۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 27414
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  • 372 بازدید
  • ارسال توسط :
مرحوم استاد حمید سبزواری بخشی از هویت فرهنگی سبزوار است
مرحوم استاد حمید سبزواری بخشی از هویت فرهنگی سبزوار است

مرحوم استاد حمید سبزواری بخشی از هویت فرهنگی سبزوار است

سبزوار- آبرومند: فرماندار سبزوار گفت: استاد حمید سبزواری به عنوان یکی از پایه گذاران شعر انقلاب، بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی این شهرستان به شمار می رود. به گزارش خبرنگار ما – احمد برادران روز شنبه در نشست هماهنگی برگزاری آئین سومین سالگرد درگذشت استاد حمید سبزواری افزود: برگزاری همایش ملی پدر شعر انقلاب […]

سبزوار- آبرومند: فرماندار سبزوار گفت: استاد حمید سبزواری به عنوان یکی از پایه گذاران شعر انقلاب، بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی این شهرستان به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار ما – احمد برادران روز شنبه در نشست هماهنگی برگزاری آئین سومین سالگرد درگذشت استاد حمید سبزواری افزود: برگزاری همایش ملی پدر شعر انقلاب یک رخداد مهم فرهنگی و فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های بالقوه شهر سبزوار است.

وی ادامه داد: مرحوم استاد سبزواری با سرودن اشعار انقلابی در رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی انقلاب نقش مؤثری داشت و مجموعه مدیران و نهادهای فرهنگی سبزوار باید مراسمی درخور پدر شعر انقلاب برگزار کنند.

او اضافه کرد: ایجاد خانه موزه و ساخت نماد استاد سبزواری از مطالبات خانواده آن مرحوم و اهالی فرهنگ و هنر است که باید با پیگیری و جذب اعتبارات استانی و ملی زمینه تحقق آن فراهم شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار نیز گفت: مراسم سومین سالگرد استاد سبزواری روز ۲۲ خرداد در دو نوبت صبح و عصر در سبزوار برگزار می‌شود.

رضا شجاع مقدم افزود: نشست ادبی شعر با محوریت دانشگاه حکیم سبزواری و مراسم شعرخوانی در محل آرامگاه استاد سبزواری با حضور شاعران انقلابی کشور از برنامه‌های مراسم سالگرد پدر شعر انقلاب است.

وی اضافه کرد: با توجه به مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان و موافقت شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی پیشنهاد نامگذاری روز ۲۲ خرداد به عنوان روز شعر انقلاب اسلامی به شورای فرهنگ عمومی کشور ارسال شده است.

حسین آقاممتحنی معروف به ‘حمید سبزواری’، شاعر معاصر که پدر شعر انقلاب لقب گرفته است سحرگاه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران چشم از جهان فروبست و در روز ۲۶ خرداد در بوستان جانبازان شهر سبزوار به خاک سپرده شد.

 

از آثار استاد حمید سبزواری می‌توان به دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد که مضامین آنها غالباً مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی ایران و وقایع مرتبط با آن همچون دفاع مقدس و شهادت بزرگان انقلاب به دست گروهکهاست.

 

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

(منبع خبر: ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*