۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 4972
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۷
  • 102 بازدید
  • ارسال توسط :

مرکز نیکوکاری امام خمینی(ره) در شهر آبسرد رسماً آغاز بکار کرد

دماوند – ابتکارآنلاین: بعد از مدت ها تلاش و پیگیری مدیران شهری آبسرد مبنی بر راه اندازی مرکز نیکوکاری رسمی در این شهر، با حضور مهندس محمودی قائم مقام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران،مشهدی عباسی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند،زمان مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند،حجت الاسلام والمسلمین […]

دماوند – ابتکارآنلاین: بعد از مدت ها تلاش و پیگیری مدیران شهری آبسرد مبنی بر راه اندازی مرکز نیکوکاری رسمی در این شهر، با حضور مهندس محمودی قائم مقام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران،مشهدی عباسی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند،زمان مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند،حجت الاسلام والمسلمین هادیان مسئول امور مساجد شرق استان تهران،حجت الاسلام والمسلمین میرشریفی امام جمعه آبسرد و حومه،اعضای شورای اسلامی و شهردار آبسرد و جمعی از معتمدین و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران طی مراسمی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد گفت: طی جلسات مکرر در پی دغدغه مدیران شهر به منظور ساماندهی به افراد کم بضاعت شهر و حومه امروز شاهد آغاز بکار این مرکز در آبسرد هستیم.

وی افزود: رسیدگی به زندگی افراد کم توان از وی‍ژگی های مردمان آبسرد است و حالا با افتتاح این مرکز این موضوع از نظم بهتری برخوردار خواهد شد.

DSC_0513

همایونفر گفت: هیئت عامل این مرکز با سرلوحه قرار دادن ” یاد دادن اصل ماهیگیری” به این قشر از جامعه کار خود را آغاز نموده است تا انشاء الله با گرویدن این عزیزان به بازار کار زندگیشان در طی سالیان تامین گردد.

عضو شورای اسلامی آبسرد بیان کرد:در راستای استقرار ادارات دیگر نیز مکاتبات وسیعی انجام شده است از قبیل اداره کار و راه اجتماعی،راهنمایی و رانندگی،انتقال خون و.. که امیدواریم پیگیری های مستمر مدیران شهری آبسرد در آینده نزدیک به ثمر بشیند.

در ادامه امام جمعه آبسرد و حومه با اشاره به روایات و مستنداتی از زندگی ائمه معصومین(ع) یاری رساندن به همنوع را امری بسیار پسندیده معرفی کرد و گفت: قبل از این مرکز نیز به صورت های مختلف و مردمی اعانات جمع آوری و بین نیازمندان تقسیم می شده است که جای قدردانی از شهروندان خیر آبسردی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین میرشریفی با اشاره به سلسه مراتب انفاق در دستورات دینی ما بیان داشت: هدف از افتتاح این مرکز نیز این است که هر آنچه را که در این شهر جمع آوری می شود بین نیازمندان این شهر تقسیم گردد.

امام جمعه آبسرد خواستار شد که در آینده نزدیک بجای این مرکز اداره کمیته امداد در آبسرد تاسیس گردد و در پایان نیز تاثیرات یاری رساندن و دستگیری از مستضعفان را برشمارد و ایمان حقیقی و برکت در زندگی را از آثار آن دانست.

در این مراسم محمودی قائم مقام مدیر کل کمیته امداد خمینی استان تهران نیز ایراد سخن کرد و با اشاره به درخواست امام جمعه آبسرد گفت: جهت تاسیس اداره کمیته امداد ما نیاز به تقویت بعد جمعیت در آبسرد داریم .وی افزود : ساختار کمیته امداد براساس رتبه بندی شهرستان ها و مطابق ابلاغیه استان شکل می گیرد و البته برای ارائه خدمات به مردم نیازی به وجود یک اداره کل و هزینه های بالا نیست چراکه با همین مراکز نیز می توان خدمات مورد نیاز مخاطبان این مجموعه را برآورده کرد.

DSC_0521

در ادامه شهردار آبسرد گفت: در زمینه دستگیری از نیازمندان شورای اسلامی و شهرداری آبسرد بصورت پنهان و آشکار مساعدت های بسیاری را انجام می دهد و قطعاً وجود این مرکز نیز منشاء خیر و برکات بیشتری برای نیازمندان خواهد بود اگرچه استحقاق شهروندان آبسرد و حومه آن بیش از این حرفهاست.

 DSC_0549

قنبری در پایان با اشاره به طرح مسائل شهری آبسرد در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در راستای شهرهای کلان نوید اخبار خوشی را برای شهروندان نجیب آبسردی داد.

(منبع خبر: شهرداری آبسرد)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*