۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 41741
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
مراسم عزاداری مسلمیه شهرری ثبت ملی شد
مراسم عزاداری مسلمیه شهرری ثبت ملی شد

مراسم عزاداری مسلمیه شهرری ثبت ملی شد

ری – آبرومند: معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به قدمت بیش از ٨٠ سال برگزاری ایام مسلمیه در حرم سیدالکریم (ع) و شهرری، گفت: مراسم عزاداری معنوی مسلمیه شهرری ثبت ملی شد. به گزارش خبرنگار ما – عباس سلیمی با بیان اینکه مراسم مسلمیه هر سال، از شب شهادت […]

ری – آبرومند: معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به قدمت بیش از ٨٠ سال برگزاری ایام مسلمیه در حرم سیدالکریم (ع) و شهرری، گفت: مراسم عزاداری معنوی مسلمیه شهرری ثبت ملی شد.

به گزارش خبرنگار ما – عباس سلیمی با بیان اینکه مراسم مسلمیه هر سال، از شب شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) تا روز شهادت مسلم بن عقیل در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود، اظهار داشت: هیات مذهبی تهران و ری در این ایام برای اقامه عزا به حرم سیدالکریم مراجعه می کنند.

 

این مسئول افزود: اقدامات قانونی ثبت ملی مراسم مسلمیه از سال های گذشته توسط آستان عبدالعظیم (ع) پیگیری شد و در نهایت امسال این امور نتیجه داد و این مراسم معنوی ثبت ملی شد.

 

وی با اشاره به اینکه ثبت ملی مراسم عزاداری مسلمیه با دستور و امضای وزیر میراث فرهنگی صورت گرفته است، عنوان کرد: سند ثبت ملی این مراسم به شماره ۲۰ هزار و ۱۰۱ صادر شده و هم اکنون نیز این سند در مرکز اسناد آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) نگهداری می شود.

 

سلیمی ادامه داد: ثبت ملی آیین، سنن و مراسمات مذهبی موجب جلوگیری از سواستفاده برخی کشورها می شود، گاهی مشاهده شده به دلیل غفلت در ثبت ملی یک مراسم یا سنت سایر کشورها با ترفندهای مختلف آن مراسم را به نام خودشان ثبت کرده اند.

 

سلیمی تاکید کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تمام برنامه های ایام مسلمیه به صورت مجازی برگزار می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*