهل انگاری و بی احتیاطی خسارات جبران ناپذیری متوجه طبیعت خواهد شد.

 

طاهری یادآور شد: در هنگام وقوع آتش سوزی و مشاهده آن نیاز است که مردم مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 

وی بیان کرد: آموزش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با شیوه‌های اطفا حریق عرصه‌های جنگلی و مرتعی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 

در روز شانزدهم خردادماه بخشی از مراتع منطقه لشکرک دچار آتش سوزی شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*