۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 6364
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۵
  • 170 بازدید
  • ارسال توسط :

مراسم روز درختکاری با شعار هر سفیر سلامت یک درخت در ورامین برگزار شد

ورامین – ابتکار ورامین: مراسم بزرگداشت ۱۵ اسفند روز درختکاری با شعار “هر سفیر سلامت یک درخت”به همت هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات شهرستان ورامین در پارک خانواده این منطقه برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما – مراسم روز درختکاری با حضور حمیدرضا شاهسون مدیرعامل […]

ورامین – ابتکار ورامین: مراسم بزرگداشت ۱۵ اسفند روز درختکاری با شعار “هر سفیر سلامت یک درخت”به همت هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات شهرستان ورامین در پارک خانواده این منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – مراسم روز درختکاری با حضور حمیدرضا شاهسون مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات و رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان ورامین، سرهنگ مصطفی علیزاده جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ورامین، دکتر اصغر سپهوند نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان، سروان حسین سلگی مسئول اداره مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، علیرضا فرجی معاون توسعه ورزش اداره ورزش و جوانان، امیر بذرافشان معاون جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین، جعفر اردستانی عضو شورای اسلامی شهر ورامین، سفیران سلامت و جمعی دیگر از مسئولان و شهروندان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات و رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان ورامین در این مراسم اظهار داشت: این مراسم با محوریت حضور سفیران سلامت برگزار شد تا کودکان از همان دوران ابتدایی سالهای زندگی با فرهنگ حفاظت از محیط زیست و اهمیت وجود درختان در طبیعت آشنا شوند.

کاشت درخت نقش بسزایی در حفظ محیط زیست دارد

حمیدرضا شاهسون افزود: بدون تردید توجه به کاشت و نگهداری از درخت نقش بسزایی در حفظ محیط زیست دارد و باعث افزایش سلامتی افراد می شود.

دکتر اصغر سپهوند نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین نیز در این مراسم در خصوص اهمیت فضای سبز در زندگی سخنانی ایراد کرد و درخت را نماد تداوم محبت خداوند به انسان دانست.

وی با اشاره به اینکه یک هکتار درخت، ۶۸ تن گرد وغبار را می گیرد و ۲۰۰ کیلو اکسیژن تولید می کند، پوشش جنگلی ایران را کم دانست.

وجود ۳۰ هزار هکتار بیابان در ورامین

این مسئول با بیان اینکه ۳۰ هزار هکتار بیابان در شهرستان ورامین وجود دارد، بر نگهداری صحیح درختان تأکید ویژه داشت و گفت: کاشت درخت باقیات صالحات است، اگر در راستای فرهنگ درختکاری نمی کوشیم باید سعی کنیم درختان را هم قطع نکنیم و به آنها آسیب نزنیم.

در ادامه مراسم نیز امیر بذرافشان معاون جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین از همکاری نهاد مربوطه با جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در خصوص برنامه های اجرا شده سخن گفت.

همچنین سرهنگ مصطفی علیزاده جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ورامین پیامهایی در خصوص اهمیت درختکاری و دیگر مراسم آخر سال از جمله چهارشنبه سوری عنوان کرد و گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگ است و نیروی انتظامی در حوزه سلامت اجتماعی، سلامت محیطی و منابع طبیعی با نهادهای مختلف به خصوص جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات همکاری مستمر دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی برنامه هایی در حوزه ارتقای امنیت و نظم عمومی برای هفته های آتی و مناسبت های مهم همچون روز چهارشنبه سوری دارد، افزود: متأسفانه مراسم چهارشنبه سوری در سالیان گذشته از مسیر سنت و آیین باستانی به مراسمی جهت ایجاد رعب و وحشت تبدیل شده است که بایستی فرهنگ سازی لازم توسط نهادهای مختلف در این زمینه صورت گیرد.

در ادامه علیرضا فرجی معاون توسعه ورزش اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین با بیان اینکه کاشت درخت از اقدامات پسندیده و مورد تأکید دین اسلام است و باید در جامعه اسلامی نهادینه شود، گفت: کاشت درخت در حقیقت فزاینده آسایش و رفاه انسان و پاکی طبیعت می شود و نسلهای بعد می توانند از ثمرات آن استفاده و بهره کافی را ببرند.

گفتنی است در این مراسم سفیران سلامت جمعیت پیشگیری و کنترل استعمال دخانیات شهرستان ورامین با کاشت گل در محل پارک خانواده به پاسداشت روز درختکاری پرداخته و مسئولان حاضر در مراسم نیز نهالهایی را غرس کرده و این روز را گرامی داشتند.

همچنین یک زوج جوان با شرکت در این مراسم به مناسبت آغاز نخستین سال زندگی مشترک، یک نهال کاشته و سفیران سلامت را در روز بزرگداشت درختکاری همراهی کردند.

در این مراسم همچنین غرفه مشاوره اجتماعی و رفتاری توسط معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی برپا شد و به بازدیدکنندگان مشاوره های لازم را ارائه داد.

شایان ذکر است در این مراسم که مقارن با دهه اول فاطمیه بوده است، آش نذری تهیه و در بین حاضران توزیع شد.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*